RHorse RHorse komentáře u knih

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Úžasná knížka, zbožňuju Čapka a jeho styl psaní! Nevím jistě jestli si ty pohádky užívají více děti, nebo dospělí, skoro bych se přikláněla k dospělým. Teď jenom marně vzpomínám, kdy jsme některé pohádky slyšela jako dítě, protože některé jsem znala skoro slovo od slova, ale přitom si nedokážu vybavit, že by mi je někdo četl...

06.11.2017 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Při úvodním prologu, který byl poměrně dlouhý, jsem knihu chtěla odložit. Chtěla jsem nějaké lehké, nenáročné čtivo, což od Jojo Moyes vždy bylo, ale nějak jsem se tím začátkem nemohla prokousat. Naštěstí se to poté změnilo. Knížka je čtivá, zřejmě si po pár měsících nevzpomenu moc, o čem byla, ale to nevadí. Účel splnila :).

25.05.2022 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Tak chvíli jsem si zvykala, že je kniha psaná v první osobě, oproti předchozím dílům docela změna a chyběl mi Stein a Jaroš, ale nakonec zase standart, super čtivá kniha, dobrý příběh :-)

27.04.2021 4 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Další díl mě opět nezklamal. Čte se sám, děj má spád, nikde to moc nedrhne. Je to hodně podobné tomu prvnímu. Zápletka propracovaná, jen mě trochu mrzí, že čtenář nemá moc možností odhalit vraha dříve, ale možná to je jen má nepozornost ;-). Jde se na další díl.

16.03.2021 4 z 5

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Přečteno :-). Trvalo mi to sice hodně dlouho, ale to neubírá nic na kvalitě knížky. Holt jsem v době, kdy jsem začala číst již byla tímto typem knih přesycena. Myslím, že pan Kissinger má velký přehled a velmi trefně popisuje světové problémy a proč k nim dochází. Dokonce i předpovídá, dění kolem Trumpa apod. Jen mám teď pocit, že z naší marné situace se jen tak nevyhrabem. Uvidíme

28.01.2021 5 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Koupila jsem knihu s velkým očekáváním a bohužel po přečtení úplně nechápu, proč byla zvolena jako román roku čtenářského klubu. To máme tak slabé ostatní romány?
Myšlenka i příběh super. Skvělá zápletka, ale knize by slušelo zdvojnásobit svůj obsah. Za mě vše moc uspěchané a osekané. Některé pasáže bych uvítala více rozvést. A pak nemůžu si pomoci, ale stejně tak jako u Vondrušky (autor např. Husitské epopeje), i když v menší míře, jsem měla pocit, že se charaktery rozhodují zkratkovitě a bez rozmyslu, tak jako "uměle". Pokud by to bylo více propracované, tak by právě tato zkratkovitost vyšuměla.
Nechci však jen hanit, je to čtivé, zajímavé zasazení děje a na prvotinu určitě pěkný počin.

14.01.2021 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Není moje nejoblíbenější, ale na sérii HP nedám nikdy dopustit. Prostě bomba!

04.01.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Na začátku jsem měla pocit, že čtu nějakou detektivku od školáka, jak to bylo snad jak podle návodu psané a záměrně chaotické. Nicméně následně jsem se začetla a nedalo se moc odtrhnout. V půlce knihy mi však došlo, kdo je pachatelem a pak už se mi to jen potvrzovalo a potvrzovalo, dokud to autor sám neprozradil. Upřímně, mi motivy pachatele (ů) přijdou jako přehnané a i když si představím psychopata, tak si nemyslím, že by se mohl takto chovat. Avšak nemůžu autorovi upřít, že i přes vyzrazení zápletky poněkud záhy, si zachoval napínavost děje až do úplného konce.Určitě se chystám na něco dalšího a budu doufat, že tentokrát ta zápletka bude propracovanější.

23.11.2020 3 z 5

Krásně dokončeno. Ze začátku jsem teda bylo trochu zklamaná, že předchozí děj se tak rychle uzavřel a nepokračoval a že se příběh přesunul jinam. Nicméně kniha má úžasnou gradaci a znovu pro mě bylo těžké ji odložit. Je až udivující, jak si člověk dokáže oblíbit postavy a fandit jim. A posledních 100 stran, nic uspokojivějšího jsem už dlouho nečetla. Nejlšpí scény byly za mě se soudním procesem. Holt jen škoda, že pokračování za to nestojí.

21.09.2020 5 z 5

Moc pěkné. Knihou jsem si koupila jako audio, protože, kdybych ji jen četla, přišla bych o půlku zážitku. Vždycky člověk slyšel u cimrmana jen o dvojici S+S a ostatní herce měl sice rád, ale nikdy se o nich nic nedozvěděl. Takže jsem ráda, že jsem si rozšířila obzory, a to i o rozchod S+S s Šebánkem.

