rekon rekon komentáře u knih

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Kniha je o něco lepší než Devátý hrob, už jsem si zvykla na dvě linie příběhu a změť jmen. Také Fabian to nemá jednoduché, ať už s dětmi nebo s manželkou. Zdá se mi, že je to v detektivkách skoro standard, ono skloubit rodinný život s prací kriminalisty není jednoduché. Mrzí mne, že byl závěr trochu useknutý, chtělo to o pár stránek navíc.

20.11.2020 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Přečteno jedním dechem-dávám deset z deseti!

18.11.2020 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Za mě opět super detektivka, Deaver zkrátka nezklamal.. Maličké mínus za závěr (nezničitelný vrah), vrhám se na další příběh.

02.11.2020 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Kniha mě trochu zklamala, i když na závěr do sebe všechno zapadlo. Nemohla jsem se začíst a pořád se vracela na předešlé stránky, abych si připomněla děj. Bylo to takové přeskakování mezi Švédskem a Dánskem, trochu jsem se v tom ztrácela.

19.10.2020 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Za mě průměr... místy je to takové zdlouhavé a málo uvěřitelné, v půli knihy jsem si říkala, co ještě autor může vymyslet, že už by mohl být i konec. Kniha Není úniku byla mnohem lepší.

21.09.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Velmi dobrá detektivka, četla jsem ji jedním dechem. Nálepka BESTSELLER je na svém místě. Objevila jsem nového autora, určitě přečtu i další …. Jediné, co mi přišlo malinko divné, že si Fabian ani další nevybavili všechny spolužáky. (i po tolika letech)

13.05.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět skvělá detektivka, strhující děj a nezapomenutelný Joona Linna !

28.04.2020 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Po dvou skvělých detektivkách (Mráz, Kruh) dost velký útlum. Děj byl až moc překombinovaný a málo uvěřitelný, v mnohém souhlasím s Annou27. Dočteno, odloženo, vracet už se k ní nebudu...

31.03.2020 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha se pěkně četla, o překvapivé momenty nebyla nouze. Baví mě styl psaní a fandím i Joonovi. Nemá to někdy jednoduché..

26.03.2020 4 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Knížku jsem našla vrácenou v knihovně a musím říct, že je to povedená detektivka.
Velmi pěkně napsaná, závěr byl překvapivý.

24.02.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Moc pěkná kniha, říkala jsem si co se asi tak může odehrávat mezi pěti lidmi na odpočivadle, ale rozhodně jsem se nenudila! Mělo to spád, někdy mi přišlo, že hrdinka má až nadpřirozené vlastnosti, ale to na příběhu nic neubralo.

12.02.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Za mě super čtení, konec byl nečekaný, baví mě styl Minierova psaní, vrhám se na další díl.

12.02.2020 5 z 5

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Moc pěkná detektivka, Erlendura mám ráda, je svůj, v soukromí to nemá jednoduché, těším se na další díl.

09.01.2020 5 z 5

Temný anděl Temný anděl Mari Jungstedt

Další povedená kniha, je to takový náhled, jaké následky může mít matka na své děti. Závěr jsem vytušila dopředu. I soukromý život Knutase a Karin je velmi poutavý.

03.12.2019 4 z 5

Záludná síť Záludná síť Helene Tursten

Kniha opět nezklamala, vrhám se na další...

26.08.2019 4 z 5

Skleněný ďábel Skleněný ďábel Helene Tursten

Mám ráda styl psaní paní Turstenové, knihu jsem přečetla během dovolené. Nevím, proč autorka rozepisovala tvz. "druhou linii vyšetřování-válku gangů", bylo podle mě zbytečné natahování děje.

19.08.2019 4 z 5

Porcelánový koník z Dynastie Tchang Porcelánový koník z Dynastie Tchang Helene Tursten

Další dobrá detektivka, Irena je inspektorka na svém místě, nenásilně se prolíná vyšetřování případu s jejím soukromým životem.

12.08.2019 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Na mě je detektivka až moc překombinovaná, je tam nějak moc náhod najednou... Navíc mám pocit, že právnička Tóra až moc "vyšetřuje"-jako by byla komisařka a ne advokátka.

29.07.2019 3 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Dominik opět nezklamal, je to trochu "jiný žánr" než u ostatních detektivek, ale styl jeho psaní proložený humorem mám ráda.

22.07.2019 4 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky, velice mne zaujala, mám ráda islandské (severské) detektivky, advokátka Tóra je žena na svém místě. Na mě trochu zamotaný konec, o to víc překvapivější. Určitě si přečtu i další knihy.

08.07.2019 4 z 5