Renca.ch Renca.ch komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha mě nezklamala, od autorky jsem již přečetla více knih, velice podrobně a chytře propracovaný příběh tří generací žen, kniha se velmi dobře četla, hodně zajímavostí z historie naší země, žádné hluché místo ani opakující se děj, asi nejméně sympatická byla Anežka oproti Alžbětě a Anně,konec zajímavý, doporučuji k přečtení.

28.08.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Mrazivý námět, smutný rodinný příběh, v dospělosti mě hlavní hrdinka štvala svým chováním a bylo mi líto rodiny obou bratrů, viníka jsem tušila od poloviny knihy,ale konec byl i tak nečekaný, doporučuji k přečtení.

15.08.2023 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Velmi dobře napsaný thiller ze života Amišů,všechny knihy od této autorky mě baví, je pravda že některé věci se opakují v každé knize,to asi pro ty co to nečtou jako sérii.Konec zajímavý,i když otevřený,Kate se chová jako neohrožená supermanka což je někdy úsměvné,jinak ale super napínavé,doporučuji k přečtení.

22.08.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Po delší době konečně thiller,který mě bavil, objevila jsem zajímavou autorku a ráda si přečtu další její knihy, sympatičtí vyšetřovatelé, sice trauma hlavního vyšetřovatele mi přišlo přehnané,ale jinak děj rychle ubíhal,pořad se něco dělo, některé scény nechutné a děsivé,ale tak to má u thilleru být, knihu doporučuji k přečtení.

18.04.2021 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Velmi vydařená a neobvyklá Kingovka bez "horroru", ze začátku nezvyklý styl vyprávění formou monologu, na který se muselo zvyknout, ale po rozpačitém začátku příběh nabral rychlý a napínavý děj až do konce, jen škoda že nebylo přerušení oddělenými kapitolami a konec byl až moc "rûžový".

03.10.2020 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Napínavý psychothiller, krátké kapitoly, kniha se rychle četla a bavila mě. První půlka slabší, ale druhá půlka se rozjela zase až moc rychle,mohla být delší a propracovanější. I když jsem čekala,že to nebude černé a bílé, tak konec mě fakt překvapil. Jsem zvědavá na další knihy autorky.

12.12.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělý thiller, napínavý od začátku až do konce. I když jsem předchozí díly od autorky nečetla, nevadilo to a ráda si je přečtu. Kniha má neotřelý námět,z popisu dětství Josie mě úplně mrazilo...

07.03.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Skvělý díl od Angely Marson, kniha mě bavila, dobře se četla, vyšetřující tým je sympatický, je pravda,že postav bylo moc a čtenář se lehce ztratí, ale děj se připomíná, těším se na další díly.

15.04.2024 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Zajímavý psychologický thiller, kniha se dobře četla. Diana mi na začatku lezla na nervy, později se sice stala více sympatickou, ale i tak některé její chování a jednání bylo zvláštní a málo pochopitelné. Konec byl překvapivý, urychlený, ale i tak bylo vše podstatné vysvětleno.

10.09.2023 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělá kniha, mám v plánu přečíst celou trilogii, neuzavřený konec naznačuje pokračování. Kniha se dobře četla, děj rychle utíkal. Souhlasím s předchozími recenzemi, že někdy se hlavní hrdinové chovali zvláštně nebo arogantně, hlavně Andrea mi nebyla sympatická a Wolfovi mohlo být dáno více prostoru, tak třeba to bude v dalším díle...

26.07.2023 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Skvělá amišská série, velmi čtivá, Kate i život Amišů mě velmi baví, i když Kate je takový nepřemožitelný James Bond v sukních. Jen škoda,že Tomasetti nedostal víc prostoru a taktéž ten kněz, konec byl rychlý, něco nebylo dostatečně vysvětlené.ale jinak super..PS: proč Kate oslovuje Tomasettiho pořád příjmením mi přišlo zvláštní ;-)

04.10.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi strhující a silný příběh, netušila jsem,že odsun Němců byl tak dramatický a nic není černobílé..hlavní hrdinka s dcerou nebyly moc sympatické a druhá polovina knihy byla slabší, i tak doporučuji rozhodně k přečtení.

