Rivalka

Helena je pracující žena bez práce a matka bez dítěte. Za svůj zničený život viní Ashley. Ale opravdu může Ashley za to, co se stalo? Když Helena přijímala Ashley do svého pracovního týmu, zuřivá ctižádost její nové kolegyně ji zarážela, ale zároveň jí imponovala. Společně vytvořily tandem snů a Helena byla na novou spolupracovnici pyšná – možná konečně našla chráněnkyni, jakou vždycky chtěla mít. Ale brzy pochopila, že Ashleyinu úsilí dostat se na vrchol nikdo a nic nemůže zabránit. Potom co Helena otěhotněla, se všechno, čeho dosáhla poctivou prací, najednou ocitlo v ohrožení – a následky jsou pro ni zdrcující. Napínavý psychologický příběh o ctižádosti, ženské rivalitě i o tom, jak daleko je možné zajít, abyste získali to, po čem toužíte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407817/big_rivalka-EHI-407817.jpg 3.659
Romány, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rival, 2018

Kniha Rivalka

Jadlenka

Knihu jsem přečetla ve vlaku jen proto, že jsem neměla zrovna co jiného číst. Jinak bych knihu odložila už na 50. straně.
Je sice psaná na zajímavé téma, žena kariéristka vs. žena matka. Je tu sobeckost, jsou tu intriky. Velice ambiciózní téma, ale v případě této knihy plně nevyužit potenciál.
V případě hlavních postav mi chybí jejich vhled, jestli své chování hodnotí, že je v pořádku, ať už v souladu s jejich svědomím, se svědomím druhých. U Ashley mi připadalo, že má snad rozpolcenou osobnost, sama ani nevěděla, jestli má svoji šéfku podporovat, nebo podrazit. Z nejasných důvodů udělá buď jedno, nebo druhé. Stejný přístup má ke svému bratrovi.
Při čtení jsem měla pocit, že se v knize celou dobu nic neděje, až v poslední části se toho děje až moc. Otázkou je, kdo ze čtenářů bude mít tolik trpělivosti, než se prokouše k závěru.
Úmorné tempo děje, zmateně vykreslené události a dialogy, obratnost jazyka pod průměrnou úrovní studenta gymnázia.
Od spisovatelky, která absolvovala uznávaný spisovatelský kurz, bych čekala něco lepšího.

cori

Příběh je vyprávěn z pohledu vykopnuté Heleny i přes mrtvoly kráčející Ash a přeskakuje ze současnosti do minulosti a zpět. Stále jsem nechápala ty opakované havárie do zdi u baráku, ale na konci se to vysvětlilo. Celkem napínavé, ale obě hlavní hrdinky byly mrchy, co myslely jen samy na sebe a hrály si na hogo fogo.

KáťaM.
30.12.2020

Zase jsem si potvrdila, proč je Ikar pro mě nejoblíbenějším vydavatelstvím. Opět přinesl skvělý psychologický thriller. Knížka sice nemá nejlepší hodnocení, ale mně dokonale sedla. Příběh dvou žen, které se honí za kariérou mě uchvátil. Příběh byl napínavý do poslední chvíle, byl naplněný akcí a já si ho užila, protože mě zajímaly osudy obou hlavních postav, což se mi v poslední době bohužel moc často nestává. Knížka ukazuje, jak je nesmírně složité skloubit rodinu a mateřství, pro mě to byl jeden z nejlepších psychologických thrillerů, co jsem tento rok četla a vřele knížky doporučuji dál, obzvláště ženám kolem třicítky. Snad si žádná z nás nebude muset nikdy projít tím, co Helena, a žádná z nás nikdy nebude tak urputná jako Ashley.

jana1941
18.06.2020

Myslím, že je to dobrá kniha se silným příběhem. V průběhu se nic moc závratného neděje, až jsem si chvílemi říkala, o čem to ta kniha vlastně je, ale konec nabere na obrátkách a vše se objasní.

jasmína
29.04.2020

Překvapilo mě nízké hodnocení knihy.

Líbila se mi celkově, a za závěrečné rozuzlení, které mi pořád nešlo rozuzlit ani v náznacích, dávám pět hvězdiček, a nelituju, že je tato kniha moje

boruvkovy_kolac
28.04.2020

Jde to, že se z toho vyvrbí zrovna toto jsem nečekala...ale...kniha mi nebavila, vadilo mi časté přeskakování a nemohla jsem se pořádně začíst.

ZetHolda
06.03.2020

Cekala jsem vetsi intriky. :) Dej plyne spise poklidne, Helena mi prijde jako fajn sefka a Ash stoupa vzhuru v kariere, jak ji dovoli okoli a prostredi. Zacatek knihy tak nejak nechava nahlednout konci, ten jediny je trochu vic sokujici, i kdyz, jak jsem psala, trochu ocekavany. Autorka jiste psala knihu s dobrym umyslem podporit problem, o kterem se prilis nemluvi. Mohla obe casti lepe propojit nebo z Ash udelat vetsi potboru. :)

i.stefany
18.02.2020

Neslané, nemastné, bez emocí a napětí. Téma by nemuselo být špatné, ale zdá se mi, že anotace je napsaná lépe než celá kniha. Zbytečně natahovaný děj, žádný zvrat a mátlo mě přeskakování v ději. Tentokrát za mě ne.

Jane utíká
Jane utíká