rekon rekon komentáře u knih

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Opět moc dobrá kniha, čtu je pěkně postupně, protože se prolínají vztahy Patrika a Eriky. Zápletka a vyústění se mi zdály malinko přitažené za vlasy, jinak si ale autorka udržuje svůj vysoký standard.

12.06.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pro mne zatím nejhorší kniha od tohoto dua. Nemělo to spád, kniha je taková rozkouskovaná. Začátek byl slibný, prostřední část nic moc a konec už to nezachránil.

18.05.2018 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Příběh se mi zdál v první půli takový rozvláčný, pak už to byl zase typický Nesbo, spousta zápletek, rozuzlení jsem předpokládala správně. Takový lepší průměr.

25.04.2018 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Moc dobrá kniha, má spád a úplně mě vtáhla do děje, člověk skoro nemůže přestat číst. Půl hvězdy ubírám za příliš velké nadpřirozené schopnosti "vetchého a vrásčitého Jurka ". Za mě tedy 4* plus.

26.03.2018 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nesbo opět nezklamal, výborná kniha, brzy se budu s Harrym loučit, neboť kromě Žízně už mám všechny díly přečtené. Určitě se k němu po čase zase vrátím. Už se těším na tu poslední... Žízeň.

26.02.2018 5 z 5

Pankhart Pankhart Camilla Läckberg

Opět skvělá kniha, vše, co má správná detektivka mít. Těším se další setkání s Erikou a Patrikem.

22.01.2018 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Detektivek už jsem přečetla spoustu, ale série knih od C. Lackberg je pro mě velmi oddechová, navíc je tam pěkně propojeno i soukromí Eriky, Patrika a celé rodiny. Tentokrát jsem vraha odhalila poměrně brzy, těším se na další díly.

02.01.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Opět skvělá kniha, trochu mi vadila Harryho neustálá opilost-neopilost, ale to k němu prostě patří. Jsem ráda, že boží mlýny v případě policejního "krasavce" a gr..la T. W. už domlely.

14.12.2017 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Kniha mě dostala, je vidět, že i bez spousty krve se dá napsat skvělý příběh. Rozuzlení je opravdu překvapivé-určitě nezapadne mezi některé psycho (krimi), u kterých už za pár dní nevím, o čem byly. Četlo se to samo, nevadilo mi ani neustálé "přeskakování" do minulosti. Mohu jen doporučit.

22.11.2017 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Mari Jungstedt

Za mě moc pěkná kniha, zajímavý příběh. Nedivím se, že pachatel (ka) takto jednal (a). Žít s takovým traumatem není nic jednoduchého a pomsta byla v tomto příběhu dokonána. Četla jsem už třetí knihu, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách (čtu totiž knihy od více autorů)-kdo je Johan a Ema. Určitě si přečtu i díly předešlé.

20.11.2017 4 z 5

Oběť Oběť Arnaldur Indriðason

Čekala jsem od této knihy trochu víc, nějak jsem se nemohla začíst. Konec už byl o něco svižnější, ale některé věci zůstaly nedořešeny. Erlendur byl asi pátrat po záhadném úmrtí bratra (kniha Chlad), tak to pro tentokrát zůstalo na Elínborg. Vedla si ale dobře. Za mě plus tři *.

10.11.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Od Nesba už mám přečteno asi šest knih a je vidět, že jeho první díl o Harrym se pomalu rozjíždí-kniha neurazí ale ani zas tak moc nenadchne. S každou další knihou je to pak lepší a lepší. Harryho jsem si zamilovala, už se těším na další příběh.

24.10.2017 3 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Velmi dobrá kniha, závěr mohl být trochu delší. Nápis na obalu knihy "mrazivý švédský thriller" je trochu přehnaný, ale děj měl spád a oceňuji krátké kapitoly.

02.10.2017 4 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc Arnaldur Indriðason

Taková oddechová krimi, spíše průměr.

26.09.2017 3 z 5

Noc nad Reykjavíkem Noc nad Reykjavíkem Arnaldur Indriðason

Moc pěkná kniha. Líbilo se mi, že mu osud bezdomovce nebyl lhostejný a své pochyby o jeho smrti byly oprávněné. Také pak krůček po krůčku vyřešil zmizení mladé ženy, určitě z něj bude skvělý detektiv.

11.09.2017 4 z 5

Duel Duel Arnaldur Indriðason

Už jsem četla od autora lepší knihy. Bylo to takové rozvláčné a nijaké.

28.08.2017 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha má spád, četla se sama. První kniha od Keplera a velice mne zaujala. Hvězdu strhávám za trochu nesrozumitelné téma zbraní. Jinak paráda.

22.08.2017 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

K tomuto autorovi jsem se dostala náhodou, na doporučení paní knihovnice.
Dosud jsem se věnovala severským krimi, ale tato kniha se četla sama a byla naprosto úžasná! Klobouk dolů, určitě nezůstanu jen u jedné. Netušila jsem, že na Slovensku mají tak skvělého autora.

14.08.2017 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Ani nevím, jak popsat tuto knihu-po prvních stránkách jsem ji chtěla odložit, protože jednání Grety bylo totálně pomatené (nebo snad sama autorka měla nadmíru hormonů - nebyla snad těhotná nebo v šestinedělí?). Četla jsem ale dál, pak to trochu dávalo nějaký smysl, ale celkově horší knihu jsem snad nečetla.
Obálka knihy je na tom to nejlepší.

31.07.2017 1 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Zajímavá kniha, trochu déle jsem se orientovala ve jménech a občas mi vadilo i tykání, ale u nich je to asi normální. Už jsem četla Chlad, ten se mi zdál lepší. Určitě si přečtu i další knihy. Jsem zvědavá na osud dcery komisaře Erlendura.

24.07.2017 4 z 5