RockMartina RockMartina komentáře u knih

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Část na ostrově byla skvělá, ale ta druhá část už mi přišla plná klišé a dost neuvěřitelná. Nevěřím, že taková láska existuje a že může přežít v naší předpojaté společnosti. I když...nikdy jsem nebyla na opuštěném ostrově odkázaná na jiného člověka. Třeba v takovém prostředí ta "opravdová láska navzdory všemu a všem" vzniknout fakt může...kdo ví...

07.08.2018 4 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Pět hvězdiček za úžasně popisované Korfu :)

03.08.2018 5 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

Syrový, drsný příběh aneb kterak se zfanatizovaní vegetariáni snažili udržet svoje přesvědčení na pustém ostrově. Nejhnusnější scéna pro mě zůstává ta s želvou (kdo četl, ví, o čem mluvím). Možná jediné, co bych vytkla, je občasné přitažení za vlasy (piráti podle mě nemuseli v knize už vůbec být).

18.07.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Měla jsem problém se odtrhnout, chodila jsem spát pozdě, nebo vůbec (to když nastaly chvíle, kdy jsem se fakt bála, jestli také neuslyším škrábání ze skříně) a děsila mě dokonce i obálka (knihu jsem na nočním stolku měla zásadně obrácenou titulem dolů, jinak by na mě ta hnusná holka nepřestala celou noc zírat :D). Naposledy jsem podobně nadšená byla u HEX. Kdo se chce bát, trpět nedostatkem spánku a unavenýma očima z neustálého nutkavého čtení, ten ať neváhá ani okamžik.

22.05.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

S Bridget Jonesovou to má společného snad jen to, že hlavní hrdinka píše deník...román ne falešný, ale román celkem o ničem. I když druhý díl si stejně asi přečtu a ani nevím proč :D

22.03.2018 2 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásné a dojemné. Chtěla bych umět prožít tolik životů, jako tento hlavní psí hrdina (pokud to tak psi opravdu mají, závidím jim), a zároveň si pokaždé pamatovat to, co jsem se v předešlých naučila. Bylo by navíc skvělé pokaždé pochopit, co je vlastně naším životním posláním...
Kéž by to šlo. Pak by se člověk pořád nebál, že si zmrví jediný život, který má :)

05.03.2018 5 z 5

Až na pár celkem zajímavých myšlenek jsem se dozvěděla přěvážně jen to, že mám skupovat nemovitosti a na tom zbohatnout. Toť vše, co jsem si z knihy odnesla.

02.07.2017 3 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Skvělá kniha od které jsem moc nečekala, ale o to více jsem byla překvapená. Mrzí mě ale, že se nikdy nedozvím, co se sakra stalo s Polly.

23.12.2016 4 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Celou knihu jsem přemýšlela, proč se rozhodla zabít zrovna Meg, která měla všechno, proč ne Cody, která neměla nic :D

22.11.2016 4 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Pohlazení po duši...Jen mi zůstává rozum stát nad tím, že něco podobného dokáže napsat muž. Nejspíš hodně empatický muž, od kterého by se ostatní mohli učit :) A těmi ostatními nemyslím nutně jen mužské pokolení ;)

10.11.2016 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

V průběhu celé knihy jsem měla dojem, že mi tam pořád něco chybí, napětí bylo jen otázkou několika málo okamžiků, vadilo mi, že je příběh psán v er-formě, bylo to takové celé zdlouhavé a vyloženě jsem se do čtení nutila. Pak ale přišel závěr, těch posledních pár stran, a já jsem si najednou uvědomila, jak je tato kniha propracovaná. Er-forma najednou dávala smysl, neboť i díky ní mohl být konec tak nečekaný a řekněme "zlý". Příběh přestal v mých očích být zdlouhavý, ale uvědomila jsem si tu poklidnou atmosféru protínající celý příběh a tu tichou chladnokrevnost, která se ukrývala v jednom z členů posádky, do kterého bych to bývala nikdy neřekla....vynikající závěr opravdu. Proto 4 hvězdičky.

28.10.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

Tento díl byl pro mě celkem propadák. Zbytečné protahování (ze začátku série Maxon vyhazoval jednu dívku za druhou, ale v závěrečném díle si poslední čtyřku finalistek pořád nechával a podle mě zbytečně, protože už od začátku série bylo jasné, koho si vybere), žádné napětí ani děj, vlezlá America a její přiblblé myšlenkové pochody (miluju ho, nemiluju ho, miluje mě, nemiluje, blablabla) a jediná akce knihy, která se odehrála asi tak 30 stran před koncem. Celkově bych sérii zhodnotila jako skvělý nápad, ale zpracování značně pokulhává. Autorka si podle mého názoru ukousla až moc velké sousto.

