renefer renefer komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

To se nedá jinak hodnotit. Jsou knihy, které přečtete, děj pěkně jede, ale druhý den už si nepamatujete, o čem to bylo. Tady Vám příběh zůstane v hlavě opravdu dlouho a přemýšlím, jak bych se v podobné situaci zachovala já, kdybych byla vidoucí...

03.06.2020 5 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Tak to byl mazec. Hned od začátku nastavená vysoká laťka, člověk ani nemá čas vstřebat jednu ránu a už je tu další. Sice jsem asi v půlce došla k závěru, že autor vybral všechny možné sci-fi, Vetřelcem počínaje a Věcí konče a složil je do jednoho příběhu, pak ale přišel závěr a říkala jsem si, tak to ne, to zabil. Ale ve finále to vlastně smazalo ten pocit, že už jsem tohle četla/viděla. Takže za mě 5* a doufám, že pod ledem je aspoň jeden pavouk nebo nohatka jménem Diego.

02.10.2023 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasikům přichází člověk na chuť až po letech. Nezdolná vůle starého muže, bojujícího s mořem o svého bratra (ulovenou rybu) za cenu vlastního života.

03.02.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Klasika, člověk má vysoké očekávání a pak je zklamaný, že to není tak úžasné, jak doufal. Severské krimi bez severu, teda spíš na jihu. Pověsti Australců nejsou to, co by mě zrovna bavilo, takže jsem čtvrtinu knihy přetrpěla. Taky se mi zdálo, že bych z náznaků měla přece pochopit, kdo je vrah. Připadala jsem si mírně tupá až do chvíle, kdy mi došlo, že ani Harry to vlastně neví. Tak snad další díl bude lepší.

21.07.2020 3 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Nechápu, jak mi mohl tento spisovatel uniknout. Knížka je čtivě napsaná, mordů dostatek, vtip taky nechybí a ještě se čtenář dozví nějaké perličky z historie řemesel.

14.05.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Nechala jsem se přemluvit nadšenými recenzemi od ostatních a pustila se do dalšího dílu. A nelituji. Opravdu je asi důležitá předchozí čtená kniha, protože vás zanechá v určitém rozpoložení a tak zatímco první díl mi připadat takový plochý, tak tento vůbec špatný nebyl a hrdě se hlásím do klubu fanoušků carterovek.

04.11.2019 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Moc hezké, jsem zvědavá na další dobrodružství johanity Wolframa. Možná je škoda, že jeho dějová linie není hlavní, protože byla rozhodně zajímavější než Rožmberk a Jan Lucemburský.

22.09.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Super čtení, bez hluchých míst, kniha opravdu příjemně překvapila. Kdo se zajímá o záhady jako je Djatlova expedice, přijde si na své.

27.10.2019 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Já jsem zklamaná. Čekala jsem pořádný nářez napětí a akce a místo toho jsem dostala snůšku příběhů z různých dob a různých lidí, kde se přeskakuje úplně nahodile bez ladu a skladu v čase i osobách. Těžko se v tom orientovat. Pořád jsem musela přemýšlet, bylo to před nebo po nalezení těla a jak dlouho? Taky se mi nelíbí zatažení případu Kramného do děje, co to má být? Nějaká jeho obhajoba? Jak tady psali už přede mnou, úplně to rozhodí zasazení románu do nějakého časového rámce. Další knihy této spisovatelky číst nebudu.

14.07.2023 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pohodová, příjemná detektivka z českého prostředí. Sice mě trochu mrzí ta druhá vražda, protože mi ta osoba byla sympatická a slibovala další zajímavé situace. Takhle ji autorka odpálila hned v prvním díle.

06.03.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Pobavilo. Nevěděla jsem, co čekat, ale po většinu času jsem se bavila. Určitě doporučuji jako audioknihu, která tomuto dílku dává ještě jeden level nahoru (schválně, jestli Vám interpretace taky bude připomínat některé politiky a populární osobnosti)

08.01.2021 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Návrat do dětství. Opět jsem zažívala ten vzrušující pocit, že se někde objeví Old Shatterhand. A i když mi to dnes připadá trošku naivní, čtení své nejoblíbenější mayovky jsem si užila.

11.11.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Za mě zatím nejlepší díl série, bylo to napínavé, strašidelné a David se oproti předchozím dílům choval méně stupidně.

20.03.2023 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Obdivuji Vančuru, má úžasný květnatý jazyk, skrytou ironii i vtip. A nepřišlo to s věkem, už na základní škole jsem byla nadšená z jeho Markéty Lazarové a Rozmarné léto je ještě o stupínek výš.
"Plovárna a má číška jsou prázdny."

11.04.2023 5 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Druhá kniha od této spisovatelky a popravdě nechápu nízké hodnocení. Takhle si představuji mrazivé severské krimi se vším všudy, určitě doporučuji.

26.09.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Taky hodnotím lépe než první díl, zajímavý a nepředvídatelný děj, člověk skoro cítil úplnou beznaděj z té spousty céček a nakonec idylka , těžko uvěřitelná v daném světě. Žádná z hlavních postav nemá svůj osud jistý a otevřený konec....tak snad bude brzo pokračování. Ale musím říct, že nám Kristýnka pěkně roste a určitě se od ní dočkáme ještě mnoha dalších skvělých knih.

04.04.2022 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tak to jsem si opravdu užila. Už od mala jsem tíhla spíš k dobrodružným příběhům než k holčičím slaďárnám. A i když už nejsem cílovka, tak jsem si to užila a i slzička ukápla a těším se na pokračování, protože tenhle příběh má opravdu dobře našlápnuto.

11.07.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Humorný příběh sluhy a jeho pána. Většinou mi u tohoto druhu románů leze na nervy snaha o vtipnost za každou cenu nebo neustále se opakující stejný druh humoru. Tady je to ale v pohodě a jednoznačně u mě vede scéna s Miloušovým “knírkem”.

13.08.2020 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nejdřív jsem viděla film, pak četla knihu, ale opravdu se nemůžu rozhodnout, co bylo lepší. Jedna z nejlepších historických krimi co znám.

01.12.2019 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Má obliba tohoto spisovatele roste s věkem. Zatímco na základce jsem ho bytostně nesnášela teď ho čtu ráda. Opravdový znalec lidské povahy.

22.11.2019 4 z 5