Už se nikdy nevrátí

Už se nikdy nevrátí

Napínavý, děsivý příběh s nečekaným rozuzlením Mike Zetterberg bydlí se svou ženou Ylvou a malou dcerou ve vile na předměstí Helsingborgu. Jednoho pátečního večera se Ylva nevrátí z práce domů. Mike si nejdříve myslí, že si s kolegyněmi zašla na skleničku, ale když nepřijde domů ani následujícího rána, Mika to rozzlobí. Upl... celý text

Napínavý, děsivý příběh s nečekaným rozuzlením
Mike Zetterberg bydlí se svou ženou Ylvou a malou dcerou ve vile na předměstí Helsingborgu. Jednoho pátečního večera se Ylva nevrátí z práce domů. Mike si nejdříve myslí, že si s kolegyněmi zašla na skleničku, ale když nepřijde domů ani následujícího rána, Mika to rozzlobí. Uplyne celý den, aniž se Ylva ozve, a Mike si postupně uvědomí, že se jí něco muselo stát. Když nakonec oznámí zmizení ženy na policii, podezření se brzy obrátí proti němu samotnému. Nikdo ale netuší, že Ylva je stále ještě naživu a že se nachází coby kamenem dohodil od vlastního domu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193445/uz-se-nikdy-nevrati-wZS-193445.jpg 3.4103

She´s Never Coming Back (2012)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta

veronika4918

Čtivá knížka, ovšem konec, jak je psáno níže, byl dost "rychlý", neohrabaný.

Napínavé, zajímavý námět, jen konec byl nějak "rychlý".

motolka

Jo, docela dobrý psychologický thriller. Skvělý námět, ze kterého se určitě dalo vyždímat víc, a udělat thriller opravdu hrůzostrašný.

Nevím, zda byl blbý překlad, ale zarazilo mě tam hodně nelogických věcí. Např. když si někdo zlomí vaz, tak bych předpokládala, že bude mrtvý a ne, že bude ochrnutý na vozíčku. Nu což. Nelituju, že jsem si knížku přečetla.

Hvězdinka

Slabota, takové nepropracované, kniha mě nezaujala.

katule1992
27.12.2016

Průměrná kniha, která nezklame ani nepotěší. Autor si mohl více poradit s detaily knihy a mnohem lépe vytvořit to velkolepé finále, ke kterému celý příběh směřoval. Nápad je opět velice zajímavý, především uvěznění pár metrů od vlastního domu a sledování své rodiny a jejího zahojení. Nová přítelkyně, nová rodina.

DasaN
26.11.2016

Kniha se celkem dobře čte, závěr je povedený.

Jamka
12.11.2016

Cekala jsem dobrý konec ale ten se nedostavil. Přesto je dej napínavý a pohltí vás. Další skvěle severské krimi

dee95
26.10.2016

Velmi čtivý příběh, naprosto mě pohltil. Zamotaná historie a vlastně důkaz že lidská ješitnost a touha po pomstě dokáže přešít spoustu let. A minulost vás vždycky dostihne...

evca7271
14.09.2016

Ze zacatku se me kniha moc nezamlouvala.Myslela jsem,ze ji budu muset odlozit,ale pak se to rozjelo a zacala se me libit.

Aredhelka
02.08.2016

Autor měl docela super nápad, který ovšem nedotáhl do konce. Rozhodně bych neřekla že se jedná o "mrazivý a napínavý thriller". V knize je až moc zbytečných a nudných částí a rozuzlení rozhodně nebylo nečekané, když nám autor řekl vše prakticky na začátku.

maru1970
31.07.2016

Od začátku do konce napínavé, u mě super...

Beky
09.06.2016

Musím uznat, že kniha se četla celkem dobře, dlouho jsem nemohla přijít na to, kdo je "pachatelem", ale to je tak vše.
Nepřijde mi nijak mrazivé to, co se tam odehrávalo, kromě kladiva ... Asi jsem divná, ale zase tak děsivé, jak píšou na obálce, to nebylo ... 4 hvězdy dávám jen kvůli čtivosti.

Lenna75
09.06.2016

Této knize nemohu nic vytknout, protože naprosto předčila má očekávání. Už nějakou dobu jsem si chtěla přečíst nějaký švédský thriller. A nyní jsem dostala možnost. Tato kniha byla plná napětí a zvratů. V každé kapitole se odehrálo něco a nebyla to jen další nudná suchá kapitola bez děje. Příběh postupoval a já byla natěšená na konec. Nezklamal. Máte zkrátka pocit, že se to opravdu odehrává. (Což dokazuje fakt, že jsem při čtení ztratila pojem o čase a místu, kde se nacházím.) DOPORUČUJI!

aachilovka
25.05.2016

Přečteno za 1den. Od začátku jsem tušila jak příběh dopadne ale i tak mne to nutilo číst dál. Čekala jsem trochu větší "drasťák" ale dobře se četlo

Jack Bauer
20.03.2016

Pěkně napsaný thriller, ale zas tak světoborný na to hodnocení a komentáře to není. Na přebalu knihy se píše, opět asi kvůli vyšší prodejnosti, že čtenář si bude hrůzou okusovat nehty a že příběh spěje k nečekanému rozuzlení. Ani jedno z toho není pravda, od samého začátku jsem tak nějak předvídal, jak to dopadne a nehty jsem si napětím neokusoval jak u jiných knih. Tím nechci odrazovat od jejího přečtení, není to vůbec špatné, ale připadlo mě to spíš jak delší povídka, nevyužitý potenciál, nevěrohodná psychologie.

konicekbily
04.02.2016

Prosím zkuste odolat - nekoupit - a nečíst.

