RockMartina RockMartina komentáře u knih

Zasněžená svatba Zasněžená svatba Abby Clements

Neboť mě za pár týdnů čeká vlastní zimní svatba, byla tato kniha tématicky šťastnou volbou. Příjemné oddechové čtení. Doporučuji každé budoucí nevěstě :)

08.02.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Před přečtením této knihy jsem si myslela, že horší budoucí tchýni, než mám já, už mít nikdo nemůže. Omyl. Může. Jsem moc ráda, že ta má tchýně není takový cvok jako drahá Pammie a ještě více jsem ráda, že doma nemám takového psychopatického mamánka jakým byl Adam :D Lepší čtení před mou nadcházející svatbou jsem si zvolit nemohla :)

01.01.2020 4 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Čekala jsem něco příjemně sarkastického s kapkou černého humoru odehrávajícího se o Vánocích. Bohužel vánoční to nebylo, smíchy jsem se také neválela, na druhou stranu to byla celkem milá, nenásilná jednohubka.

24.12.2019 3 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Krásná vánoční pohádka pro dospělé, která přesně splnila mé očekávání a v tomto adventním čase navodila tu správnou atmosféru. Mandy Baggot umí skvěle popisovat prostředí, ve kterém se její příběhy odehrávají, a já tak dostala neodbytnou chuť navštívit zimní Paříž :)

13.12.2019 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Podle vysokého hodnocení a komentářů jsem čekala víc. Čekala jsem zajímavé rozuzlení, šokující závěr. Bohužel již od druhé třetiny příběhu jsem tušila hlavní souvislosti a věděla jsem skoro přesně, jak kniha dopadne. Nedostavilo se u mě takové to závěrečné aaaaaach ve stylu "no to si děláte srandu", to co mám u těch poutavějších a zajímavějších titulů. Ale dobře se to četlo a hrálo to skvělou souhru se stávajícím ročním obdobím. A nemyslím jen názvem :)

19.11.2019 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Myslím, že označení thriller je v tomto případě dost nadnesené. Jedná se spíše o milostné minidrama s hodně jednoduchou zápletkou.

07.11.2019 2 z 5

Tvůrce osudu Tvůrce osudu Alice Shy (p)

Jedním slovem úžasné! Úžasné psychologické fantasy drama, ve kterém je hranice šílenství děsivě tenká, kde zoufalství má různé formy a podoby zla jsou někdy na první pohled nejasné a někdy naopak jasné zcela. Skvěle vykreslené charaktery postav, které musíte milovat a zároveň nenávidět, bájný svět, který mi nepřipomíná žádný jiný fantasy svět (což je v dnešní době unikát) a i přesto, že já osobně nemám ráda knihy na pokračování a už vůbec ne nějaké ságy či série, tak v tomto případě udělám výjimku, neboť už teď se moc těším na další díl a jsem zvědavá, čím autorka opět překvapí. Vřele doporučuji a stále nemůžu věřit, že toto je dílo mladé ČESKÉ spisovatelky.

31.10.2019 5 z 5

Rivalka Rivalka Charlotte Duckworth

Do 3/4 knihy super, z příběhu úplně čišela všechna ta frustrace, stres a tlak společnosti na ženy a jejich role. To co by měla každá žena za život stihnout a ve všem by měla být samozřejmě nejlepší, i když by se nejspíš musela rozkrájet, aby ve všech životních rolích 100% uspěla. Posledních několik kapitol bylo ale dost podivných a z knihy se postupně začalo vytrácet napětí a vše se tak nějak "rozpliznulo" do ztracena.

12.10.2019 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Tohle byla tak neskutečná fantasmagorie. Mám ráda odpočinkové "pohádkové" knihy pro dospělé, ale tohle bylo opravdu poněkud přehnané. Jako filmová komedie by to bylo ucházející, jako kniha to ale úplně neobstálo. Třetí díl si přečtu, ale jen kvůli tomu, že se bude odehrávat v Řecku :)

21.07.2019 2 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Opravdu dlouho už mě nějaký příběh takhle nenudil. Dala jsem tomu šanci, ale po 270 stránkách se to prostě už nedalo a knihu jsem odložila. To dělám málokdy.

28.06.2019 1 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Ústřední zločin byl opravdu šokující a asi si ho budu dlouho pamatovat. Posledních tak 50 stran už se dalo celkem snadno odhadnout. Závěr ten už byl dle mého názoru až moc přehnaný a v poměru k celému příběhu hodně zrychlený, proto nedávám plný počet hvězd.

11.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Takové autory přesně novodobá česká literatura potřebuje. Díla AM se jednou zařadí mezi klasiku.

03.05.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ten happy end...mám ráda odpočinkové knihy, ale toto bylo přeslazené tak, že jsem z toho málem dostala cukrovku :D

07.03.2019 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Osudy hlavních postav propletené takovým způsobem, že jsem chvílemi měla dojem, jestli se nejedná spíše o nějakou telenovelu. Postava Isaka byla možná i zbytečná, pro děj neměla v závěru význam. Ale četlo se to dobře a nešlo se při některých kapitolách odtrhnout od děje proto 4*.

28.02.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Darby jako neohrožená Xena, Ashley nesmrtelný hajzl a i když některé záležitosti byly jasné od prvních stran a čtenář měl chvilkama před hrdiny náskok, bylo to čtivé a nešlo se od toho odtrhnout.

05.02.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Z Kříďáka jsem trochu rozpačitá. Hodně jsem se na něj těšila, ale bohužel mu nakonec "něco" chybělo. Jak tu již někdo zmínil, opravdu mi to něčím připomínalo Kingovo TO. Bohužel čím Kříďák utrpěl, je rozsah. Autorka se snažila dát do textu hodně dějových linek, ale vše poněkud nešťastně zhustila do tak malého rozsahu, že potenciál, který text má, tak úplně nezúročila. King věděl, proč TO má přes 1000 stran....Přesto za nápad a hlavního psychopata dávám 4*

14.12.2018 4 z 5

Protože Protože Petr Casanova

Možná jsem knih Petra Casanovy četla moc za sebou, ale do této jsem se nějak nemohla začíst a spoustu rad a myšlenek už jsem si pamatovala z knih předešlých...

27.11.2018 3 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

3* dávám za postavu Katji, jejíž osud mi přišel fakt šílený a bylo mi jí neuvěřitelně líto.

27.11.2018 3 z 5

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše 100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše Petr Casanova

Přišla ke mně ve správnou chvíli. Potřebovala jsem povzbudit, potřebovala jsem utěšit a slyšet ta "správná slova". A není to kniha jen o vztazích, těch 100 cest by se dalo pochopit jako 100 cest k sobě samým. A přesně tímto způsobem jsem tuto knihu vnímala já.

11.10.2018 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Krásná kniha. Hranice mezi dobrem a zlem je zde tak rozostřená, že až do konce příběhu jsem si nebyla tak úplně jistá, kdo je tím zlem a koho mám vlastně litovat...a to mi vydrželo i po přečtení.

04.09.2018 4 z 5