Lhář 2

Loki, bývalý bůh klamu a v současnosti námezdná síla v andělských službách, je až po uši v problémech. Většina bohů a démonů, kteří přežili pogromy, už o jeho existenci ví, a také zná metody boje tohoto „nebeského stroje na zabíjení". Někteří z nich mají s Lokim nevyrovnané účty, a navíc ani archandělé nemají zrovna nejčistší úmysly. Že by se osud od Lháře odvrátil?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78498/lhar-lhar-2-wY7-78498.jpg 4.4139

Lhář 2.

Romány, Fantasy
Vydáno, Triton

Kłamca 2: Bóg marnotrawny, 2009

Kniha Lhář 2

Metla

Loki se nám poněkud polidštil a mírně vyměknul, což z něj (naštěstí) stále ještě nedělá kladného hrdinu. Nástroj andělů na špinavou práci všeho druhu opět hojně využívá své pistole a magii, pohrává si se smrtelníky a provokuje bohy, najde si čas na lásku, získává nové zaměstnance a jeho sbírka pírek se utěšeně rozrůstá.
Autor působí vypsaněji, povídky se čtou prakticky samy, přesto žádná z nich nezanechala hlubší dojem – všechny se nacpaly v mé škále hodnocení mezi 60 až 70%. Někdy mi nesedlo téma, většinou jsem postrádala rafinovanější pointu a pořád se nemohu zbavit dojmu, že by série o "Lháři" mohla mít silnější grády. Bakchus a Eros by si zasloužili zapojit do děje důkladněji i vtipněji, andělé by měli mít rozvinutější osobnosti a Jenny… tak ta mi zatím přijde zbytečná jako bradavky na chlapovi.
Vrtání se v různých náboženstvích, popkulturní odkazy a pošťuchování/kopání do slavných osobností mi zkrátka k nadstandardní spokojenosti nestačí. Plesknu Lokimu ďábelských 66,6% a jsem zvědavá, jak si Ćwiek poradí s románovou formou třetího dílu.

Lethania
07.04.2019

Mně se to líbilo. A hodně. Loki dostal nové parťáky, což příběhu neuškodilo spíš pomohlo. Nemůže na všechno být Lhář sám, ne? Tentokrát na sebe povídky navazovaly, takže jsme se dočkali ucelenějšího děje. Další díl mě nemine.

Etule
10.11.2018

Měla jsem nějakou podivnou náladu a neměla jsem náladu na žádnou romantiku, tak jsem si řekla, že si přečtu další díl Lháře, a třeba mě to zbaví té podivné krize. Což se díky Lokimu opravdu stalo. Sice tam byla taková drobná romantická linka, ale naštěstí to příběhu nijak zvlášť nevadilo.
Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní (na to, že je blonďák jsem si zvykla už v předchozí knize), protože první díl jsem četla před nějakými pěti měsíci. Ale pak už to šlo samo. :)
Moc se mi líbilo přibrání nových lidí do party, zamíchání do hry řecká božstva bylo taky super. :D Pobavila jsem se. Nejlepší byl stejně Lhářík. :) Těším se na další díl.

Lenka.Vílka
21.09.2018

("Cuz I've tried to work things out, But a little mistake has slowed me down, To find out what I'm chasing after" ... Chasing After - Tantric)

Druhý díl se od prvního liší hodně. První byly povídky, kde na konci bylo jasné, proč se tam všechno dělo. I když na mě to víc působilo jako kapitoly s názvem. Tahle kniha jsou kapitoly s názvy rozdělené na dvě části, které dávají smysl jako celek. Jako celistvý příběh a klasická kniha. Proto mě dvojka zaujala víc. Jenže si sem jdu napsat komentář a hele, voni to jsou jako povídky. To je nějakej error? Já hodnotím celou knihu.

A že to je dobrá kniha. Jde se víc do hloubky, protože na to má autor čas a prostor.

("...ale vím, že ne vždycky je nutné vyhrávat, aby ses stala vítězem. Občas stačí, když jiní prohrají.")

Zpět k tomu, že to je dobrá kniha. Je. Ale...já mám ráda sekanou s bramborovou kaší. Sním to a jsem spokojená. Protože mi chutná sekaná s čímkoliv. A bramborová kaše s čímkoliv. Ale když mi někdo dá sekanou, bramborovou kaši a kolem toho nalije omáčku, jsem jeho všema deseti. V druhém díle autor zapomněl na omáčku, přestože zbylé dvě věci tam byly (už si jenom vyberte kdo z těch dvou kolíků je co) a přestože se Jenny snažila, do omáčky má ještě hodně daleko. Přesto si zakazuji porovnání dílu a na základě toho hodnotit. Nebylo by to fér. A protože mi byla vysvětlena "aféra s peřím" z minulého dílu.

InaSeLoki
02.08.2018

Stereotypně prohlašuji, že se mi to líbilo. Knížka je svěží a vtipná.

Autor svůj nástin příběhu z prvního dílů pomalu žene do ucelenějšího děje.
Popkulturních odkazů je tu opět celá řádka.
Přibývají nové postavy, se kterými se naštěstí neloučíme, ale těch, kterým vystrojíme imaginární funus je stále dost.
Opět se cestovalo. Návštěva Bratislavy byla příjemná.
Řečtí bohové byli sprostější, než se z dětství pamatuji.
Povídka Jděte, jste povoláni mi připomněla Xenu. (spoiler - to, jak vyhladila bohy Olympu - konec spoileru)
Byla jsem ráda, že blonďák s párátkem, vždy připravenou bouchačkou a medvídkem dostal parťáky. Je to tak zajímavější. A konečně nám prozradil něco ze svého plánu.

Nevím, jak to jinak nazvat než, že série Lhář má svoje charizma, které mě nutí číst a číst, až je mi pak líto, že je konec knihy. Jako pouhopouhý čtenář i jako jiná verze Lokiho jsem spokojena. Doporučuji!

nycol
27.12.2017

Prvni dil prekvapil, druhy nadchnul.

Janičta
03.03.2017

Johó... Loki mě vážně bavil. Kde pořád bere ty nápady nevím, ale jen tak dal. Ačkoliv jde o vyprávění ve formě krátkých povídek, kniha tím nijak informačně netrpí. Vedlejší postavy nezapadnou a mají také co říct. Za mě - paráda. Chtěla bych svého Lháříka... anebo možná raději ne :-D

05.01.2017

Velmi se mi to líbilo. Tenhle díl byl, jak napínaví, tak i zábavný a přesně to od knížky očekávám. Velmi se těším na další pokračování a doufám, že mě nadchne úplně stejně, jako tento.

Střet králů
Střet králů