DominaCZ
14.01.2016

Má to prý bý mrazivé a šokující a prostě úplně húúúúúú .... jenže jaksi... se to vleče, pořád se popisuje, na co se dívá holka a co jí s tátou v mekáči a 1000x denně je tam otázka KDE JE / KDY PŘIJDE MAMINKA? Pořád se něco naznačuje, co ale ve finále nic tak strašnýho není a ve své podstatě si za to hloupá oběť může sama, neboť chtěla zamachrovat a patřit do party... ale v 16ti už člověk není blbej ne?!
No prostě jo, mladí možná byli zmetci, ale za tu sebevraždu nemohli... nemohli. A Y. byla coura, ale s tím neměla nic společnýho. Že to nakonec přebolelo, žil s jinou, ale nad konečnou ztrátou tý ženy plakal? Trošku k nepochopení....
Je mi jedno, že nevím, kdo jak vypadal, ale malá plakala patrně jen jednou.. poté byla ihned šťastná, protože s nimi už přece žila ta N. No je to plochý příběh.

FlexiMZ
22.12.2015

Nebylo to špatné čtení, ale nebylo to ani nic, u čeho byste si řekli wow. Je to takový průměr, ale jak říkám, nebylo to špatné.

Adi.h
28.09.2015

Kniha se velice dobře četla a byla dobře rozčleněna na kapitoly. Nebylo tam nic zbytečného navíc a děje se pěkně prolínaly. Napínavé, zajímavé. Byla jsem mile překvapena.

TessaJean
22.08.2015

Kniha pro mě byla naprostým zklamáním! To co jsem od ní čekala se nedalo srovnávat s tím co jsem četla. Ke konci byl děj o něco napínavější, ale stejně jsem se nemohla dočkat až knihu konečně dočtu a budu to mít za sebou. Podle mě je to téma, které mělo být více propracované.

Janinka68
21.05.2015

Kniha byla velice napínavá. Nejednou mě něčím dokázala šokovat. :)

maličkán
30.03.2015

Podle anotace knihy jsem očekávala o hodně víc. Kniha na mě zapůsobila přesně tak, jak udává J.L.W. Až konec byl napínavý. Po druhé bych ji nečetla.

radka73
29.03.2015

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Míchaly se mi tam postavy a švédská jména tomu moc nepřidávala.
Od poloviny už to začínalo mít spád, konečně se tam začalo něco pořádného dít a kniha se rychle dočetla. Proto jen 3 hvězdy. Téma bylo dost výživné, chtělo to opravdu více propracovat.

iresim
12.01.2015

Zajímavý námět, ale asi by to chtělo trochu víc propracovat.

Ashlee7
03.09.2014

Zajímavé opravdu od začátku až do konce..

J.L.W
16.07.2014

Dočetl jsem to před dvěma minutami. Kromě absolutně what-the-fuck-konce můžu říct jen to, že se mi to nelíbilo. Neříkám, že je to naprostý brak, ale nenajdete tu ani špetku originality, ani "mrazivost" (kterou se kniha tak pyšní), ani výraznější brnkání na emoční struny. Pravda, některé části Ylvina pobytu jsou odvážné a nepříjemné, ale ani přes neustále líčení znásilnění opravdu nemůžu mluvit o tom, že bych prožíval kdovíjaké peklo.
Další věc, se kterou se Koppel nedokáže vypořádat, je psychologie. Malá Sanna, dcera zmizelé Ylvy, jako by měla u zadku svou maminku i její zdánlivou smrt. Ani jednou za knihu neuroní slzu, neprojeví lítost a dokonce snad ani smutek.
Také se tu nedočkáte absolutně žádného vnějšího popisu postav. Doteď nevím, jak vypadal Mike, jak Sanna, jak Nour. Vlastně jediné, co vím, je jak vypadala Ylva ke konci.
Opakuji, nelíbilo se mi to. Není to nic, co bychom ještě neviděli. 40%

vavrulka
03.07.2014

Přečteno jedním dechem :)

zuzurana
14.05.2014

Velmi dobra kniha, velmi putava, odporucam. Trosku smutne....

bookcase
12.05.2014

Něco jako Žena v kleci, napínavé, smutné. O tom, čeho všeho jsou schopní lidé, kteří jsou zaslepení touhou po pomstě a spravedlivosti.

Nikolka001
11.04.2014

Velice čtivý příběh, ze kterého Vám bude mrazit v zádech. :) Místy nezáživný, ale přeci jen vždy vše autor napravil a vše přišlo opět do správných kolejí. Skvělá kniha, která se čte rychle, pohodlně, je čtivá a rozhodně se Vám bude líbit. :)

Autor knihy

Hans Koppel