Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459833/bmid_mrtve-vzpominky-oVJ-459833.jpg 5 1062 252

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Memories , 2019

Renca.ch
15.04.2024 5 z 5

Skvělý díl od Angely Marson, kniha mě bavila, dobře se četla, vyšetřující tým je sympatický, je pravda,že postav bylo moc a čtenář se lehce ztratí, ale děj se připomíná, těším se na další díly.

mataj
28.02.2024 5 z 5

Velice povedený díl. Již mnoho zločinců dostala Kim za svoji kariéru detektiva do vězení, a většina z nich ji z duše nenávidí a chtějí se jí pomstít. Někdo ale začal vraždit a místa činu i jejich provedení neuvěřitelně připomínají to, co se stalo Kim. Aby odhalila pachatele musí se zahloubit do vlastních vzpomínek a postavit se své minulosti. Napínavé čtení.

Lu_Si
21.01.2024 3 z 5

Hodnotím jen lehce nad průměrem. Jakmile začne autor "chrlit" jednu knihu za druhou, dá se očekávat, že se to projeví na kvalitě. Pro mě byla kniha zmatená, jelikož jsem se zrácela v postavách z minulosti. Některé byly představeny, jiné nikoli a předpokládalo se, že si je všechny pamatujem. Dle vysokého hodnocení se to ostatním čtenářům daří, mně bohužel ne. Proto jen 3 hvězdy, které jsou za vzbuzený zájem, jak vše dopadne a dějové zvraty posledních stránek.

Denisa232623
17.11.2023 4 z 5

Je pravda, že postav je v příběhu až příliš, ale kdo čte postupně sérii od p. Marsons tak si to dá časem do souvislostí. Dobrý a čtivý díl, kterému až na tu várku postav nemám co vytknout.

Pletynka
13.11.2023 5 z 5

Doporučuji! Kniha se moc hezky četla.

Warty
30.10.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka ze série. Občas jsem měla trochu bordel ve vedlejších postavách, ale nakonec jsem se v tom zorientovala.

Žanek_Hantec
03.09.2023 3 z 5

No asi néhorší bichla v sérii. Z těch minuléch postav, co se tam promítaly, sem byl už lehce Makeš. Relativně málo tuháčků, ale třeba příště bude zase líp.

jihej
30.08.2023 3 z 5

Očekávala jsem trochu větší spád a tempo, místy jsme ztrácela přehled v postavách.

Allys
22.08.2023 5 z 5

Ďalšia výborná detektívka z obľúbenej série. Určite ju odporúčam čítať v poradí v akom vyšla. Postavy boli výborné, ako vždy a tento príbeh sa zameriava na traumatické zážitky a spomienky Kim z detstva. Je to pre ňu veľmi psychicky náročné a naozaj to zvládla nad očakávania, i keď miestami na hrane. Taktiež nad očakávania zvládol aj páchateľ inscenácie dávnych zločinov. Kim má za uplynulé časti nepriateľov viac než dosť, takže sa celkom ťažko tipoval ten skutočný. Dej je svižný, napätia je viac než dosť, jediná nevýhoda je, že sa kniha prečíta sama v podstate hneď :-)

PolBara
31.07.2023 5 z 5

Tento díl série mě bavil ještě mnohem víc než předešlý. Příběh mě doslova pohltil a byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Závěr sice nebyl až tak nečekaný nebo ohromující, přesto super čtení. Kim a její tým jsem si oblíbila a těším se na další díl.

ninano
28.06.2023 2 z 5

V knize jsem se ztrácela a obecně nejsem příznivcem příběhů, kde si vrah chce prohrávat s vyšetřujícím policistou.

Aymira
14.06.2023 4 z 5

Hodí se znát všechny předchozí díly, protože pachatel se skrývá někde v nich. Ale i tak není zaručeno, že chytnete všechnu nit - já v posledních týdnech přečetla všechny knížky v rychlém sledu za sebou a stejně jsem si nebyla schopná u každého jména vzpomenout, z kterého příběhu pochází. A konečné jméno a tedy i závěr mě nakonec stejně mírně zklamaly.

