Pankhart

Ďalší napínavý príbeh od autorky, o ktorej všetci hovoria ako o novej Agáte Christie. Prečo si matka Eriky Falckovej odložila starú nacistickú medailu? Aby to Erika zistila, vyhľadá penzionovaného učiteľa dejepisu, no starec sa správa čudne a vyhýba sa odpovedi. O dva dni nato ho zavraždia. Erika začne čítať matkine denníky a dozvie sa, že počas druhej svetovej vojny sa jej matka pohybovala v rovnakej spoločnosti ako zavraždený. Kto je schopný zabíjať, aby pravda nevyšla najavo? Aké tajomstvá ukrýva Erikina rodina?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143605/pankhart-tQM-143605.jpg 4.5354

Erika Falcková & Patrik Hedström (5.)

Tyskungen (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Pankhart

Edlik

Opět super. Hlavni zápletku jsem odhadl před koncem, ale i tak se mi kniha moc líbila.

pepa4081

Knihu jsem prostě nedokázal přečíst na jeden zátah, jako minulé díly. Podkapitoly z války mne moc nebavily a také osobních trablů Eriky a její rodiny je až, až. Rozuzlení mne nakonec překvapilo. Hodnotím jako průměr a trochu se děsím dalších těhotenství v příští knize, kterou jdu zrovna číst.
Uspokojivé.

Guenevra

Příběh dobrý. Jako obvykle to finální řešení poletuje někde blízko ve vzduchu... nicméně nemohu si pomoci, ale důvod chladu vůči dětem mi přišel až smutně malicherný, čímž nechci znevažovat osobní tragédii. Každopádně pokud už to na mě má takový dopad, nejsem schopná to nějak zpracovat a jsem racionálně rozhodnuta už nikdy nemilovat, tak se rozhodně nebudu vdávat a pořizovat další děti, abych je mohla vymáchat v tomto vlastním přesvědčení. V mých očích to dělá z Eričiny matky tak maximálně hyenu.

moudivlacek
31.12.2018

Tenhle díl mě opravdu zaujal hlavně svou propleteností, líbil se mi tam výrok, že minulosti neunikneme, ale zároveň bychom měli hledět více do budoucnosti a některé události nechat raději spát.
Co se týče hlavních hrdinů, překvapil mě Patrik, který je na rodičovské dovolené. Ale přeci jen mu dost chybí práce a moc touží dopadnout vraha vraždy, co ale s malou dcerkou, samozřejmě si poradí, ale Erice se to moc nezamlouvá.
Každopádně i ona tu má velký prostor a konečně zjistí, proč její maminka se k ní a Anně chovala tak chladně.
Těším se na další díl.

Evik84
06.11.2018

Tento díl mě zaujal asi zatím nejvíce, velmi zajímavý a propletený příběh.

Devil-Ivet
02.11.2018

Na tento díl jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamána. Je poutavý, napínavý a Elsyino tajemství je smutné. A Maja je kouzelná :)

Bustedka
16.10.2018

Nenadchne ani neurazí. Do půlky knížky se nic moc nedělo, takže celkový počet stran je naprosto zbytečný. Prolínání příběhů a vliv druhé světové války je v poslední době velmi oblíbený tah na čtenáře, který ve většině případů pomáhá. Tady je to naštěstí aspoň hezky propletené, ale nic originálního.

TeaPeter
13.09.2018

Nebyl jsem z této knihy právě nadšený. Pointa příběhu mi přišla překombinovaná a nevěrohodná - asi stejně jako to, že se do toho právě nachomýtla Erika, a způsob, jakým byl vysvětlen vztah Eričiny matky ke svým dětem. Snad bude další kniha lepší, když už je rodinné tajemství odhaleno.

