Krasojezdkyně

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376230/krasojezdkyne-4n5-376230.jpg 4.1418

The Horse Dancer (2009)

Vydáno:, Ikar (ČR)

DenisePartridge
05. prosince

Z téhle knihy Jojo Moyes jsem poněkud rozpolcená, protože jsem se do ní na začátku nemohla vůbec začíst, ale když už jsem se opravdu začetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jenže přesně v té chvíli se všechny hlavní postavy začaly chovat jako idioti. Pyrrhovo vítězství.
Dávám ale knize 4 hvězdičky právě pro těch 278 stránek, kdy jsem ji doslova hltala.

Vendulik
03. prosince

Autorka opět nezklamala. Úžasná knihy s dokonalou zápletkou.

roman9276
26. listopadu

Bla bla bla romantika, klišé tady, klišé támhle. Tohle čtení asi neni pro mě. Nešlo se mi začíst a zase už přesně víte, jak to dopadne. Po dokonalym Posledním dopisu od tvé lásky a Než jsem tě poznala mi přijde, že fakt Jojo začíná psát takový polovičatý věci. Asi už nejsem cílovka.

MirijamFrankl
16. listopadu

Krásně napsaná, drsná a zároveň romatická kniha o nesnadném životě čtrnáctileté dospívající dívky s velkým odhodláním a velkými plány. Před očima se vám odvíjí nesnadná pouť několika dobře vykreslených postav, která zaručuje, že se nebudete nudit. Kniha se mi velice líbila, dojala a Sarah velmi obdivuji, ačkoliv konec mi přišel trochu...nerealistický, až příliš dokonalý.

Eduarda
11. listopadu

Trochu jsem váhala (i po recenzích tady) a jsem ráda, že mě neodradily. Nepřijde mi slabší, než ostatní autorčiny knihy, jen jiná - bez přehnané romantiky a klasické JojoZápletky muž-žena. Ale dojemná úplně stejně.

brijana
05. listopadu

Do této knihy jsem se začítala celkem třikrát. Jsem moc ráda, že jsem se nakonec začetla a přečetla ji celou. Moc zajímavý a emotivně silný příběh.

Haneez
01. listopadu

Autorčina slabší kniha

Helča17

Autorku mám moc ráda, příběh se mi líbil, ale tentokrát jsem se hůř začítala. Druhá půlka už byla lepší. A závěr se povedl.

veronika8042

Není to úplně nejlepší její kniha, námět a zpracování bylo perfektní, ale myslím si, že to mohlo být lepší ????

Aimee1

V krátké době jsem přečetla více knih od autorky a bohužel musím říci, že Krasojezdkyně je suverénně nejslabší. Příběh i jeho námět je skvělý, ale myslím, že z toho autorka mohla vytřískat více. Ale ono taky - co chcete pořád v těch románech pro ženy pořád vymýšlet, že? Každopádně autorka má lepší tituly a kvality Než jsem tě poznala nebo Poslední dopis od tvé lásky tento rozhodně nedosahuje. Škoda.

novina

No, JoJo mám ráda, ale tahle knížka mi přišla slabší. Děj byl víc než předvídatelný, což se u autorky normálně nestává. Vadila mi francouzská slovíčka, nevěděla jsem o čem je řeč.

vanilka231

Jedním slovem NÁDHERA!
Popravdě nemám ráda knihy o zvířatech, tuhle jsem četla, protože byla od Jojo a nelituji. Autorka nezklamala a já ji jen můžu doporučit.

Audrina

Strašně dlouho jsem se vůbec nemohla začíst a jen čekala, co se z příběhu vyklube. Nakonec mě mile překvapil, zakončení dopadlo nejlíp, jak mohlo.

Majinkazam

Při začtení jsem měla trošičku chuť knihu odložit... jsem ráda, že jsem to neudělala.. Výborná knížka, krásný děj plný nečekaných situací které se dějí kolem mladé puberťačky. Jedním slovem, SUPER :)

JessieEx

Milé a příjemné počtení! I když mě zpočátku odrazovala francouzská slovíčka a prostředí příběhu, četla jsem dál a nelituji. Líbilo se mi psychologické vykreslení postav. Maca jsem si naprosto zamilovala, Natasha už mi tak moc sympatická nebyla, i když jsem si uvědomovala, kolik toho máme povahově společného :)
Jak už je u Jojo Moyes zvykem, nechyběly při čtení ani slzy. To už se u jejích knížek snad tak trochu i očekává. Konec se mi líbil, ale epilog bych raději vynechala.
Dávám 3,5* protože to nebyl takový ten "wow" dechberoucí příběh, ale přesto příjemně potěšil a dobře se četl...
Edit (few hours later...): rozleželo se mi to v hlavě a dávám 4* definitivně... už kvůli Macovi...tu půl hvězdičku mu přidám ;)

