Rozmarné léto

Koupit

Vydání doplněné původními ilustracemi Josefa Čapka. Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, Krokových Varech. Život kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny zcela naruby obrátí kouzelník a krásná Anna. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině. Podle románu natočil Jiří Menzel neméně kouzelný film. Rudolf Hrušínský, František Řehák, Vlastimil Brodský, Míla Myslíková, mladičká Jana Preisová a sám režisér jsou nezapomenutelní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268621/big_rozmarne-leto-JWF-268621.jpg 3.41812

Kniha Rozmarné léto

Liturgievpatek

Výtečná kniha, kterou čtu vždy na sklonku léta. Neomrzí mě asi nikdy!

Arielka1

Tak humoristický román si představuji trošku humoričtěji.
Krkolomný jazyk mi nevadil vůbec, dokonce knize propůjčoval půvab, za to nesmyslně krátké kapitoly mě v jednom kuse vytrhovaly ze čtení.
Pan Vančura to možná myslel dobře, ale vynechání přímé řeči se mi jevil jako velký omyl. Slova splývala s ostatními a nenechala vyniknout tak krásným citátům třech kamarádů.

amejzlík

Souhlasím s výrokem jedné moji milé známé že, ,,kniha je v podstatě o ničem” Do maturitního seznamu si ji určitě nedám. Nevím jak bych o ni byla schopná 15 minut mluvit. Jednu hvězdu dávám za archaický jazyk. Podívám se i na filmové zpracování. Jsem zvědavá, jestli to byli schopni pojmout zajímavě.

Godgifu

Prostě klasika, jež si žádá trpělivého čtenáře.

Ticiana

Kniha je složitá na čtení. Archaicky jazyk. Mne to moc humorné nepřišlo. Naštěstí byla kniha krátká.

Maryčka

Tak nějak začínám chápat, že Vančura nebude patřit mezi mé oblíbené autory. Sic jsem se vždy považovala za milovníka archaického jazyka, tohle je na mě moc. Prý to má být humorné, ale ve výsledku je to nuda.

Adrim

Osobně mi vůbec nesedl styl psaní. Autorovo experimentování nebylo nic pro mě. Tak nějak jsem se díky tomu ztrácel chvílemi i v samotném příběhu. Nijak jsem nevnímal humor a celkově mi kniha nepřišla nijak úžasná.

martineden

Čím jsem starší, tím tuto novelu víc miluju. Archaický jazyk, tři přátelé, kteří toho tolik mají k řešení. Partička k pohledání! Nutno dodat, že i filmová adaptace se povedla.