Na druhou stranu tenhle tým detektivů mám ráda. Žádné intriky, vzájemná nenávist, zbytečné pitvání se v osobních životech jeho členů. Jen neustálého připomínání Kimina dětství mám už dost - i když chápu, že pro čtenáře, který třeba nečte knihy postupně, je třeba nějaké věci znovu vysvětlovat a specifikovat.

lucie1744
12.06.2023 4 z 5

Napínavý příběh. Trochu jsem se ztrácela ve jménech z minulosti. I přesto přečteno jedním dechem.

Bláža9
30.05.2023 3 z 5

Kniha je sice čtivá, ale čím dál víc tam postrádám pořádnou zápletku a děj se hodně opakuje. Jelikož už je to delší dobu, co jsem četla předešlé knihy, tak jsem se velmi ztrácela v postavách z minulých dílů. Další díly už nejspíš vynechám...

šipek
18.05.2023 5 z 5

Knihy této autorky mají stále vysokou úroveň. Čtivé, napínavé, krátké kapitoly a čtenář je hned na konci knihy. Takže já jsem opět hodně spokojený. Vřele doporučuji.

Dajine
01.05.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení. Tato série mě baví.

Karoley
20.04.2023 5 z 5

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její.

Moje desátá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Mrtví narkomani, muž v kostce, traumatické zážitky z Kimina dětství.
V tomto díle se vracíme zpět k minulým případům a vrahům, které Kim chytila a zabásla. Takže není radno tento díl číst bez znalosti předchozích 9 dílů ;)
Jdu na Dětské duše!

denib
04.04.2023 4 z 5

Případy Kim Stoneové nejsou žádný zázrak. I této knize by se dalo ledacos vyčíst. Třeba, že je potřeba si alespoň lehounce pamatovat děj a postavy předchozích knih. I samotný motiv zločinů mi přišel trochu přitažený za vlasy. Jenže mě to prostě vážně baví a ani nevím, čím to je. Možná tím, že Kim je tak urputná a svérázná, i když jejímu okolí to zákonitě musí lézt na nervy :-) Nebo tím, že se tam neřeší přeslazené románky hlavních postav. Takže za mě 4 hvězdy.

Maky806
09.03.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem, příběhy s Kim se čtou moc dobře.

mysce
27.02.2023 5 z 5

Středem pozornosti je tentokrát hlavní hrdinka Kim. Nálezy mrtvých totiž ukazují, že se vrah inspiruje vším špatným, co kdy Kim prožila. Vzhledem k tomu, kolik opovrženíhodných zloduchů dostala za mříže, je okruh podezřelých fakt veliký.
Všechny hlavní postavy jsou perfektně vykreslené. Velkou výhodou je, když sérii čtete na jeden zátah. Postavy z předchozích dílů jsou pak v živé paměti, což je ideální k orientaci mezi zúčastněnými.
Každé setkání s Kim si moc užívám, obdivuji její odvahu, temperament a férové jednání. Kim a její tým jsou prostě jedineční. Hodně jsem si oblíbila novou posilu, vyšetřovatele Penna a příjemné zpestření přinesla postava behavioristky Alison.
Při čtení jsem se ani chvíli nenudila a jako pokaždé jsem se i zasmála. Miluju skvělé konverzace mezi Kim a Bryantem i černý humor mezi ní a patologem Keatsem. Jejich dialogy jsou báječně osvěžující. Absolutní špička je pasáž s Woodyho blechami.
Rozuzlení celého příběhu bylo dost překvapivé. Se záporákem mě autorka parádně převezla! Tenhle výborný thriller si zasluhuje plný počet hvězdiček.

Angela Marsons
anglická, 1968