Temný anděl

Temný anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67447/bmid_temny-andel-crn-67447.jpg 3 164 34

Temný anděl série

První kniha trilogie Temný anděl. Temní andělé jsou skuteční! Existují! Eoduin se posmívá příběhům a pohádkám staré chůvy, ale co když je v nich ukryto kruté zrnko pravdy? Její služebná Aeriel až příliš brzy zjistí, že temní andělé jsou smrtelně skuteční. A neskutečně krásní! Vampýr odnese Aeriel na svůj hrad, kde musí sloužit jeho třinácti manželkám - přízrakům bez krve a duše. Aeriel je omámena magickou přitažlivostí temného ikara a nedokáže se mu vzepřít. Bolestně si však uvědomuje, že ho musí zabít!... celý text

Romány , Pro ženy , Fantasy

Vydáno: , Albatros (ČR) , CooBoo

The Darkangel , 1982

Brambora_Šeby
18.03.2024 3 z 5

Souhlasím, že je to taková zkrátka pohádka. Kdybych si knihu přečetla třeba v desíti letech byla by pro mě ideální, ale teď už mi tam něco scházelo. Žádné extra objevy ani problémy zde nebyly. Očekávala jsem alespoň vztah Ikara s Aeriel, avšak ani to se nějak nedostavilo.

Ivanka83
17.02.2023 4 z 5

Ale jo. Zrovna jsem něco takového potřebovala. Jednoduché, milé, pohádkové.
Určitě se mrknu i po pokračování.

Nikollinka
13.07.2019 4 z 5

Zajímavá kniha..zajímavý děj..

Orange8knihomol
14.02.2018 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, jelikož měla originální děj.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, prý je to pecka. já její nadšení nesdílím. Kniha není špatná, jen mi nějak nesedala.

kami16
11.06.2017 5 z 5

Tuto knihu mi půjčila kamarádka, která mi jí doporučovala, a ze které byla nadšená. V průběhu čtení a po přečtení se mi také začala velmi líbit. V knize bylo přesně to, co jsem od ní očekávala.

SeverusSnape
05.04.2017 3 z 5

Čekala jsem víc a asi ani nemíním číst další díl.Je to taková pohádka před spaním

Lucik100
20.03.2017 3 z 5

No nebylo to nejhorší, ale čekala jsem od toho trochu víc.

Evule114
08.03.2017 3 z 5

Nechci se opakovat, ale je pravda, že jsou mnohem lepší knížky. Jako oddechovka je super, protože jsem ji měla přelouskanou během chvilky, ale je až moc jednoduchá, děj utíká moc rychle, tak, že ubíhaly měsíce a já byla u týdnů. Nicméně nápad to mělo a za Pendarlona 3 hvězdičky. Nicméně nevím, zda budu pokračovat s dalšími díly. Možná až zas nebudu vědět co číst..

Aríka
02.11.2016 2 z 5

Knížku jsem četla čtyřmi lety a nadchla mě, nicméně, když se na knihu podívám dnes už tak nadšená nejsem. Kniha je psána jednoduše, dialogy jsou také značně prosté, ale příběh má nápad a své kouzlo. Doporučuji jako takovou neobvyklou oddychovou pohádku.

Gyw
15.09.2016 5 z 5

Souhlasila bych s tím že je to taková temná pohádka.Příběh nebyl špatný,je to sice trošku jiné než klasické příběhy o vampírech,ale po všech těch upírských ságách co jsou teď in,je to tak trošku "nová krev".Jsem zvědavá na pokračování.

ARosen
02.05.2016 2 z 5

Rozhodně to byla pohádka. Vyříznete si srdce, dáte ho jiné osobě, které jste taky ho vyřízli a oba to přežijete? To jde vážně jen v pohádce.

Fantýna
10.04.2016 5 z 5

Je to velice podařená trilogie, ale nejvíce se mi líbil první díl.

*Pájuše*
04.09.2015 2 z 5

S některými komentáři musím souhlasit. Je pravda, že je to určeno spíš mladším čtenářům, než je má věkovou skupina a rozhodně se přikláním k tomu, že se jedná o fantasy pohádku, nikoliv román.
Námět knihy se mi líbil a ztvárnění novodobého upíra s trochu jiné perspektivy také. Nicméně nemyslím si, že bych se ke knize ještě někdy vrátila. Nebylo to špatné, ale zase nic z čeho byste se posadili na zadek.

Vianescee
10.07.2015 3 z 5

Celkem dobrá kniha, takový průměr. Nic co by mě moc zaujalo. Přesto zajímavý nápad, rozhodně zase něco jiného.

Terdaa
26.12.2014 3 z 5

No nevím, tuhle knížku jsem našla náhodou v knihovně a řekla si že to zkusím. Začátek byl celkem zajímaví ale potom....Aeriel mě připadala hrozně naivní a potom to putování pouští, no nuda. A víc se mi teda líbil sebevědomí, krásný a i přez aroganci pořád obdivuhodný Temný anděl než na konci hloupoučký princ. No ale něco zajímavého na tom taky bylo a celkem se mi takhle knížka líbila.

Samaret
16.11.2014 3 z 5

Upřímně, tohle byla ta nejujetější kniha, jakou jsem četla, ale musím ocenit nápaditost autorky a odvahu tohle zveřejnit. Zvláštní na téhle knize je, že ačkoliv jsem se po přečtení cítila značně rozčarovaně a možná i trochu znechuceně a odmítavě, nevzpomínám na Temného anděla ve zlém. Byla to divná inovace ale plná překvapení a pocitů. Za klišé s princem na konci a nudnou část na poušti musí dvě hvězdy dolů, ale jinak bych knihu doporučila.

Žanda1002
16.11.2014 2 z 5

Přiznám se dobrovolně, že jsem nedočetla. Vůbec mě to neoslovilo.

Pedruska01
19.08.2014 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem rozhodně čekala něco jiného. Samo o sobě to nebylo špatné, myšlenka dobrá, ale...! Je tam to ale. Možná jsem čekala trochu víc "lásky", já nevím. Napínavé, všechno, ale žádné anebo nijak výrazné citové vyjádření. Jen pro zajímavost si přečtu další dva díly.

Evillabilla
28.05.2014 3 z 5

Kniha se mi líbila už od začátku, ale konec mě značně zklamal. Čekala jsem nějaké jiné zakončení a proměna hlavního hrdiny (Ikara) byla hlavní příčinou mého zklamání. Kdyby měla kniha jiný konec tak ode mě má plný počet hvězdiček.
Ale doporučuji si ji přečíst, je to klidné a chvílemi napínavé čtení :)

Meredith Ann Pierce
americká, 1958