18.11.2015 2 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Michaela Burdová nám autorsky pěkně dospívá:) Celistvé charaktery, uvěřitelné rozhovory, gradace děje a skvělý nápad založit příběh na neotřelém tématu sirén. K tomu čtenářsky velmi oblíbená rozpolcená láska a chladnokrevný závěr staví toto dílo do popředí její tvorby:) Jsem zvědavá na další díl a věřím, že po takovémto konci nebudu jediná:)

21.09.2014 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Romantický příběh s kulisami krásné Paříže a s krutě reálným (ale vlastně krásným) koncem. Příběh, který mě po dlouhé době totálně okouzlil:) V Allyson jsem se mnohdy opravdu našla, jako by mi autorka viděla snad do hlavy:D Myslím, že bych ani nepotřebovala pokračování, i když se na něj samozřejmě těším:) "Jestli zůstanu" bylo celkem dobré dílo, ale tohle je prostě bomba. A jsem ráda, že jsem dala autorce ještě šanci:)

07.09.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nepřesvědčivé dialogy, nedotažený příběh, celkově se tomu prostě nedalo věřit a něco tomu chybělo. Napětí žádné, už od první vzpomínky jsem nějak tušila, jak to asi bude pokračovat. Půlku knihy se nic nedělo, Holder mluvil tak, že bych si nikdy nedokázala představit, že by se takhle puberťák vyjadřoval. A to věčné okecávání jejich lásky...měla jsem sto chutí na něj zařvat, ať už proboha sklapne:D To jak se několik stránek řešilo, kdy a jestli vůbec se políbí, tak to mě taky pěkně štvalo:) A rozuzlení? Pěkně přitažené za vlasy a dost nereálné.

28.06.2014 3 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Kdyby "Paniku" napsal někdo jiný než Lauren Oliver, možná bych dala vyšší hodnocení. Ale od této autorky jsem četla nepřekonatelná díla jako "Chvíle před koncem" nebo "Delirium" a na ty tento text neměl ani náhodou. Prostě když se řekne Oliver, už mám nějaká očekávání a toto dílko má očekávání bohužel nenaplnilo. Bylo to prostě takové nijaké...

20.06.2014 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Nevím...prostě nevím co si o tomto textu mám myslet. Po kladných komentářích a recenzích jsem se na ni hodně těšila, ale nějak mě nechytla:( Žádné napětí, děj, překvapivý závěr, jenom samé okecávání.

27.03.2014 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Tak nevím. Humoru jsem v tom moc nepochytila a jestli mělo být humorné to, jak sedmnáctiletá holka řve na mámu, že je kráva, tak jsem asi hloupá, ale to mi vtipný nepřišlo. A navíc mi celou knihu vrtalo hlavou, kde autorka vlastně brala inspiraci, protože nevím jak v Británii, ale nepamatuju si, že by bylo v rodině normální, aby dcera matku takhle (a mnohdy i hůř) oslovovala. Aspoň za mě to tak nebylo a já zase tak stará nejsem, "náct" mi bylo celkem nedávno:D Prostě kniha plná plkání o ničem, snaha o vytvoření vtipného jazyku (nevím jak originál, ale překlad neobstál) a pokus o ideální happy end. Snaha dobrá. Proto dvě hvězdičky.

19.02.2014 2 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Špatné toto dílo určitě nebylo. Líbilo se mi střídání úhlů pohledu, Joshe jsem si celkem zamilovala, ale měla jsem problém s Nastyou. Ta holka mi neskutečně vadila, její chování mě rozčilovalo a chvilkama jsem jí opravdu nenáviděla. Na druhou stranu kdoví, jak bych se chovala já, kdybych si prožila to co ona. Je však opravdu smutné, když vás rozčiluje hlavní postava, proto jsem nemohla dát plný počet hvězdiček.

20.01.2014 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Kniha jako taková se mi líbila, ale pár připomínek bych měla. Trochu mě mrzelo, že autorka použila americké prostředí, kdyby to bylo z ČR, asi by mě to bavilo ještě o něco víc (mafie tu máme taky dost). Také mi vadilo, že jsem pořád čekala nějakou akci nebo zvrat nebo něco a ono nic nepřišlo. A ten závěr...no...takhle to v reálném světě nikdy nedopadne, takže pokud autorka chtěla napsat přeslazený snový závěr, tak se ji to povedlo:)

11.01.2014 4 z 5