Lhář 4

Loki se vrací! Tentokrát s poslední misí. Luciferovi se podařilo spustit Apokalypsu. Legie Pána ani Satanova armáda už neexistují, stejně jako civilizace na Zemi. Žezlo teď třímají Hlad, Válka a Mor a jedinými šťastnými obyvateli zeměkoule jsou zombie. Převezme moc nad dušemi vládce pekla? Do cesty za vítězstvím se mu postaví banda prolhaných zoufalců, podivínů, ztroskotanců a hejsků, ale i fanatických obdivovatelů Stephena Kinga a možná i pár militantních feministek. A samozřejmě sám Lhář. Zveme vás na Broadway! Dnešní program: poslední bitva o lidstvo! Pouze jediné představení! -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159720/big_lhar-4-MqP-159720.jpg 4.1108

Lhář 4.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Triton

Kill´em all, 2012

Kniha Lhář 4

ludek.n
30.06.2021

Velké finále Lokiho série se cele nese v duchu svých předchůdců a už od samotného začátku je jasné, že hlavním posláním knihy je nějak smysluplně spojit a posléze ukončit všechny samostatně vedené dějové větve, které si Ćwiek v předchozím díle nachystal. Všechno a všichni proto míří do New Yorku, kde se chystá poslední grandiózní představení, režírované archandělem Gabrielem. Zajímalo by mě, proč si autor pro vyvrcholení biblických událostí vybral ze všech měst světa zrovna New York City, ale zřejmě vidí za duhu, kam já už nedohlédnu. Ostatně těch věcí, jejichž smysl a význam mi zůstal utajen, bylo v románě povícero, a to si o sobě nemyslím, že jsem analfabet nebo ignorant. Díky tomu, že příběh tentokrát musel dospět k nějakému závěru, lehce se zlepšila dynamika vyprávění a konečně je vidět, že běžíme k cíli, namísto hraní si v písku. Není to sprint a ani přetlaku nápadů se nedočkáme, ale oproti vlečnému člunu předchůdce, je to přece jen postup do vyšší tonáže. Finále příliš nepřekvapí a dalo by se říct, že tak trochu proklouzne mezi prsty, aniž by je zašpinilo. Zůstávám proto nerozhodnut, zde jsem se bavil nebo nudil.

Lethania
14.04.2019

Můžu jen doporučit. Nejde sice o bůhvíjak skvělej příběh, ale bavilo mě to. A konec mě překvapil, ačkoli se mi zdál poněkud odfláknutý - čekala jsem velkolepější závěr.

Harmonika_one
11.03.2019

První díl mě vůbec nevzal, přisuzuji to svým chybějícím znalostem severské mytologie a také nemám příliš ráda povídky, druhý a třetí díl si už moc nevybavím, zatímco čtyřka mě naprosto dostala. V závěru jsem si pomyslela - odpouštím ti autore, že jsem se "musela" prokousat celou sérií, protože pro ten závěr (kterej jsem fakt nečekala) to opravdu stálo za to. Přiznávám, že 2,5 už ale číst nebudu.

Lenka.Vílka
15.10.2018

("Lalalalalalalala lie lie lie, Lalalalalalalala lie lie lie, Lalalalalalalala lie lie lie, Lalalalalalalala lie lie lie." ... Lie lie lie - Serj Tankian)

Nemůžu se zbavit dojmu, že mě kniha bavila kvůli jakési naivní představě, že jsem našla něco nového, ale to se ve výsledku nestalo. Začátek knihy mě bavil, ale přemohla mě nuda zbytku. A ke konci se raději nebudu vyjádřovat (jsem teď trochu otrávené, že nevím, zda se chci pustit do bonusové 2,5 knihy). První a druhý díl série bych s čistým svědomím doporučila. Zbytek už opravdu ne.

nycol
08.01.2018

Musela jsem dat 5 hvezdicek, uz za ten neocekavany konec.

21.03.2017

Trvalo mi to sice dlouho, než jsem se k ní dostala, ale nelituji toho. Závěrečný díl byl vážně suprový a nečekaný. Hrozně se mi to líbilo a závěrečný stránky jsem velmi smutně prožívala. Ale celkový příběh od jedničky po čtyřku byl úžasný. Všechny bytosti, co se tam vyskytli a byli do toho zasazený k sobě bez problémů pasovali i na odlišnosti kultur a letopočtu. Prostě úžasný příběh a mrzí mi, že už je ho konec.

Mystygus
11.12.2016

V rozjetosti série opanuje opar knížek minulých a hodnotit knížku samostatně moc nejde... Dopadlo to smutně ale... Většinou mám pocit, že konce všude působí depresivně... Asi tak, jako když dočtete dobrou knihu a dojde Vám, že příběh který Vás pohltil už zkrátka dál není... Nemám rád když něco takového končí... Nicméně vše poukazuje na to, že autor měl jasnou myšlenku už od začátku všechny knížky působí krásně komplexně... Jediné co mě naštvalo je přebal knihy, který je zavádějící... Ale zkártka... Doporučuji

SarahRoyalAss
14.11.2016

Po třetím dílu, který pro mne upřímně nebyl nic moc, začínala tahle kniha velmi slibně :)
Čtení mi opravdu bavilo, užívala jsem si příběh, vtípky a zvraty. Kniha mne bavila až do grand finale... Upřímně, konec mi velmi naštval. Nebo spíše jen zklamal? Nejsem si jistá...
Každopádně, celá série je opravdu skvělá a velmi ji doporučuji :))