Nejsem sériový vrah

Nejsem sériový vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108933/bmid_john-cleaver-nejsem-seriovy-vrah-EAl-108933.jpg 4 194 52

John Cleaver série

Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu – a v zájmu bezpečí svých blízkých – stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které jej může ochránit před zatracením. Johnova matka provozuje pohřební ústav a s mrtvými těly se tak setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného – a uvědomí si, co tato odlišnost znamená. Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád – kdyby ovšem mohl.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

I Am Not a Serial Killer , 2009

DriftBooks
01.02.2013 5 z 5

Kniha psaná perem 15-ti či jakéhokoliv náctiletého je víceméně profláklá záležitost a pokud s tím někdo chce prorazit, tak musí být sakra dobrý. A Dan Wells je sakra dobrý.

Portrét patnáctiletého sociopata je plný nejen černého humoru, je prostě chytrý a čte se neuvěřitelně zlehka. Hlavnímu hrdinovi fandíte, i když byste dle "normálních" norem měli takového pošuka přinejmenším nenávidět :-))

Rozhodně doporučuji!

Hella
25.01.2013 1 z 5

Na splnění rezervace jsem docela dlouho čekala, pak jsem se na knihu nadšeně vrhla v domnění, že půjde o bezva thriller, abych (bez jakéhokoliv "varování" na záložce přebalu) v půlce zjistila, že na scénu nastupují nadpřirozené síly a končí zde realita. Takže rozhodně nic pro mě.

Lavinia
05.01.2013 5 z 5

Jedinečné a morbidní, okouzlující a nechutné, ale především čtivé a návykové. Hlavní hrdina John je v takové fázi pre-serial killer, ví, že má v sobě "Monstrum", ale chce ho zazdít a ovládnout a je si zároveň vědom děsivé skutečnosti, že "Monstrum" není nic jiného než on sám, je to jeho temné já a tak svádí boj proti sám sobě a proto žije podle jistých pravidel. Když se však objeví něco záhadného, nevysvětlitelného, zlého a mocného, je celá jeho snaha ve velkém ohrožení a najednou vidíme krásný pohled do duše roztříštěné a bojující - Monstrum se dere ven a touží po krvi. A vy mu fandíte, po Dexterovi zase fandíte psychopatovi, ale psychopatovi, co ještě nikoho nezabil. Oblíbila jsem si styl autora, zvládla jsem i ty nechutné popisy balzamování a naprosto jsem si zamilovala Johnovy introspektivní prupovídky, líbilo se mi, jak mluví o ohni, líbil se mi jeho boj s "Monstrem", líbilo se mi, jak otevřeně mluví s psychologem, i když věděl, že ten to okamžitě řekne jeho matce. Dokonce jsem zvládla i tu špetku nadpřirozena, i když ta mě většinou neláká. Zkrátka - komu se líbí morbidní příběhy od Jeffa Lindsayho, jistě si oblíbí i styl tohoto autora, který sice neoplývá takovým množstvím humoru, zato konce zvládá mnohem lépe. Velmi doporučuji.

Eneo
29.09.2012 3 z 5

Než se autor dostal k něčemu, co mělo spád, bylo to podle mého názoru příšerně rozvleklé. Námět se mi líbil.

čef
17.09.2012 5 z 5

Knihu jsem přečetl na jeden zátah, přestože mi nadpřirozeno obvykle nesedí. Tento originální příběh má však správný rytmus, citovou angažovanost autora a vtip. Spříznění s Kingem snad nemusí vadit.

Katie*
02.09.2012 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, hlavně proto, že nám ukázala takový psychologický profil patnáctiletého kluka, který v sobě má něco temného - a je schopen zabíjet. Kniha se mi četla opravdu dobře. Jediné co mi tak trochu vadilo, tak to, že jsme vlastně celou dobu věděli, kdo je vrah a že se jedná o jakousi "nadpřirozenou bytost," ale to je jen můj názor ;))

vnimat_Krasu
08.08.2012 4 z 5

Kriminálka s nádechem sci-fi a patnáctiletým hrdinou v hlavní roli, co tak nějak od pohledu páchne po Stmívání a jemu podobných. Wellsova kniha naštěstí klame tělem. Svojí kombinací pubescenta s hororem připomíná Kinga, psychopatickými duševními proslovy zase fenomén Dextera Morgana. A bohužel stín těchto inspirací nedokáže autor knihy překročit a zaujmout něčím ryze osvěžujícím. Přesto báječně svižné a nenáročné čtení a jsem upřímně zvědavý, jakým směrem se Wells vydá v rámci druhého dílu.

Rose18
28.07.2012 5 z 5

Nádherná kniha ... napínavá a děsivá. :)

Canney
17.07.2012 5 z 5

Podobné knížky moc nečtu, ale jsem ráda, že jsem zrovna této dala šanci, protože mě rozhodně mile překvapila. Knížka je velmi čtivá, napínavá a samozřejmě nechybí ani akce. Rozhodně se těším na to až vyjde další díl.

Dixinka
01.06.2012 4 z 5

čtivé a báječné. Strhující děj, a hlavně silná psychologická myšlenka. Těším se na pokračování, čte se jedním dechem. Jedna z nejlepších knih, které jsem četla v poslední době, doporučuji.

sidonie kermack
12.03.2012 5 z 5

Je to laděné tak trochu do sci-fi hororu, ale velice čtivé, není to nic, co by bylo zaplněné nějakými děsy, ani roboty apod., líbilo se mi to. Určitě si ji přečtu ještě několikrát. A těším se na avizované pokračování.

scully
05.03.2012 4 z 5

Knížka je psaná hodně podobným stylem jako Dexter. Zajímavé pasáže se občas střídají s nudnými. Originální i když trošku ujetá zápletka s netvorem. Kdo má rád morbidní příběhy tomu se určitě bude líbit jako mně.

vraždy detektivní a krimi romány thrillery nadpřirozené bytosti sérioví vrazi dětský hrdina sociopatie psychopati

Dan Wells
americká, 1977
2012  78%Nejsem sériový vrah
2013  79%Já, Monstrum
2012  75%Potomkovia

Kniha Nejsem sériový vrah je v