RockMartina RockMartina komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Otevřela mi oči...Ale neplakala jsem:)

23.12.2013 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Po prvním díle naprosté zklamání:( Předešlý díl jsem zhltla za dva dny, k tomuhle jsem se musela nutit, abych vůbec pokračovala ve čtení. Jsem zvědavá, jestli se závěrečný díl kvalitou přiblíží spíše k jedničce, nebo to bude takové nijaké stejně jako tento díl.

11.12.2013 3 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Námět se mi velmi líbil, ale zpracování mě opravdu zklamalo. Nemělo to žádný spád, napětí, jazykový styl také nic moc...Je pravdou, že kdybych byla mladší, možná bych mluvila jinak. Čekala jsem něco aspoň vzdáleně podobné například Bance těl (psané pro stejnou věkovou kategorii, ale podstatně zajímavější zpracování, o jazyku ani nemluvím). Hold na některé knihy jsem asi už stará:)

Musím ale ještě jednou zmínit námět, který mě opravdu hodně zaujal. Nejhorší je, že to ani není taková fikce, mám obavy, že se něčeho podobného dočkáme i v reálu a nebude to už dlouho trvat...

29.11.2013 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Díky této knize jsem si zařadila Lauren Oliver mezi oblíbené autory. Kniha mě totiž opravdu zasáhla. Byla naprosto dokonalá! Krásně napsaná (musím pochválit i překlad) s úžasným námětem a strhujícím závěrem. Celým příběhem mě doprovázel podivný nostalgický smutek nad minulostí, smutek z toho, že to, co bylo, už není a co bude, ještě není... Trio Lena, Alex a Hana jsem si doopravdy zamilovala a u posledních stran jsem neměla daleko k slzám, což se mi často nestává:)

Myslím, že by klidně mohla fungovat i samostatně, takže jsem hodně zvědavá, co se bude dít v dalším díle:)

23.11.2013 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Jedna z mých oblíbených. Nic moc jsem od ní nečekala, ale o to víc mě překvapilo, jak moc se mi líbí:) Zaujalo mě, že je celý příběh založený jenom na jednom dni, to mi přijde velmi originální, stejně jako autorčin styl, ten také nemá chybu. Něčím mi to připomínalo film Butterfly Effect, takové to "co by kdyby":)

22.11.2013 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Tohoto roztomilého kocourka s modrýma očima jsem v dětství opravdu milovala:)

13.11.2013 5 z 5

Láska má jméno Satan Láska má jméno Satan Aida Brumovská

Pěkná kniha s pěkným názvem. Nikdy nezapomenu na scénu, kdy si babička hlavní hrdinky myslí, že její vnučka je satanistka (to když ji slyší prozpěvovat si o tom, že miluje Satana:D)

13.11.2013 4 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

První jsem viděla film, který mě naprosto uchvátil, a kniha je taky super, nemám co vytknout. Doporučuji:)

11.11.2013 5 z 5

Hvězdný had Hvězdný had Jean Giono

Gionův slabší příběh, ve kterém jsem se často ztrácela. Tři hvězdičky dávám za líčení přírody, v tom opět nezklamal:)

11.11.2013 3 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Nádherně propracovaná obálka a v té obálce...nic. Důkaz, že ne vždy se má dát na první dojem.

09.11.2013 1 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Některá díla by neměla mít druhý díl.

09.11.2013 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jak se z kraviny, co by člověk sesmolil za večer, může stát klasika? Bez komentáře...

09.11.2013 1 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Jedna z nejhorších fantasy, co jsem kdy četla....nechápu, že těch dílů je tolik, naštěstí jsem po tomhle přestala číst :D

09.11.2013 odpad!

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Je důležité vydržet ten zdlouhavý začátek, ale pak když se to rozjede, tak je to naprostá bomba!

09.11.2013 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Překrásná kniha, dle mého názoru povinnost pro každého fanouška fantasy literatury. Jemné, milé, smutné. Nesmím opomenout film, ten také nemá chybu:) A America s jejich písní "The Last Unicorn" mi v hlavě nepřestávala hrát při čtení každé stránky tohoto působivého díla:)

08.11.2013 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Kniha s jedním z nejkrásnějších názvů, které jsem kdy četla (v češtině tak krásně poetickým, v angličtině tak odporně jednoduchým). Hlavní hrdinka mi stále přípomínala mix paní Bennetové a paní Dallowayové:) Psáno typickým stylem Agathy Christie (ta se v tom prostě nezapře:)

08.11.2013 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Taková milá foglarovka o partě kluků, co spolu prožívájí na opuštěném ostrově různá milá dobrodružství. Až se ta milá dobrodružství jednoho krásného dne zvrhnou a čtenář si uvědomí, že tohle nebudou další Rychlé šípy:D Dokonalost, nikdy nezapomenu...:)

06.11.2013

Hlasy země Hlasy země Jean Giono

Skvělá kniha. Na "Muže, který sázel stromy" to sice nemá, ale i tak si mě toto útlé dílko získalo:) Doporučuji:)

05.11.2013 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Může k vyvolání napětí a strachu stačit auto a pes? Ano, u Stephena Kinga je i toto možné...výborná záležitost:) Jediné, čeho je mi líto, je samotný Cujo:(

02.11.2013 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Působí v ní magické síly:) Jak jinak vysvětlit, že tuto knihu můžu číst stále znova, pokaždé na mě NĚČÍM opravdu silně zapůsobí a to NĚCO se slovy prostě nedá vyjádřit?

01.11.2013 5 z 5