Vítejte na onom světě

Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází – ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kurzu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá na dosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51724/vitejte-na-onom-svete-EHJ-51724.jpg 3.4177

Ghostgirl 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Ghostgirl - Rest in Popularity, 2008

Kniha Vítejte na onom světě

hellena1523

Upřímně - příběh jako takový není nijak zvlášť originální. Hlavní postava mě víc než polovinu knihy celkem lezla na nervy, ale nějakým zvláštním způsobem se mi kniha nakonec líbila. A pokud jde o obálku a celkové grafické zpracování, tak to je nádhera! Celá trilogie vypadá v knihovně moc hezky.
Těším se, až budu mít tu správnou náladu pustit se do dalšího dílu.

oblakaknih
12.02.2019

Tady je to hlavně o obálce. Ta je totiž nádherná.
Příběh jako takový nic moc, ale čtivé to je.

jolli
08.07.2017

Charlotte je protivná sebestředná potvora bez osobnosti a neskutečně mě vytáčí svými úvahami i jednáním. Kniha je dost úchylná a místy až okultní, ale je napsaná tak dokonale strhujícím způsobem a celá dějová linie je tak zvláštní a netradiční (kromě otřepané představy o středních školách), že nemohu přestat číst.

Sweet-jahudka
08.07.2017

Překrásná knížka , která mě moc bavila, nechápu proč to má tak nízké hodnocení. Ale chápu že je to spíš čtení pro holky.

Beatrisie
28.10.2016

Precetla jsem rychlosti blesku, ted jsem u 2 dilu a nejak me to prestalo bavit. Jednicka je vazne hezka a vtipna

Revizor
13.08.2016

Úžasná kniha dobře a jednoduše napsaná.Z prvu jsem si myslela že to bude blbost ale nebyla.Kniha má i krásný obal . Spisovatelka vhodně zvolila slova. Knihu doporučuji.

kamibe
24.08.2015

Na této knížce jsem ocenila nejvíce to, jak vypadá. Je to opravdu krásné provedení. Nápaditá obálka černé barvy s průsvitkou ve tvaru rakve, růžovostříbrné filigránské ozdoby, stříbrná ořízka, uvnitř příjemné členění krátkých kapitol s jasným a snadno dohledatelným začátkem a oceňuji i to, že je název kapitoly vždy uveden v horním pravém rohu liché stránky. Překvapením pro mne bylo, že je vytištěná v Číně. Řekla jsem si, že ráda vidím, že tam umějí udělat i takhle hezkou věc.
Samotný příběh jsem četla snad opravdu jen proto, abych si odpočinula od jiného, vesměs náročnějšího čtení. Jako nejnosnější bych označila kapitolu Poslední vůle.
Některými citáty ze začátků kapitol jsem obohatila sbírku citátů na jednom webu.
A protože tu mezi komentáři čtu, že druhý díl je povedenější, možná po něm za čas sáhnu.
Autorčiny hlášky, které se mi opravdu líbily:
* Osud je nejlepší obranný mechanismus.
* Vztah k někomu nebo něčemu vychází obvykle z víry, že vás to něco nebo ten někdo naplní. Vztahy nás udržují při životě.
* Nechat něco plavat může být ta nejtěžší věc na světě.
* Pro většinu lidí je nejdepresivnější přiznat si porážku nebo selhání.
* Být někým, kým nejste, je vyčerpávající.
* Lítost. To nejsmutnější slovo v každém jazyce.
* Život je jedna volba za druhou.
* Když si sednete a pořádně se nad tím zamyslíte, musíte dojít k jediné, upřímné myšlence: No a co?
* Pamatuj - jen proto, že něco můžeš udělat, neznamená, že bys to měla udělat.
* Nejde o to, co jsme měli, ale co jsme dali. Nejde o to, jak jsme vypadali, ale jak jsme žili. A nejde jen o to, aby se na vás druzí pamatovali. Jde o to, dát jim k tomu dobrý důvod.

cat5
02.07.2015

Autorka má talent psát čtivě-ať už se jedná o cokoliv. Příběh je místy dost hloupý a jednoduchý,ale tak dobře se to čte, že jsem s chutí zvládla všechny díly.

Tonya Hurley
americká

Kniha Vítejte na onom světě je v

Právě čtených3x
dalších seznamech2x