Železná dcera

Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce. zdroj: legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139548/zelezna-vila-zelezna-dcera-co1-139548.jpg 4.3305

Železná víla 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

The Iron Daughter, 2010

Kniha Železná dcera

barbb8k
16.12.2020

Koho nebaví čtení samé chvály, tuto recenzi můžete přeskočit.

Znovu to opakuji, ale tato série je moje srdovka. Tyto knihy mě provázejí už čtyři roky a vždy, když mám čtecí krizi a pustím se do nějaké z nich, krize okamžitě zmizí.
Ale teď už k této knize.

Už od začátku se v ději děje plno překvapivých zvratů. Je pravda, že prvních padesát stran tě ještě není úplně ono, ale potom se to rozjede a já se nemohla odtrhnout.
I na tento díl jsem pořádala společné čtení, jenže jako u předchozího, jsem prvních pár dní četla podle rozpisu, ale potom už jsem to nevydržela.

Meghan mi v tomto dílu chvílemi leze na nervy, protože se stává, že jí věci dochází strašně pomalu a v tu chvíli si říkáte, jak je hrozně naivní a blbá. Ale jinak ji mám hrozně ráda.
Puk je ještě lepší než v prvním díle. Hlavně se tady projevuje to, že chová k Meghan určité city a je strašně krásné pozorovat, jak se je snaží dávat najevo.
Ash byl na začátku až moc "chladný". K Meghan se prostě choval hnusně (po skoro sto stranách, bylo vysvětleno, proč, ale i tak mi to dost vadilo). Jakmile se blížila půlka, začal pomalu "roztávat". Už se z něj stal těm normální Ash, kterého mám ráda.

Romantická linka je v tomto díle jedna z nejlepších. Začíná se tu rozjíždět můj milovaný milostný trojúhelník, který Julie Kagawa umí perfektně.
4,5/5⭐

Miliamka
30.07.2020

Nehodnotím teď knihu, ale celou sérii. Doporučuju i následující dva díly, které v Česku oficiálně nevyšly. Buď se pocvičte v angličtině (kniha není psána težkým jazykem) nebo prohledejte internet pro amatérský překlad. Série sama o sobě není jen romantika, naopak je zde svět víl temný a plný záště, msty a politiky. V knihách najdete hodně o hledání sama sebe, odpuštění, lásce, obětování se, i o tom, že vše není takové jak se zpočátku zdá.

Ashi
12.07.2020

Ač jsou v češtině jen 2 díly, dočetla jsem sérii celou. Příběh je vlastně docela smutný a depresivní. Dokonce jsem četla rozhovor s autorkou, kde tvrdila, že to nechtěla ukončit happy endem, ale fanoušci jí "donutili" aby to končilo lépe, než měla v plánu. Nelíbí se mi některá pravidla vymyšleného světa, ale rámcově je příběh pěkný, styl psaní čtivý. Mužské postavy jsou fantastické, hrdinka je na mě příliš morální.

LadyAlena
03.04.2020

Tuto sérii miluji. knihy se čtou samy

Anett17
05.08.2019

Tahle série je moje srdcovka. Obsahuje všechno, co mám ráda. Zajímavý fantasy svět plný nadpřirozených bytostí, kde pro mě byly některé před čtením neznámé. Ash, Puk...je třeba ještě něco dodávat?? Jak skončí série není záhadou, ale je škoda, že u nás nevyšla celá. Rozhodně nelituji přečtení.

Nika320
13.04.2019

No začala jsem číst i další díly, ale asi jsem skončila u druhého dílu ... je to sice zajímavé, ale asi ne dostatečně, abych pokračovala.

zinon
01.03.2019

Opět jsem se si příběh užívala tak moc, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

anishta
01.08.2018

Slabší než první díl, ale není to vůbec zlé. Škoda, ze nevyšly i další díly... Jinak konec byl pro mě uspěchaný a ocenila bych klidně větší drama.