Ovčákova dcera

Ovčákova dcera je prvním dílem trilogie o dívce Paksenarrion. Ta odmalička ráda naslouchala vyprávěním o velkých válečnících, hrdinských skutcích a kouzelných zbraních. Nechává se naverbovat do žoldnéřské kumpanie a zažívá neuvěřitelná dobrodružství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29531/paksenarrion-ovcakov-29531.jpg 4.339

Paksenarrion 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Baronet

The Deed of Paksenarrion: The Sheepfarmer's Daughter, 1992

Kniha Ovčákova dcera

Archie
17.04.2017

Vcelku zabavne cteni, kteremu se ale nejak nepodarilo me nakazit. S zadnou z postav jsem se nedokazal prilis sblizit, a vubec mi velka cast knihy prisla jen jako neprilis komplexni, nicim zajimava sonda do zivota armadniho sboru. Nic me netahlo knihu docist, tudiz mozna neobjektivne, nemohu hodnotit vysokou znamkou.

trudoš
03.12.2016

Pojmenovat hlavní hrdinku Paksenarrion Dorthansdottorová to chce docela odvahu. Až by se skoro zdálo, že její jméno vzniklo při nějaké spektakulární sázce. Čemuž napovídá i fakt, že jí postavy románu Ovčákova dcera raději říkají jednoduše Paks, což je poměrně rozumný kompromis i pro čtenáře samotného.
První díl trilogie Paksenarrion je evidentně inspirovaný autorčinou vojenskou službou. Chudinká vesnická holka nastupuje k žoldnéřské kumpanii, kde prochází tvrdým výcvikem a následně krvavými bitvami. Díky neoblomné vytrvalosti, chytrosti a odvaze přežívá a rychle se z ní stává ostřílený veterán. Kniha je tak kombinací válečné fantasy s epikou, kdy prim hraje především kouzlo armádního kamarádství. Naneštěstí má Elizabeth Moonová zlozvyk zabývat se hlavně civilním životem vojáků, děj mimo bitevní pole i samotné válečné operace pak odbude na několika málo stránkách. Což mě mrzelo ze všeho nejvíc, nemluvě o tom, že sama Paks mi k srdci nijak nepřirostla. Třeba to ale další díly časem změní.

BastianCatori
18.02.2016

Jedna z knih, která mne zaujala ihned při čtení prvních stran. Největší plus této knize spadá na hlavní hrdinku - ano, je to žena- Žena, která se umí ohánět zbraněmi a nebojí se války.
V dnešní době dokáží být hlavní hrdinky pouze zamilované "nány" v přeslazených románcích.

sarahmoon
16.01.2016

Velké DÍKY této autorce.
Dokonale popisuje děj a postavy. Když čtete její knihy tak je i prožíváte. Četla jsem tuhle trilogii jako jednu z mých prvních knih a ráda jsem se k ní zase vrátila. Můžu s čistým svědomím říct, že díky ní jsem se zamilovala do čtení.

První kniha je plná akce, skvělých postav... s některými se budeme muset rozloučit. Ale je to důležité v Paksynu vývoji...

Temný snílek
29.08.2015

Ovčákova dcera je první díl fantasy trilogie Paksenarrion, která vypráví o stejnojmenné dívce, která se stala válečnicí, přestože se narodila jako dcera chovatele ovcí a tím se postavila svému osudu poslušné ženušky, která se stará o domácnost, manžela a rodí děti.

Příběh se čte jedním dechem a nenechá vás ani na okamžik vydechnout. Sice je zde popisován fantasy svět, ale to nijak nenarušuje děj, takže se nenudíte a můžete si vychutnat svižně plynoucí příběh, který je zajímavý a zachycuje více jak dva roky života Paksenarrion, který je více než nabitý. Holka toho zvládla hodně zažít a hlavně to přežít.

Od této knihy jsem neměla příliš očekávání, také proto mě hodně překvapila, protože se četla skvěle a příběh utíkal rychle a plynule, proto je čtivý. Bitvy byly velkolepé a skvěle popsané, takže jsem si připadala, jako bych tam byla a prožívala dobrodružství společně s Paks. Dokonale jsem se s ní dokázala porozumět a fandila jí, aby všechno zvládla.

Samaret
04.04.2015

Po dlouhé řadě zklamání jsem myslela, že už snad ani nic lepšího nepříjde. PŘIŠLO! Přišlo a praštilo mě to za mé předsudky vůči Ovčákově dceři přímo do obličeje.
Musím složit autorce obrovskou poklonu a odbiv. Něco tak skvělého se v dnešní literatuře už moc neobjeví. Vše je to samý brak a historky o ničem, ale tohle je hotový klenot. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nikdy jsem nečetla nic tak... ani nevím, jak to napsat. Paks byla skvělá a sympatická postava - stejně jako ostatní postavy - a příběh silný. Dostalo se mi to pod kůži a rozhodně mám v plánu další dva díly.

Gandalfek
25.09.2014

Příjemné čtení, pěkný překlad.

lanusinka
13.11.2012

Skvělá kniha, jejíž autorka se nebojí zabíjet sympatické postavy, aby dodala hloubku hlavní postavě...

hrdinská fantasy

Elizabeth Moon