Samaret Samaret komentáře u knih

Dračí let Dračí let Anne McCaffrey

Velmi zajímavé, poutavé a svižné. Moc se mi výlet do Pernu líbil, ale docela mě zklamalo, že se autorka jaksi neobtěžovala s popisem věcí, jak vypadaly, nebo čím vlastně jsou a místo toho přidala na konec nepřehledný "slovník". To mě trošku mrzelo, ale příběh je skvělý :D

05.03.2015 4 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

nádherné. zase se mi jednou něco dostalo pod kůži

05.03.2015 5 z 5

úžasné. Poe je skvělý spisovatel a já ho miluju, jen pár povídek mě nebavilo ale bylo jich opravdu po málu

05.03.2015 5 z 5

Fantastická zoologie Fantastická zoologie Jorge Luis Borges

malá encyklopedie tvorů ze světa fantasy a z mýtů. přesně tohle je tady potřeba. jen mi tam některá stvoření chyběla

05.03.2015 4 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Zaslaná pošta je můj druhý Pratchett a dozvěděla jsem se o ní vlastně prostřednictvím filmu. Ačkoliv jsem knížku přečetla až po zhlédnutí filmu, onen film mě v porovnání s psaným originálem zklamal. Zaslaná pošta je opravdu mistrovské dílo. Překvapuje mě, jak se autor dokáže vcítit do dané postavy a skrze slova vás přimět uvěřit, že opravdu čtete myšlenky podvodníka a zloděje.
Svět, který je v té knize vytvořen, je dokonalý. Inspiruje, pobaví, je lehce absurdí a přesto v něm existuje spousta logiky a filozofie.
Těším se, až si přečtu další díl Zeměplochy.

28.02.2015 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Bylo to velmi zajímavé, skvělý námět, perfektně promyšlené a nevím, co bych tomu vytkla. Můj problém tkví v tom, že jsem spíše orientovaná na fantasy, takže ačkoliv to je brilantní kniha, není to můj šálek kávy. Nicméně stála za to.

08.01.2015 4 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Bohužel nemůžu dát lepší hodnocení. Pominu-li některé filozofické úvahy tak typické pro Pratchetta, byla to obyčejná průměrná fantasy na způsob Thomase Breziny.

25.12.2014 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Nádherné a docela mě překvapilo, jak moc se knihy film držel :D

24.12.2014 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Bohužel jsem se ke knize zatím nedostala, ale po zhlédnutí filmu Horns s Danielem Radcliffem, pro nějž byla tahle kniha předlohou, určitě si knihu přečtu.

23.12.2014

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

úžasné, krásné a stejně pohádkové, jako první díl. Neztrácí na kvalitě. Miluju tu knihu :D

02.12.2014 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Film i kniha i muzikál byly skvělé. Byla jsem nadšená. Miluju jakékoliv zpracování. Námět je bezvadný a provedení ještě lepší.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jsem obdivovatelkou K.J. Erbena a právem. Kytice je klasika, ale rozhodně nepatří k těm nudným klasikám. Miluji Kytici a to i přes neustálé vtloukání do hlavy ve škole.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

roztomilá a příjemná oddechová pohádka.

17.11.2014 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Nejdřív jsem se k dílu stavěla dosti odmítavě, protože jsme jej měli v povinné četbě a už z principu jsem jí číst něchtěla, ale nakonec jsem se do Dekamerona zamilovala.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Úžasné. Miluji představení Commedia dell´arte a tohle je špička tohoto žánru. Skvěle jsem se bavila i v divadelním provedení i v knize.

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Velmi pěkné. Tohle je konečně něco. Doted mě Shakespeare moc nebavil, ale zde si zaslouží obří uznání.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Rozhodně oí dost lepší a hezčí než Romeo a Julie. A také příjemnější.

17.11.2014 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Asi jsem od díla čekala příliš, ale absolutně nesplnila mé očekávání. V mých očích to měl být příběh velké lásky, ale Romeova láska byla prchavá a nestálá. Přelétl docela rychle z Rosaliny na Julii. Podle mě to nebylo nic tak převratného. Labuti Avonské se tohle moc nepovedlo. Ale je to klasika.

17.11.2014 2 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Nuda, děs a hrůza. Takhle zpackat tak dobrý nápad. V životě by mě nenapadlo, že z toho autorka udělá takovou patlaninu.

17.11.2014 odpad!

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Druhý díl byl celkem pokazen. Cítila jsem se trochu v rozpacích z toho, co autorka provedla. Nakonec jsem knihu dočetla, ale rozhodně mě minula ta fáze, kdy jsem se od stránek nemohla odtrhnout.

17.11.2014 2 z 5