100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše

100 nejkratších cest k Tobě aneb příběh duše https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345600/bmid_100-nejkratsich-cest-k-tobe-aneb-pr-uA2-345600.jpg 4 142 28

Je to speciální kniha. Více než 300 stran a studijní čtení. Unesu Vás daleko od planety Země a hluboko do Vašeho nitra. Ukážu Vám dávnou minulost, abych umožnil pochopit přítomnost i budoucnost. Vysvětlím, jak najít spřízněnou duši, a jak o ni nepřijít, protože… ale o tom jsou vlastně už 3 vesmírné zákonů a 2 principy, na kterých stojí jak vesmír, tak příroda na naší planetě a samozřejmě i lidský život – součást přírody, součást vesmíru.... celý text

KuroHaru
22.11.2023 5 z 5

Jsem velkou fanynkou pana Casanovy - nejčastěji poslouchám jeho podcasty. Tuto jeho knihu jsem četla už dvakrát. Moc se mi líbí, jak o věcech uvažuje, jaké příměry používá a jak zaníceně se věnuje lidské duši. Přiznám se, že na knihy z oblasti osobního rozvoje zas až tak moc nejsem, nijak zvlášť mne nebaví číst nebo pro mne mají až moc ezo ladění, ale tvorba Petra Casanovy stojí při zemi, je ze života a je plná pravdy. Nic neidealizuje, ale nabízí jiný pohled na život a zajímavé podněty k přemýšlení. Proto jednoznačně doporučuji.

Elea
13.11.2023 5 z 5

Moje první kniha od autora, ale určitě není poslední. Líbila se mi, nabízí řadu myšlenek k zamyšlení a ještě lépe i k realizaci.

gabriela8704
05.11.2023 5 z 5

Kniha se dobře četla. A mnoho věcí dokáže pěkně vysvětlit. Co si z ní odnáším já?

Život je o maličkostech, úsměvu a času pro druhé. Říkám to také.

mistrikova
19.09.2023 3 z 5

Kniha, která se dobře čte. Nicméně nelze říct, že by v sobě nesla nějaký převratný odkaz týkající se vztahů. Asi každý si v ní najde, co se mu bude hodit.

Kristy.Seb
21.01.2023 5 z 5

Rodina je jako strom. Má jedny kořeny, i když větve směřují každá jinam.

Život je jako výtah. Cestou nahoru občas musíme zastavit a některé lidi s úsměvem a rozloučením vysadit.

Nehledej člověka, se kterým se dá žít, ale bez kterého se nedá žít.

Život není složitý, jen my si ho zbytečně komplikujeme.

Pamatuj, že šťastný můžeš být jedině teď, nikoli až někdy.

Štěstí je stav, který plně prociťujeme. Nelze plně procítit to, co neprožíváme. Prožívat lze pouze to, co je teď. Štěstí nelze odkládat. Je možné v jediném čase - teď. Odkládáme-li věčně své teď, může se dost změnit v nikdy.

Nejdražší hodnoty života jsou ve skutečnosti zadarmo.

Když hledáme štěstí, je v tom, jak dokážeme vidět život, i bez očí.

SKVĚLÝ!

Stejskat
01.11.2022 5 z 5

Kapesní průvodce spokojeným životem :-)

xxtom
16.07.2022 4 z 5

Spousta zajímavých tipů a nápadů na partnerský život a problémy. Líbí se mi závěrečné shrnutí rad. K jakékoli se může čtenář hezky vrátit. Trošku mi ale vadily občasné genderové stereotypy.

Trixi0207
16.09.2021 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Petra Casanovy a i když nejsem zrovna typ pro tento druh literatury, tak musím přiznat, že na většině myšlenek něco je. A pokud se ještě člověk nachází právě v té životní fázi, kdy potřebuje radu a myšlenkovou podporu či vysvětlení věcí, které se nám v životě dějí, tak určitě doporučuji.

lenka8323
26.01.2021 5 z 5

V této knize jsem našla spoustu odpovědí ..... Spoustu věcí, které si člověk uvědomí...a může pak s nimy dál nakládat.
Velice doporučuji ????????????

TerezaaBaarova
16.01.2021 3 z 5

Někdy má člověk náladu a čtení takových to spisů, mouder a rad.
Petr Casanova je dobrej týpek, co se zaměřil na to, aby zlepšil lidi.

