Modrá krev: o upírech a lidech

Hororový román s upírským motivem se odehrává na jižní Moravě dnešních dnů. Dvě nerozlučné přítelkyně - Anna (s velkou zálibou ve vampirologii) a Viola (pragmatická materialistka) - se společně zúčastní vampirologického kongresu. Anna jako jedna z hlavních účastnic, Viola jako její nedobrovolný průvodce. Původní zábava se však po objevení dvou opravdových upírů mění v hrůzu a osudy obou dívek i dalších náhodných účastníků se okamžitě prudce zdramatizují. Čtivá kniha kromě nezbytných hororových prvků obsahuje i exkurzi do historie Moravy v období třicetileté války....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12586/modra-krev-o-upirech-a-lidech-12586.jpg 3.939

Modrá krev - O upírech a lidech (1.)

Horory, Literatura česká
Vydáno:, E. M. S. Petr Olejníček

Kniha Modrá krev: o upírech a lidech

Polly

Snažím se být k té knize vlídná a dala jsem jí teď druhou šanci a když to teď čtu podruhé tak mi to připadá jako ještě větší blbinka než před tím, ale jako čtení pro náctileté dívky co mají rády sexy upíry je to fajn. :)

Ignis
10.08.2018

Přišlo mi to skvělé. Jistě, člověk se nesmí moc šťourat v logice a tak, ale mělo to atmosféru.

Makaja
21.02.2018

Četla jsem ji kdysi ještě ještě jako školou povinná pod názvem "Modrá krev - o upírech a lidech" v modrém přebalu (zřejmě předtím, než se z toho stala série a byla přejmenována na Alexandr), pamatuju, že mě zaujala ta upířina po moravsku. A protože děj jsem za ta léta pozapomněla, sáhla jsem po ní v rámci výzvy. A výborně jsem se bavila. A pobavila vlastně i ta anotace, že hororový román, mno nevím. Nebojte se nic, horor typu "fredy krůgl" to opravdu není.

*Pájuše*
10.08.2015

Velmi zdařilá upířinka. Je sice pravda, že české autory nemusím tak nějak obecně, ale anotace vypadala slibně. Sice jsem měla problém zvyknout si na česká jména, ale šlo to líp, než jsem předpokládala. Jakmile tenhle malý zádrhel byl za mnou, ponořila jsem se do světa upírů v 21. století a musím říct, že to bylo velmi zajímavé. V knize se vyskytlo několik hluchých míst a to natolik, že jsem ji chtěla odložit, ale jakýsi vnitřní pocit mi říkal, že mám vydržet a nevzdat to. Nakonec se to vyplatilo. Příjemné čtení, někdy možná s nudným obsahem, ale poutavě zpracované. Trochu klišoidní a roztahané, ale jinak příjemné překvapení. :-)
Brzy se pustím do dalších dílů z pera téhle autorky. :-)

lucie0951
18.06.2015

Autorka se již na přebalu této první knihy doznává k inspiraci dílem Anne Riceové. Celá tato série mě přesvědčila, že se opět našel učedník, jenž překonal svého mistra. Nádherné čtení, občas příjemně mrazivé, ale také vtipné. Rozhodně ty nejlepší upírské romány, jež jsem kdy četla.

Samaret
16.11.2014

moje první upířina a rovnou česká. Oproti světovému zpracování je tohle docela plné klišé a hodně se držící lidových pověr, ale velmi dobře napsané a poutavě uvedené. Začínám být toho názoru, že pokud to autor umí dobře napsat, na příběhu záleží pramálo.

Moňa69
09.03.2014

Svého času mě uchvacovalo všechno s upírskou tematikou, no dnes už mi hlava nebere, co mě na této knize tak bavilo, že jsem ji četla třikrát.

Lassair
21.10.2013

Oblíbený díl oblíbené trilogie. Propracovaný příběh, postavy a atraktivní prostředí a pak, že nejdou napsat dobré knihy o upírech:)

Daniela Mičanová
česká, 1972

všechny knihy autora

Kniha Modrá krev: o upírech a lidech je: