Nebezpečně krásný

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Málokdo z obyvatel Huntsdalu tuší, že existuje ještě jiný svět, svět elfů a víl. Svět plný tajemství a nebezpečí, který je smrtelníkům zapovězený. Aislinn vidí víly od narození, ale nikdy netušila, že ve světě éterických bytostí, před nimiž celý život utíká, bude muset sehrát zásadní roli. Vše se pro ni změní v okamžiku, kdy se setká s Keenanem, letním králem. Ten v ní spatří svou královnu, kterou marně hledá již tisíc let. S její pomocí má zachránit svět letních elfů i lidí před zlovůlí kruté zimní královny. Najde v sobě Aislinn dostatek odvahy, aby podstoupila osudovou zkoušku? Bude ochotná riskovat vlastní život, aby pomohla nebezpečně krásnému elfovi, kterého ani nezná?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136820/nebezpecne-krasny-136820.jpg 3.9143
Série:

Wicked lovely (1.)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

Wicked Lovely (2007)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Nebezpečně krásný

Přidat komentář
Monni
04. května

Kniha mě v knihovně zaujala svojí obálkou. Vzala jsem si ji domů a zjistila, že je určena pro čtenáře od 12-cti let.
Jelikož jsem procházela čtecí krizí, tak jsem si řekla, že ji přečtu a bude to taková oddechovka, která mi vrátí chuť ke čtení a od které toh nemůžu moc očekávat, jelikož nejsem cílovka.

Knihu rozhodně doporučuji, tak jak píšou, od 12-cti let. Každpádně kniha má pomalý rozjezd. Ze začátku mě to vůbec nechytalo, ale jakmile jsem se prokousala přes prvních cca 100 stran se kniha začala rozjíždět.

Určitě jsem čekala jak kniha dopadne, a taky tak dopadla. Nicméně k mému překvapení byl na konci i jeden WOW moment, který jsem nečekala.

Kniha splnila účel a vytáhla mě ze čtecí krize a i díky konci, který mě napůl překvapil dávám 4*

lucygreen
19.11.2018

Na první pohled mě kniha hned zaujala podle obálky. Našla jsem ji hlavně díky seznamu young adult knih, jinak bych vůbec netušila, že existuje. Nebylo to nic úžasného a hodnotím trochu podprůměrně. První polovina mě nebavila vůbec a pak to bylo docela dobré. Každopádně dalšího dílu už se asi nedočkáme a já bych si ho ani nepřečetla... Velkou pravdou je, že postavy byly extrémně ploché ( a to mi to většinou nevadí.. ).

Karolinka453
27.12.2017

Knížka mě na první pohled zaujala, ale jak jsem ji začala na začátku číst, hned mě to přešlo. V polovině to začalo být zajímavější. Já osobně bych zkusila jít i do pokračování,chtěla bych zjistit jak to pokračovalo a atd. Příběh mě moc neoslovil, ale HODNĚ se mi to líbilo. Doporučuju přečíst si : ) .

ja17
06.08.2017

Jednoduché letní čtení, které nikdy nezklame. Osobně se mi líbí celý koncept, ale nečekejte něco nečekaného. Kapitoly kohokoli jiného než hlavní hrdinky mi přišly naprosto nepodstatné, ale budiž. Ten "zvrat" na konci jejich účel vysvětlil.
Mladším doporučuji. Náročnějším c
čtenářům spíše ne.
SPOILER:
Ani nevíte, jak jsem si přála aby hlavní hrdinka nakonec tou vyvolenou nebyla. To by byl zvrat!

moira2912
18.05.2017

13.2.2017 - 3,5* (aj)
Napsané to bylo hrozně. Myslím gramatiku. A to ohledně těchto věcí většinou bývám dokonale nevšímavá.
Bylo to uspěchané, špatně popsané, přelétavé, špatně zkonstruované, matoucí, přelétavé, s příliš rychlým spádem a často to až moc záviselo na magii, už jsem napsala přelétavé? Především přelétavé.
Jelikož fae.
Jelikož Keenan.
(A, ach ano, tak hluboko jsem spadla, nemyslím to ironicky.)
Postavy byly ploché. Měli jednu stránku a ta jim stačila. Keenana jsem si zamilovala proto, co zosobňoval, což díky Bohu čas od času prosáklo. I když to bylo příšerně YA.
Nenáviděla bych tu knihu, kdyby nebyl dodatek. Ach, jak nenáviděla. Čas od času jsem všemi dvaceti pro špatný konec. Ale tohle bylo tak "nepovedené" (aka ne dle mých představ) a já byla tak naštvaná. Figured, když už jednou někomu fandíte a on sklidí pouze slupky od banánu...
I když tady se fandit nedalo pomalu komu, většinu knihy to bylo prostě beznadějné.
Moje emoce se momentálně stáčí kolem temného spektra, nacházím na té knize miliony nedostatků...
A přesto se mi to zatraceně líbilo.
Jelikož to bylo jiné. Ne úplně dechberoucím způsobem originální, ale prostě jiné. Autorka se nebála hrát si a experimentovat. A trošku to mělo i bláznivou atmosféru fae.
A broučínek Keenan.
Hmmm...

Dym
25.04.2017

No... nic moc. Příběh mě ani neoslovil, ani nepřekvapil, ale nebylo to úplně nejhorší. Tohle je čistě jen můj názor, takže jestli vás popis na obalu zaujal, neváhejte a čtěte : )

Tofinka
20.03.2017

Knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Kvůli negativním ohlasům na tuto knihu jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit. Opak je však pravdou... Je sice pravda, že na něktrerých místech mi autorčin styl psaní přišel poněkud zvláštní, ale jak můžete soudit podle toho, že jsem knížku dočetla, dalo se to překousnot... :)

Calla2002
17.03.2017

Ta knížka mě dostala na chvíli jsem si vážně myslela že bude s králem že mu podlehne....a jsem za to ráda:-) děj byl taky vtipný a líbyl se mi...ta knížka je super doporučuji ;-) ale měla i své nedostatky....


Štítky

víly

Autor knihy

Melissa Marr

Melissa Marr
americká, 1972

Kniha Nebezpečně krásný je:

v Přečtených208x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených12x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst97x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech2x