Lupa258
28.11.2020 3 z 5

Doporučuji.

pablito
17.11.2020 4 z 5

Všestraně užitečné čtení, poutavě nastrukturované. Přestože se nezapře autorova specializace na párovou terapii, tak knížka bude jistě přínosná každému, kdo chce pracovat na tom, aby jeho život byl lepší.

vivalamuff
07.10.2020 5 z 5

Dobrá knížka a pár myšlenek, které si člověk vezme s sebou do života. Pokud se podle nich navíc bude řídit, dojde možná (snad) k lepšímu já.

jengibre
09.01.2020 3 z 5

Kniha, ze které jsem si vytáhla pár myšlenek, které pro mě měly smysl. U některých pasáží jsem si říkala, že jsou vážně přínosné. U jiných pro změnu něco jako: „Cože? Tohle musí přeci každý chápat, o tom není třeba psát knihu“. A pak tam bylo pár takových, které mi připadaly zbytečně natažené, se spoustou nepodstatných řečí okolo. Rozumím však, že lidé jsou odlišní a každý máme vše nastavené jinak. Proto kniha nachází mnoho čtenářů, kteří ji ocení. Nedokážu úplně určit jestli mi vyhovoval učebnicový styl, jímž je kniha psaná.

Papírek
24.11.2019 5 z 5

Po několika nezajímavých knihách se mi dostala do rukou a také do srdce tato skvěle napsaná kniha, která je poučná a dá se z ní mnohé odnést! Takovou knihu jsem přesně hledal. Návod jak najít a stát se spřízněnou duší pro nějakou druhou. Je doplněna o pěkné citáty a moudré krátké příběhy. Doporučuji všem!

Nik97
09.10.2019 5 z 5

Krásná kniha. Je napsaná mnohem lépe, než prvních 250 zákonů lásky. Mám ji na úrovni Dvanácti srdcí a děkuji za mnohé podložené výzkumy o vodě, DNA, atd. Po přečtení knihy Zákon rezonance mi mnohé dílky hezky zapadly do sebe a jde vidět, že i Petr se v mnohém změnil. V první knize tak nějak neurčitě obcházel názory na náboženství, v této dokonce pár logických vět Bible (vět o lásce, o poslání, o překážkách) cituje. Díky Petře, trvalo mi dva roky, než jsem knihu zakoupenou hned po vydání, otevřela. Všechno má svůj čas, protože pak mi přečtení trvalo asi týden. Pro příští prolistovani mi stačí jen ty citáty a 100 názvů kapitolek - cest, říkají moc i bez omáčky.

t-e-r-k-a
14.02.2019 3 z 5

Jako celek hodnotím knihu kladně, i když některé pasáže jsou na můj vkus příliš rozvláčné. Ovšem s některými názory autora tak úplně nesouhlasím, popřípadě něco formuluje tak, že si to lze vysvětlit lehce mylně. Každopádně to bylo obohacující čtení, ale už se pravděpodobně ke knize vracet nebudu.

Shindo
03.01.2019 1 z 5

Akokoľvek pekne a zaujímavo mohla kniha vyznieť, mne dopomohla k rozpadu vzťahu. Nemôžem ju teda hodnotiť pozitívne (bolo by to pokrytecké), nepridám sa do fanklubu autora ani tu na neho nebudem skladať chválospevy. Paradoxne po rozpade dotyčného vzťahu mám teraz iný, šťastnejší a omnoho kvalitnejší a jeho kniha na ňom nemá najmenšiu zásluhu.

Avšak mnohé veci, ktoré autor spomína sú vecou zdravého rozumu (a nie niečo, čo by stálo za vydanie knihy), iné zasa prehnane ezo.

RockMartina
11.10.2018 5 z 5

Přišla ke mně ve správnou chvíli. Potřebovala jsem povzbudit, potřebovala jsem utěšit a slyšet ta "správná slova". A není to kniha jen o vztazích, těch 100 cest by se dalo pochopit jako 100 cest k sobě samým. A přesně tímto způsobem jsem tuto knihu vnímala já.

lissa2017
26.07.2018 5 z 5

Ke knize se ráda vracím.....

partnerské vztahy rozvoj osobnosti, osobní rozvoj sebeláska

Petr Casanova
česká, 1974