Rozmarné léto

kniha od:


Koupit

Vydání doplněné původními ilustracemi Josefa Čapka. Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, Krokových Varech. Život kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny zcela naruby obrátí kouzelník a krásná Anna. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině. Podle románu natočil Jiří Menzel neméně kouzelný film. Rudolf Hrušínský, František Řehák, Vlastimil Brodský, Míla Myslíková, mladičká Jana Preisová a sám režisér jsou nezapomenutelní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268621/rozmarne-leto-JWF-268621.jpg 3.41657
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (241)

Kniha Rozmarné léto

Přidat komentář
ivis77
02. července

Dost těžký jazyk, ale dala jsem ji, půlku před a půlku po divadelním představení. V kombinaci to mělo své kouzlo, jinak bych ji snad ani nedočetla, jak obtížně se četla.

Anannas
25. června

Nádherná, květnatá čeština... Kniha podle mě naprosto vystihuje letošní červen (2020) a zároveň i mou náladu v tomto rozmarném měsíci.


georginaa
18. června

Klasika. Známé dílo, které snad četli všichni a nebo popřípadě viděli český film. Osudná první věta „Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným.“, kterou všichni poznají o jaké dílo se jedná.

Alethea_k
16. června

Jednou a stačilo. Ale k maturitě vhodné, především z hlediska sl. zásoby. Jazyk je opravdu na úkor děje a s tím se musí počítat.

DádazPrahy
05. června

Tento "humoristický románek" je nestárnoucí klasika - kdo byl neznal půvabný příběh s několika málo svéráznými postavami, který se odehrává v červnu v lázeňském městečku Krokovy Vary! Je určitě dobře, že i v pozdějších vydáních byla zachována Vančurova dnes už zastaralá čeština, bez které by vyprávění ztratilo část svého kouzla.
Originální uvažování a pomluvy postav jsou mnohdy k pousmání, líbí se mi například výrok kanovníka "jsme v létech, kdy se již nekřičí z plných plic a kdy můžeme minouti plot sousedův bez pokušení, abychom jej přeskočili."
Co se týká knížky samotné, jsem ráda, že mám sedmé vydání (Čs. spisovatel 1981 v edici Slunovrat) s krásnými původními barevnými ilustracemi Josefa Čapka - tohleto miniaturní vydání Rozmarného léta považuji asi za nejpovedenější.
Rozmarné léto asi znáte všichni, ale pokud Vám přesto tato knížka unikla během školní povinné četby, určitě byste to měli dohnat.

Luigi1
25. května

Krásná klasika,která je NEJ NEJ NEJ lepší i v podání filmu.Doporočuji

be_pa
26. dubna

Nádherná klasika. Budu se opakovat: úsměvné, moudré, čtenář si užívá krásné vančurovské češtiny. Podle mého názoru se velmi povedl i film s Rudolfem Hrušínským v hl. roli.

verka5083
03. dubna

Pěkná, moudrá klasika, která stojí za přečtení.

1 ...

Doporučujeme

Poslední extáze
Poslední extáze
Nikola Šuhaj loupežník
Nikola Šuhaj loupežník
Možnosti milostného románu
Možnosti milostného románu
Údolí včel
Údolí včel