Duch Llana Estacada

Klasický příběh z Divokého západu, jehož hlavním protagonistou je tajemný "Duch Llana Estacada", který, zahalen do podivné masky, uprostřed noci přejíždí sem a tam pouští a trestá zločince svými střelami doprostřed čela... Román nese v sobě kromě prvků napětí i morální poselství o rovnosti ras a nutnosti boje za spravedlnost. Edice KOD, svazek 34. Ilustroval Zdeněk Burian. Kniha je také známa pod názvy - Duch prérie nebo Mezi supy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40898/big_duch-llana-estacada-4e3-40898.jpg 4.4573

Mezi supy 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Der Geist des Llano Estacado, 1888

Kniha Duch Llana Estacada

vernem1850

NAPÍNAVÁ SKVĚLÁ kniha.

martineden

Láska, která nerezaví, to je Karel May a jeho knihy. Úplně vidím, jak jsem ji na základce četla furt dokola.

boxas

Napínavé, dobrodružné, záhadné, z dalekých, neznámých a v té době naprosto nedostupných končin... co víc si tehdy ve 12 či 13 letech přát!
Jako malá holka jsem mayovky milovala, moc jsem si přála ta pro mě exotická místa vidět na vlastní oči... Duch Liana Estacada je po právu knihou mého dětství. Patřila tehdy k mým nejoblíbenějším.

Jaruš7

Audiokniha.
Podezření na nové příchozí z přepadávání se vždy jistými důkazy potvrdí, neboť bystrý zrak zálesáka jejich lži očividnými stopami prokoukne.
"Tak pěšky, ale od čeho máte odřené na vnitřní straně stehen kalhoty. A co ty hroty ostruh, co vám trčí z pod kabátu."
Duch je mstitel zločinů na karavanní stezce.
V tomto díle jsem zjistila jaký byl autor filuta.

Citace:"Vědec mého projektilu tu nemá co dělat."
"Studnice mojí elegance se pro vás uzavřela."
"Vaše moudrost je jako zákusek z ři.i."

Mayovka hláškově dost pestrá.
Fajn.

heavy66
18.11.2021

Za mě jedna z nejlepších mayovek! Napínavý příběh s tajemnou atmosférou a dobrou pointou mě v dětství fascinoval.
Oblast Llano Estacado na pomezí Nového Mexika a Texasu je o kus větší než Česká republika, dnes ovšem plná měst a protkaná dálnicemi. Ach jo, kam zmizela romantika starých časů?

Ava365
21.08.2021

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších.

Richie1
09.04.2021

Další z řady výborných mayovek. Tahle mi v hlavě zůstala díky zvláštnímu jevu "fata morgany", kdy se Duch Lllana Estacada zjeví přihlížejícím cválající po obzoru prérie vzhůru nohama. Klasický příběh o zločinu a odplatě s mnoha nejznámějšími postavami Mayových příběhů - knížka se mi líbila ještě o malinko více než Syn lovce medvědů. 85%

shatterhand
30.03.2021