Anička.pa

Sice nejsem milovník koní, ale knihu od Jojo Moyes jsem si nemohla nechat ujít. A jsem ráda, že jsem ji do ruky vzala. Příběh byl čtivý, postavy velmi sympatické, jen se Sarah jsem občas bojovala a někdy mi její chování vadilo. Konec sice přeslazený, ale po tom všem jsem ho i uvítala :-)

petrulka

Původně jsem tuto knihu vzala na dovolenou jako oddechovku. Přečteno jsem jí měla za dva večery a ačkoliv jsem při četbě neustále vnímala příslib toho, že vše bude dobré, i tak mi bylo chvílemi smutno. Pro milovníky zvířat se najdou nervy drásající okamžiky. Pro ostatní příjemná jednohubka.

BarkaS

Krásný příběh nejen pro milovnice koní.

prochajda

Krásný a dojemný příběh ze zajímavého prostředí.

martinkaLLL

Čtivá, ale smutná. Tato autorka jiné než čtivé knížky neumí, na její knihy je spolehnutí.

amanek

Přečteno jedním dechem. Mě se moc líbila.

Enehy

Takové pěkné letní čtení na dovolenou, žádný vzletný jazyk, hluboké myšlenky. Ale sama sebe i Vás se ptám: Jak to ta paní dělá, že mě každou svojí knihou rozbrečí? :-D

Katana83

Zacatek slabsi,ale dale moc pekne.

hanka616

Do této knihy jsem se musela začíst, začátek byl pro mě poměrně nudný, nicméně po pár stánkách jsem se nemohla odtrhnout a přečetla ji rychle. Konec byl na mě až moc sladký. Asi jako bych si dala karamel s cukrovou vatou :-)

Ilona

Až otočíte poslední stránku, až zamáčknete poslední slzičku, budete snad chtít i dalších pár stránek..

princesse

Velmi čtivá kniha, od Jojo se ostatně snad ani nic jiného čekat nedá. Zatím mě nezklamala žádná z jejích knih. Souhlasím s cori, že konec až moc happy. Rozhodně víc jak červená knihovna. Ale jinak se kniha velmi dobře četla a příběh byl úžasný. Určitě doporučuji přečtení. Nyní mě čeká Zakázané ovoce, takže se již moc těším.

cori

Zaujala mě víc postava Sáry, než řešení manželské krize Nataši. Sářina cesta a odhodlaní mě dojaly. Spoiler: Konec je až moc happy.

DasaN

Ačkoliv s tématikou jezdectví moc seznámena nejsem, tak na mě kniha zaujala a uměla strhnout, navíc je zde velmi dobře zachycen vztah Sarah a koně Booa. Celkově působí příběh tak melancholicky, což je podtržené často popisovaným deštivým počasím, jen co bych v této vytkla, je to že některé pasáže jsou moc zdlouhavé.

Viky007

Krasojezdkyně byla krásná. Trošku se odlišuje tím, že není přehnaně romantická, ale zaměřuje se spíš na čtrnáctiletou Sarah, která ztratila pevnou půdu pod nohama. Nechápu, jak to Jojo dokázala takhle dokonale propojit - všechny postavy, události,... tak, aby to sedělo. Opravdu jsem si to užívala.

Barbara182

Úžasná kniha, četla se mi jedním dechem, kdy jsem prostě musela vědět, jak to bude dál, přičemž svůj díl na tom má určitě i fakt, že jsem sama dřív jezdila na koni :-) Nechybí emoce, složité mezilidské vztahy a plastické postavy, za mě rozhodně pět hvězdiček. A musím říct, že po předchozích dvou knihách - Stříbrná zátoka a Poslední dopis od tvé lásky -, které jsem četla po bravurní Než jsem tě poznala, to bylo opět příjemné a potěšující překvapení, užuž jsem se chystala Jojo Moyesovou odepsat a další její knihy nečíst, ale po Krasojezdkyni jsem ráda, že jsem to neudělala a určitě jí dám ještě šanci :-)