Renatas Renatas komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Náročné, čtivé, napsáno poměrně strohým stylem, který vás ale úplně pohltí. Je to jako švihnutí bičem, po přečtení to bolí několik dní....

03.10.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Zajímavá kniha, poprvé jsem četla detektivku z prostředí a míst, která znám a kde se pohybuji, je to zvláštní pocit ...Určitě si přečtu další autorčiny knihy.

21.09.2023 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Super pokračování Naslouchače. Už se těším na Nastereu.

23.02.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Čtivá kniha se zajímavým nápadem

23.02.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jako vždy skvělé.

05.12.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá kniha, jako obvykle autorka odhaluje neznámá fakta z historie. Moc zajímavé.

10.07.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nevím proč jsem si myslela, že je to poslední díl.. První dva díly mě nadchly. Děj Nasterey se zkomplikoval, navrstvil a ubírá se směrem, kdy začínám mít obavy z děje a kvality dalšího pokračování. Doufám, že se mé obavy nenaplní a dočkáme se dalších dvou zajímavých dílů.

02.03.2022 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou by si měli jednou za život přečíst všichni. Možná hůře čtivá, z důvodu formy divadelní hry. Strhující drama mladé lásky..

27.05.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Silné téma. Styl psaní je skvělý, dva pohledy na situaci jsou zajímavé, občas se opakuje myšlenka častěji než je běžné. Ale celkově je to čtivé a všem bych ji doporučila, klidně i jako povinnou četbu.

17.05.2024 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh velké lásky v děsivém prostředí koncentračního tábora. Kniha je velmi čtivé a svižně napsaná.

19.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Moc zajímavá kniha.

08.07.2022 4 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Knihu jsem náhodou objevila stát v knihovně vedle Naslouchače. Překvapila mě velmi příjemně. Má spád, zajímavý děj, příjemně a rychle se čte. Ihned jdu pro pokračování..

06.04.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Zalovila jsem tradičně v knihovně mé dcery a přečetla ji během pár dnů. Napínavá, zajímavá knížka, ale přidávám se k názoru, že věk hlavních hrdinů je naprosto nesmyslný, při tom co už měli vše zažít a umět.. Ale po otevřeném konci mi nezbývá nic jiného, než jít pro Prohnilé mě město

21.04.2022 4 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Perfektní pokračování Devíti dní. Nabízí zajímavé zamyšlení nad fanatismem, náboženstvím, tíze rozhodování a zodpovědnosti.

08.04.2022 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Myslím, že zajímavého tématu šlo vytěžit víc, není to špatné, ale do dalších dílů asi nepůjdu.

31.01.2024 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Zajímavá kniha, neotřelé prostředí a téma. Nevím zda to je vhodné pro YA, dala bych štítek 16+.

18.07.2023

Hraj o svůj osud Hraj o svůj osud Stella Tack

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Osvěžující fantasy. Zajímavé prostředí a zápletky. Konečně fantasy čtení bez víl, upírů a jiných podezřelých stvoření. Mluvící kocour je super.

01.05.2024 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Dost smutná a náročná knížka. Není to žádné odpočinkové prázdninové čtení.

27.07.2023 3 z 5