20.09.2021 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Napínavý thiller, kniha se dobře a rychle četla, nelze jí nic vytknout. Autorku jsem znala pouze z knihy Malé temné lži,netušila jsem,že v této knize postavy navazují na předchozí díly.Nesedla mi postava policistky Dany, jinak Lacey a Mark super, a také mě i více bavilo vyprávění z pohledu Barneyeho než z policejního vyšetřování.

09.02.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

U téhle knihy jsou dva různorodé tábory čtenářů,a to buď se vám kniha líbí nebo je zklamání...Za mně kniha super, líbila se mi snad dokonce víc než 1.díl..Kniha se dobře čte, děj napínavý. Souhlasím, že místy je děj překombinovaný, zbytečné množství osob i mrtvých,ale to je autorův styl. Baxterová i když se chová jako mimoň, tak mě baví, dialogy jsou občas vtipné ;) Jsem zvědavá na závěrečné rozuzlení ve 3.díle.

09.08.2023 5 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Kniha mě bavila, nejedná se o recepty,ale jeho nevšední životní příběh, je velmi pozitivně napsaná,od idylického dětství až do současnosti, je obdivuhodné co za tak krátkou dobu pan Maršálek zvládnul a přinesl do cukrařiny, jak někdo píše, autor má sice velké ego, ale umí si život vychutnat a prožít :)

02.10.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mi byla doporučena, nevěděla jsem co mám od ní očekávat, běžně dávám přednost jiným autorům než českým. Rozjezd knihy pomalý, myslela jsem že ji odložím..ale vydržela jsem a kniha mě začala zajímat a bavit. Některé pasáže jsem přeskakovala, bavila mě zápletka s STB,byla to drsná doba..O bohyních jsem předtím neslyšela,i když znám popisovaný kraj, a tak jsem vyhledala na netu bližší údaje o tom, ale jak píšou ostatní, kniha je román a ne životopis, a dávat skutečná jména osob bylo zavádějící. Postavy a jména se pletly,i střídání minulosti a přítomnosti bylo někdy zmatené, lesbická zápletka nadbytečná. Knihu doporučuji k přečtení.

07.07.2021 4 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, za mě asi nejlepší díl od Lagercrantze. Úvod trošku těžkopádný,na to že by bezdomovec vyvolal takové emoce a události,mohl být lépe zpracován.O horolezectví a Mount Everest jsem se nikdy nějak moc nezajímala,ale kniha mě donutila vyhledat na netu fotky z "duhového údolí",což jsou záběry jen pro silné jedince a divím se,že lide jsou schopni tak riskovat životy...Jinak souhlasím s předchozími komentáři,že Michael byl takový bez života a Lisbeth byla jak James Bond, konec moc akční,překombinovaný a možná jsem čekala jiný epilog..Ale celkově jsem byla s knihou spokojena, celá série stojí za přečtení.

07.06.2021 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Kniha se mi velmi líbila,napínavý temný záhadný psychologický příběh,v první části příběh drsný, líčení ekologické katastrofy a zabíjení velryb mi vadilo, bylo až příliš drastické. Závěr překvapil, mohl být ale propracovanější, takto byl překombinovaný a pak rychle utnutý, škoda. Určitě doporucuji knihu přečíst, jsem zvědava na další autorčiny knihy.

29.12.2020 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Knihy A.Marson jsou velmi čtivé, napínavé, vyhovují mi krátké kapitoly. Téma sekt mi není moc blízké a občas jsem se ztrácela ve jménech, navíc zapojení Fifi mi přišlo naivní a nedomyšlené, i tak mě kniha bavila a přečtu si další případy Kim.

28.12.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kniha má dobré recenze, mne moc nebavila, průměrný thiller s neobvyklou zápletkou a napínavým dějem,ale po čase se děj stále opakuje a nic nového se neděje, konec mě zklamal, mohl být víc rozpracovaný, pachatel nepravděpodobně náhodný.

30.11.2021 2 z 5