Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!

Osamělá zakřiknutá Sylvie se necítí ve své kůži, po otcově smrti propadne depresi a nabude dojmu, že je k ničemu a žádné štěstí už ji nečeká. Proto se rozhodne, že o Vánocích spolyká prášky a ve voňavé koupeli skoncuje se životem. Na radu psychoterapeuta zažívá neuvěřitelné situace, jimž by se za normálních okolností obloukem vyhnula: kupuje si skandálně drahé oblečení, krade v obchodě, zpívá bezdomovkyni, a dokonce si začne hledat přítele…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355503/big_veselou-sebevrazdu-a-stastny-novy-r-54J-355503.jpg 3.4132
Literatura světová, Humor, Pro ženy

Vydáno: , Motto

Joyeux suicide et bonne année!, 2016

Kniha Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok!

marcela3655

Bavila a pobavila... Dokonce i rozesmála...

BetyN.

Kniha mě velice zklamala. Samozřejmě se jedná o jednoduché ženské čtení, ale přesto bych ocenila více propracovaný příběh. Řekla bych, že ten název je celkem slušný marketingový tah, i mě nalákal. Ale chyba lávky, vánoční atmosféra v knize není žádná a příběh by se mohl odehrávat kdykoliv jindy. Začátek mě bavil, jenže pak to šlo víc a víc z kopce. Ke konci už to opravdu bylo směšné. Námět se dal zpracovat stokrát lépe. Kdyby kniha nebyla tak tenká, litovala bych, že jsem s ní ztrácela čas. 1,5* za čtivost a pár vtipných momentů.

chodícírohožka
17.12.2021odpad!

Jedna z nejhorších knížek, které jsem kdy četla. Nebýt tak krátká, odhodila bych ji už po pár kapitolách - a ničemu by to nevadilo.
Sylvie je čtyřicátnice s docela nízkým sebevědomím (i když je zároveň každou chvíli přesvědčená, že se na ni někdo vášnivě vrhne...) a nulovým milostným životem, kvůli kterému se rozhodne spáchat sebevraždu. Je si tak jistá a tak nadšená svým nápadem, že si zaplatí psychologa... Ano, už teď to nedává smysl. A úkoly/zážitky, které se rozhodne udělat, protože na ničem už stejně příliš nezáleží, to rozhodně nevylepší.
Těšila jsem se na vtipný příběh o tom, co všechno se dá podniknout, když nemusíte řešit následky a chcete si užít posledních dnů života - a místo toho jsem četla trapnou slátaninu, v níž druhou nejdůležitější "postavu" představuje rozkrok hlavní hrdinky (je mu věnováno snad víc odstavců než psychologovi a hrdinčině nejlepší kamarádce dohromady), jejíž děj je naprosto o ničem a sama Sylvie působí tak hloupě, že se člověk diví, jak se zvládla dožít pětačtyřiceti let...

adevis
12.10.2021

Kniha vypráví příběh o osamělé Sylvii, která po smrti otce propadne depresím. Nemá přítele, nemá absolutně žádnou chuť žít… takže se rozhodne, že skoncuje se svým životem a na Vánoce si naplánuje sebevraždu. Začne docházet k psychoterapeutovi, který ji zadává bláznivé úkoly a snaží se v ní najít ztracenou chuť k životu. Sylvie nečekaně zažije v metru jednu událost, která v ní bude rezonovat už navždy.

I když má kniha vánoční obálku, o Vánocích vůbec není, takže si ji přečtěte klidně teď, v létě nebo kdykoli jindy. Doporučuji ji jako skvělou, vtipnou oddechovku, která potěší a zpříjemní vám jeden, dva večery. Hodnotím 3,5/5*.

jana79
21.07.2021

Kniha plná překvapení.
Za prvni mě zaujal název, uz když už jsem si vybírala knihy ke koupi na dny volna, a rikala jsem si, že je vtipné si koupit na léto knihu s vánočním věncem na obálce o názvu knihy ani nemluvě. Ale letošní rok je stejně jako loňský jakoby vzhůru nohama a plný překvapení, tak proč ne.
Za druhé když došla pošta, překvapila mě svoji tenkostí. Má 165 stran, ale aspoň to nebylo zdlouhavé.
Za třetí je při první úkol hlavní hrdinky, že někoho napadne tohle napsat a tak věrohodně. Ale v životě je možné všechno,a upřímně každému z nás se stalo něco vyloženě trapného, a pak se s toho odstupem času stane vtipná historka.
Plusem téhle knihy lehkost čtení, jednoduchého vtipného příběhu na ani ne půl odpoledne, kdy si jen tak lebedíte v křesle, na gauči či lehátku s knihou v ruce.
Kniha ač jednoduše místy vtipně popisuje co může zažít každý z nás, ale důležité je zachovat si veselou mysl. A upřímně jsem četla i daleko horší knihy, které jsem nedočetla, tahle to není. Mě se libila, přečetla jsem, zasmála jsem se a zitra jdu číst další knihu, doufám, že taky dobrou.

danuska
21.07.2021

Celkom ma to aj bavilo čítať, taká moderná rozprávka. Sem tam aj vtipné. Ako oddychovka, môže byť.

koppy
01.01.2021

Čekala jsem vtipné, lehké čtení. První půlka knihy taková skutečně byla, druhá část už bez toho vtipu. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

LenkaPet
09.12.2020

Kniha se mi moc líbila. Určitě bych jí doporučila svým známým.