Samaret Samaret komentáře u knih

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

i přes otřesnou formu napsání jsem se dokopala to přečíst. Zůstávám ale téhož názoru jako u prvního dílu: Námět dobrý, zpracování strašné.

17.11.2014 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Mám z toho trochu smíčené pocity. Na začátku jsem se docela nudila a rozjezd byl hodně pomalý. Navíc se mi moc nelíbil styl psaní a celkově pojetí toho příběhu. Vždyť by se to dalo napsat daleko lépe.

17.11.2014 3 z 5

Dávná kletba Dávná kletba Marianne Curley

kniha velmi poutavá i když ze začátku trochu utahaná. Nakonec ale překvapila a hodněkrát pobavila. Rozhodně to nebyla ztráta času.

16.11.2014 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

První ČESKÉ fantasy, které alespoň za něco stálo. Bylo vidět, že autorka je velmi dobrodružného ducha, velmi dobrých nápadů a plná fantazie.
Skvělé a velká pochvala za to, že bylo dokázáno, že ne všichni čeští spisovatelé stojí za prd.

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Lehce surový a poněkud nudnější Pratchett, ale je zde vidět, že v době psaní byl velmi mladý a v oblasti psaní nezkušený. Nakonec se mi ale kniha líbila musím přiznat, že nakohnec mě kniha vtáhla i přes veškeré překážky. Vtip a sympatické postavy vyhrály nad hrbolatým stylem psaní.

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Námět skvělý, žádní otřepaní andělé a celkem sympatický příběh, ale docela úděsné zpracování. Uznávám, že jde o celkem náročný příběh na zpracování, ale každý by měl znát své hranice a v tomhle případě mám pocit, že si autorka ukosla příliš velké sousto.

Modrá krev: o upírech a lidech Modrá krev: o upírech a lidech Daniela Mičanová

moje první upířina a rovnou česká. Oproti světovému zpracování je tohle docela plné klišé a hodně se držící lidových pověr, ale velmi dobře napsané a poutavě uvedené. Začínám být toho názoru, že pokud to autor umí dobře napsat, na příběhu záleží pramálo.

16.11.2014 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Ujetý,ujetý,ujetý, ale naprosto perfekně promyšlený a dokonale zpracovaný v supervtipném balení. :D

Lhář 4 Lhář 4 Jakub Ćwiek

První kniha, která mě dokázala rozbrečet. Za tři díly jsem si dokázala zamilovat všechny postavy (včetně záporných), ale konec mě dokonale vykolejil a dostal.

Lhář 3 Lhář 3 Jakub Ćwiek

bavila jsem se. Třetí díl byl odvážný na příběh a já osobně - být autorem - docela bych se bála zpracování tak složitého témata, ale v tomhle případě se to povedlo nad očekávání dobře.

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Překvapení z nalezení Lokiho další lásky po Sygin bylo celkem rozčarované. Nakonec mi ale Jenny ani moc nevadila.
Druhý díl neztrácí na kvalitě.

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Z počátku mě docela překvapilo povídkové zpracování, ale po xchvíli jsem se do příběhu dokázala vžít a hltala jsem Lokiho jedním dechem.

16.11.2014

Železný král Železný král Julie Kagawa

Pohádka. Jediné slovo by tohle dílo dokázal vystihnout tak dokonale, jak by se to nemohlo povést ani stům dalších slov. Bylo to překvapující, dokonalé a velmi poutavé. Při čtení jsem se cítila, jako bych byla Meghaniným stínem.
Prostě POHÁDKA.

Srdce v sázce Srdce v sázce Alyxandra Harvey

Velmi a příjemně mě překvapil nápad a citlivý přednes příběhu. Byla jsem pohlcena dějem a těch několik hodin, co jsem knihu četla jsem žila v ní. Naprosto brilantní provedení.
Vřelé doporučení.

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Autorka se zřejmě v levelu psaní zasekla na úrovni patnáctileté dívky. Občas to bylo až dětinsky trapné (rozhovor Laurel s Rachel o líbání) a opět k tomu přidám výtku stále se opakujících slov blízko u sebe. Nemám ráda knihy, které jsou zbytečně natažené a v podstatě o třech událostech. Nebylo to svižné a v žádném případě nic pro ostřílené fanoušky fantasy. Velmi váhám nad čtením dalších dílů.

16.11.2014 2 z 5

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Upřímně, tohle byla ta nejujetější kniha, jakou jsem četla, ale musím ocenit nápaditost autorky a odvahu tohle zveřejnit. Zvláštní na téhle knize je, že ačkoliv jsem se po přečtení cítila značně rozčarovaně a možná i trochu znechuceně a odmítavě, nevzpomínám na Temného anděla ve zlém. Byla to divná inovace ale plná překvapení a pocitů. Za klišé s princem na konci a nudnou část na poušti musí dvě hvězdy dolů, ale jinak bych knihu doporučila.

Viking Viking Edison Marshall

Ano, ta kniha je trochu složitější na pochopení a občas se člověk v těch metaforách a velesložitých rozhovorech ztratí, ale nakonec se to dá pochopit. Viking je něco, co člověk nepochopí, když nebude chtít. Dílo odhaluje způsob života a myšlení severského národa. Ukazuje bez skrupulí, jaký byl tehdy život, ale také povahové vlastnosti, které vikingové měli. Byli sice negramotní a barbarští, ale byli schopni a ochotni tolerovat cizí víru (Eghbert) a byli to čestní a stateční lidé.
Hlavní hrdina mi celkem přirostl k srdci a byla jsem občas v šoku, co všechno dokázal přečkat a zvládnout. Na druhou stranu jsem naopak nesnášela princeznu Morganu. Ani nevím proč.
Knihu doporučím přečíst jen těm, kteří jsou ochotní přijímat dávnou realitu takovou, jaká je.

16.10.2014 5 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

kniha měla nádherný poutávýa hlavně originální příběh. Odhaluje sobeckost člověka, zákeřnost a mystiku, která je všude kolem.
Doporučuju.

10.10.2014 5 z 5

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Velká poklona za zpracování takového náročného tématu a s výsledkem takhle ohromujícím.

09.10.2014 5 z 5

Královský slib Královský slib Philippa Gregory

Paní Gregory má jednu úžasnou vlastnost: dokáže člověka zaujmout realitou, která by v jiných případech mohla naopak odpuzovat.
Velice jsem si knihu oblíbila a doporučím ji dál, protože toto velmi svišžné a příjemné zpracování dokáže zaujmout snad každého.

09.10.2014 5 z 5