04.05.2020 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Zpočátku velmi dobře napsané. Bavilo mě pozadí, jak se herci k Přátelům dostali. Pak však postupně kniha uvadá do stereotypu, kde mám pocit, že všechny kapitoly opakují to samé. Čekala jsem asi více zákulisních pikantností a ne jen to, jak se několikrát herci hádali o peníze. A upřímně, seriál Seinfeld neznám, ani jsem o něm neslyšela, takže neustálé srovnávání mě nakonec až štvalo. ALe chápu, že tato kniha je psaná spíše pro americké publikum, kde lidé znají více souvislostí. Zajímavosti o Přátelích mi kniha rozšířila, takže jo, proč ne ;-).

14.04.2020 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ano! Potvrdilo se mi, co jsem teda věděla už dávno, Rowlingová je prostě paní spisovatelka. Naučila mě číst v podání Harryho Pottera a v tomto díle ukázala, že umí i tvorbu pro dospělé (mimochodem si myslím, že HP je rovněž pro dospělé). Jen nevím, proč mi tak dlouho trvalo, než jsem se k jejím detektivkám dostala... no nic, až padne čtenářská výzva, jde se na další.

11.04.2019 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Wow, ojedinělá knížka. Jde vůbec napsat o tak vážném tématu "humorná" kniha? Jde! Jistě humor tu vzniká z dosti zvláštních situací a je to spíš taková ironie. A neříkám, že jsem se řechtala na celé kolo, to opravdu ne, ale mírný úsměv pod vousy, to ano. Skvěle napsaná kniha s nadhledem, z pohledu 9 letého chlapce, který nechápe, ale čtenář ano, to je důležité. Dala bych to každému povinně přečíst, vždyť stačí jedno odpoledne.

16.01.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem již jednou četla v rámci povinné četby a pamatovala jsem si ,že se mi líbila a že si jí chci někdy přečíst znovu a teď jsem se k ní znovu dostala. Výborná knížka, kraťoučká, ale skvěle atmosferická. Líbí se mi, jakým stylem to je psáno, protože to není obvyklé. Taky jste si připadali jako někdo, kdo se nad těmi posatavami vznáší a všechno vidí, jak se to stalo?

07.01.2019 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Další skvělý díl, co dodat, prostě jedno z nejlepších fantazy, které jsem kdy četla. Hodnocení si asi nechám až podle celé série.

21.12.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Zpočátku jsem si skoro myslela, že knížku odložím a nedočtu, sice to bylo hezky napsané ,styl vyprávění mi seděl, ale nějak mi připadalo, že je knížka o ničem. Přesto mi něco nedovolilo přestat číst. Postupně jsem se začítala víc a víc až tak, že jsem se nebyla schopna odtrhnout. Skvělá gradace, výborný vyprávěcí styl, všem doporučuji! Rovněž doporučuji si nakonec znovu přečíst první kapitolu.

12.08.2018 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Ke knížce mě přivedla knižní šifra, našla jsem ji brouzdáním se v knižních titulech, které obdržely cenu Magnesia Litera. Musím se přiznat, že po cca 20 stránkách jsem to chtěla vzdát - tohle pro mě není. Knížky napsané v přítomném čase se mi nečtou moc dobře a navíc jsem se v rychlém plynutí času ztrácela. Jsem však ráda, že jsem vytrvala, knižka mě postupně pohltila a nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. A to se mi už dlouho nestalo, abych si večer četla a řekla si, ještě tři stránky a jdu spát, a přečetla si dalších 20 a pak se donutila jít spát, abych ráno zase brzo vstala a knížku dočetla. Takže všem doporučuji vytrvat a přečíst aspoň 30 stránek, pak už se neodtrhnete!

06.01.2018 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak konečně souvislý příběh Zaklínače, začínám být na této fantasy závislá. Všem doporučuji. Doufám, že se Netflixu ten připravovaný seriál povede, protože má určitě vynikající předlohu.

29.12.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná knížka, chvílemi jsem se smála dost nahlas, což se mi zase tak často nestává. Pan Spock, ořechovka a Josef, nejlepší sluhové. Jsem zvědavá, jak se vybarví Milada nebo Deniska. Akorát se obávám, ža další díly už budou dosti stereotypní, podobně, jako se do lehké monotónnosti dostával už tento díl. Takže si zase dám chvíli pauzu, než si přečtu další díl. Ale určitě se na něj chystám. Doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit a nechledají nic náročného.

25.10.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná knížka, chilku mi teda trvalo, než jsem si zvykla na přítomný čas, ve kterým je část knihy napsaná, a než jsem se zorientovala v příbězích, ale nakonec se mi střípky slepily v moc hezký obraz. Kniha se čte lehce, budoucím jak náročným, tak nenáročným čtenářům vřele doporučuji.

07.09.2017 5 z 5