rest rest komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Příběh, který si dobyl srdce milionů čtenářů a ani já nejsem výjimkou. Když se nad tím zamyslím, tak jsem s Harrym strávil nespočet hodin - ať v knižní nebo filmové podobě. A myslím, že můžu s jistotou říct, že mě jich ještě hodně čeká. Protože tohle je příběh, ke kterému se opravdu rád vracím. Určitě doporučuji

16.04.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

I přesto, že je příběh knihy zasazený do válečného období, tak je opravdu jemný. Hodně tady na mě působil kontrast lásky a něhy vs hrůzy té doby. Doporučuji k přečtení

05.04.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Co k tomu říct? Další povedená kniha od paní Stehlíkové. Už potřebuju třetí díl!

12.07.2019 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasika, která mě bohužel neoslovila. Tohle je jeden z mála případů, kdy upřednostňuju televizní adaptaci před knihou.

05.04.2021 3 z 5

Memento Memento Radek John

Jsem rád, že jsem toto dílo měl na seznamu povinné četby. Bylo to poutavé a za sebe můžu říct, že i poučné čtení. Navíc díky této knize jsem si přečetl - My děti ze stanice ZOO (dle mého názoru o dost lepší) neboť mě tématika drog zaujala. Obě knihy doporučuji

07.04.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knihy od českých autorů fakt nevyhledávám, ale tato se mi líbila. Hlavní postava Ilan mi sedla a bavilo mě trávit s ní čas v tomto krutém světě, plném nespravedlnosti a nasilí.Těším se na další díl.

11.07.2017 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

K této knize jsem přistupoval opatrně a to hned ze dvou důvodů. Za prvé jedná se o knihu od české autorky. A za druhé jedná se o knihu od české autorky s LGBT tématikou. Ale po začtení začal můj strach postupně opadat. A musím se přiznat, že si mě tento přiběh s milými postavami zasazenými do barvitě popsaného prostředí města Prahy získal. Za mě ideální oddechová četba.

15.03.2023 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha rozhodně změnila můj pohled na drogy. Doporučuji k přečtení.

30.03.2021 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pro mě asi nejslabší díl z celé série. Ale ten konec mě dostal!

18.08.2019 3 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Jako první jsem viděl anime, ale tohle je rozhodně lepší. Příběh je super a grafické zpracování je taky velice dobré. Čtení zprava do leva parádně dodá tu japonskou atmošku. Rozhodně se vrhnu i na další díly. Btw líbí se mi, že Kaneki je tady ještě takový poseroutka :).

01.05.2018 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Mám sto chutí vzít sekáček a rozseknout tuto knížku na dvě půlky. Tu část Před, bych vrátil zpět do knihovny, ale tu druhou část Potom bych roztrhal na malé kousky, které bych spálil a teprve potom bych tu malou hrstku popela s klidným svědomím vyhodil do odpadkového koše.

Jak řikám část Před je skvělá. Doslova vás vtáhne do středoškolského období, kdy všichni řeší malicherné problémy a lásky, vymýšlí způsoby jak místním učitelům osladit život a doufají, že je nenachytají s cigaretou v ruce... a mě to bavilo. Ale část potom, ve které si dva teenageři hrají na detektivy mě nebavila téměř vůbec. Byla nudná nezáživná a konec nic nového nepřines ani nic nezměnil.

25.08.2015 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Už ani nevím, jak se mi tahle kniha dostala do ruky, ale vím úplně přesně, kdy jsem ji zahodil...jako scéna, kde naše hlavní hrdinka šmíruje skrz pootevřené dveře Daniela, jak skáče přes švihadlo a rozplývá se nad tím, jak se okolo něj švihadlo bleskově protáčí...? to už na mě bylo fakt moc.
S vypětím všech sil dočteno, ale už nikdy víc! Jednu hvězdičku dávám za přebal.

03.04.2021 1 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Byl to můj první horor tohoto typu, takže jsem moc nevěděl, co od toho čekat. Ale nakonec to bylo poměrně příjemné překvapení, neboť se z toho vyklubala taková ta pohádka s hororovými prvky. Ideální na odreagování.

16.03.2023 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Vzhledem k tomu, že velká část děje se odehrávala na území elfů (a já jsem si elfy v Paoliniho podání fakt oblíbil), tak za mě nejlepší díl ze série...ale toho Rorana tam rozepisovat nemusel.

30.03.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Musím uznat, že tato kniha měla originální děj, netypického hlavního hrdinu Kaze a celkově hezky propracované postavy... ale knížka mi i přes to všechno nesedla a ke čtení jsem se musel přemáhat.

30.03.2021 3 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Tahle kniha vypadala fakt slibně. Dračí tématika + doporučení od samotného Paoliniho = TOP. Ale následovalo zklamání. V knize mě bavila pouze kapitola se šváby. Jinak to bylo opravdu nezáživné a nudné. Nedoporučuji.

15.07.2019 1 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha s dobrým příběhem a za velice příznivou cenu. Co víc si můžete přát?

14.07.2019 5 z 5