Nejsem sériový vrah

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu – a v zájmu bezpečí svých blízkých – stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které jej může ochránit před zatracením. Johnova matka provozuje pohřební ústav a s mrtvými těly se tak setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného – a uvědomí si, co tato odlišnost znamená. Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád – kdyby ovšem mohl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108933/big_john-cleaver-nejsem-seriovy-vrah-EAl-108933.jpg 3.9190
Série:

John Cleaver 1.


Žánr:
Detektivky, krimi, Thrillery, Fantasy

Vydáno: , BB art
Originální název:

I Am Not a Serial Killer, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Nejsem sériový vrah

apq
08.08.2022

Trošku mě zaskočily prvky nadpřirozena, s nimiž jsem nepočítala, ale přesto se mi kniha líbila. Takové milé odpočinkové čtení.

kasspa36
20.11.2021

Jedna z těch knih, kterou přečtete jedním dechem. Prožíváte s hlavním hrdinou... popsané občas musíte prodýchat... máte obavu, co bude na další stránce..
Kniha opravdu originální.


Roseblood
07.02.2021

Zvláštní, originální a netypická knížka, která mě opravdu bavila.

Dobře se mi četla, je napínavá s pořádnou dávkou akce a hlavně originální zápletkou.
Oblíbila jsem si hlavní postavu, která není úplně typická (mladý sociopatický kluk se zálibou v sériových vrazích).Vřele doporučuji, nebudete se nudit ❤️


Zajímavost: podle knížky byl natočen film

Hodnocení: 4/5*

Gabux
30.08.2020

Zvláštní kniha se zvláštním hlavním hrdinou. Příběh vypráví patnáctiletý kluk, který je sociopat a miluje sériové vrahy. A je to velmi dobrý vypravěč. Děj utíká rychle, vyvolává emoce a zasazuje člověku do hlavy náměty k přemýšlení. Za mě velmi povedená a originální kniha.
“Všimnete si nás, až bude příliš pozdě.”

kaja3190
12.07.2020

Super čtení. Nejvíce se mi líbilo prostředí márnice a detaily kolem toho. A navíc jsem se v hlavním hrdinovi našla.

ThrisaManx
11.01.2019

Největší chybou této knihy je, že se tváří, jako by šlo o běžný detektivní thriller a nikde nevaruje, že se vlastně jedná o trochu fantasy. A to pak čtenář může být docela zaskočen. Já věděla, do čeho jdu, takže já překvapená nebyla a celou knihu jsem si ohromně užívala!
Hlavní hrdina je neskutečně zajímavě vykreslen. Celou dobu jsem se s ním ztotožňovala natolik, že jsem až měla pocit, jako bych sama byla sociopat, co má chuť zabíjet i přesto, že to dělat nechce (ne, opravdu taková nejsem, já jsem mírumilovný tvor :)). Jako vyhlášený strašpytel jsem u knihy měla nervy napjaté jak kšandy a celou dobu jsem se bála, že na něj vrah přijde a místy mě opravdu až mrazilo.
Za co srážím hvězdy je rozsah knihy. Kdyby byla ještě o prát stran delší, mohl by autor lépe využít potenciál příběhu. Takhle byl ten konec takový nějaký urychlený, vše mělo příliš rychlý spád, a to byla škoda. Navíc jsem měla pocit, že autor ten příběh nemá úplně dotažený až do nejmenšího detailu a pár věcí mi tam prostě nesedělo.
Jinak by si kniha rozhodně zasloužila větší pozornost.

LordSnape
07.10.2018

V podstatě taková lehce fantazijní detektivka. Autor se dost vyžívá v oblasti márnic a psychologie sériových vrahů, ale samotnému příběhu to nevadilo. Fantastický prvek je jen drobný a dalo by se říci, že je v podstatě jen do počtu, ale čtenáře, co nemají moc načteno to může i lehce překvapit, což se u mladých počítá. Ve výsledku je kniha takovým mixem mezi Dexterem a Akty X pro mladší čtenáře. Nijak zvlášť mě to neuchvátilo, konec neměl žádnou gradaci a pokračování rozhodně číst nehodlám. Odrostlé neurazí, ale ani nenadchne. Horší průměr.

Mrs.Morgan
15.01.2018

Zajímavé...prostředí marnice a balzamovani.Zajímavé bylo i sebe-vmimani hlavniho hrdiny-nastaveni pravidel a zákazu.tak jsem se zacetla,ze kdyz se ukázalo,ze vrah je vlastně nadprizerozeny,ze me to fakt naštvalo..no dobře no,docetla jsem to az do naprosto slabého konce.ten byl dle mého fakt nezvladnuty..prý jeste dva díly,tak uvidime.za me trochu zklamani

1