LisaEla
10.08.2018

Knížka je napínavá od začátku do konce, čte se jedním dechem. Člověk nesmí být ale puntičkář, pokud jde o věk postav... I vysvětlení, proč Elsy byla tak "chladná" ke svým dcerám je poněkud nereálné - nabízí se otázka, proč si tedy děti vůbec pořizovala, navíc patrně ve velmi pokročilém věku. Rovněž se mi nelíbí, že CL se za každou cenu snaží do svých knih vměstnat nějaké aktuální, žhavé téma - tentokrát jde o homosexuální manželství policistky. Sice jde o okrajovou záležitost, podle mě naprosto zbytečnou v dobré detektivce. Ale i přes výhrady ale hodnotím 5 * :-) - knížka je opravdu velmi čtivá i díky bezvadně zapracovanému příběhu z minulosti, který nám nakonec poskytuje ucelený obraz toho, co se stalo.

astina
22.07.2018

Knihu za sebe vřele doporučuji, Erika Falcková nezklamala, pohodová četba třeba na dovolenou-za mě plný počet hvězdiček.

Sam99
09.07.2018

Velice napínavý příběh. Velmi oceňuji pasáže z minulosti, které jsou skvělým oživením příběhu v přítomnosti.

miczoken
04.07.2018

Fakt se mi to líbilo. Autorka mne hodně zaujala, toto nebyla její první kniha, kterou jsem přečetla. Asi se brzy pustím do další.

harena
16.06.2018

2. světová válka a současnost - tyto dvě dějové linie se prolínají celou knihou a na konci se propojí. Erika pátrá po minulosti své matky a kostlivci ve skříni pomalu vystrkují hlavu. Kniha je napsaná velice čtivě, napínavě, téma zajímavé, jen mě rušilo, že často na konci kapitoly někdo něco vyřešil, ale co to bylo, nám Camilla řekla až za další dvě kapitoly. Trošku mě to vytrhovalo z děje. Příběhy Patrika a Eriky mám ráda a už se těším na další pokračování.

Kerberos
06.06.2018

Velmi vydařený díl asi zatím nejlepší.Vždy mě bavily souvislosti z minulosti a líbí se mi jak se vyvíjí příběh hlavních hrdinů už se těším na další díl.

SimonaP
25.05.2018

Tato knížka mě moc nebavila, osudy bývalých kamarádů mě nějak nezaujaly, chápu, že Erika na vyřešení záhady měla osobní zájem, ale mě to nezajímalo. Pro mě asi nejslabší kniha autorky.

tzimcikova
11.05.2018

Za mě nejlepší kniha od C. Läckberg! Téma druhé světové války mi zde sedlo a tentokrát byla napínavá jak přítomná, tak minulá dějová linka.

Marcela52
16.04.2018

Dobře napsaná detektivka, která mě zaujala nejen zajímavou zápletkou, ale také mě méně známými skutečnostmi z období druhé světové války. Jak tato těžká doba poznamenala severské země, zejména Švédsko a Norsko bylo pro mě hodně objevné a poučné. Autorka umí kriminální vyšetřování příjemně zlidštit osobními příběhy vyšetřovatelského týmu, takže se tím čtenář může odreagovat od líčení drastických skutečností. Moc jsem si početla a rozhodně doporučuji těm, kteří mají rádi inteligentní detektivky s přiměřenou dávkou napětí, se zajímavou psychologií a nejsou zbytečně "krvavé".

Ala787
16.04.2018

Nedala jsem plné hodnocení. Zpočátku mi přišla kniha zdlouhavá, ale postupně mě vtáhla do děje a byla jsem zvědavá, kdo je vrah. Někde asi ve dvou třetinách jsem tušila problém s Norem a během pár stran mi "secvaklo", kdo asi bude vrah a proč.

petunkav
26.03.2018

U mě opět plný počet....
Pěkná, milá, svižná detektivka. Dějové linky hlavních postav se v každém dalším díle pěkně vyvíjejí a já se opět těším, kam se v dalším pokračování posuneme.

SilvieSisinka
04.03.2018

Skvělá detektivka.Camilla píše za jedna.Velice mě baví číst minulost,přítomnost.Vždy to má napínavé až hrůza.Těším se na další knihu ;-)

Peslik
01.03.2018

Camilla L. opět nezklamala, nenáročná krimi s dobrým dějem a životem hlavních postav. Příjemné čtení, napínavé, jednu část jsme odhadla hned, kdo je kdo a kdo udělal co, mi trvalo, závěr knihy mi vše objasnil.

Toffee
01.03.2018

Když v detektivce ze skříní padají kostlivci, bývá to sázka na jistotu. Tahle další část série se opět povedla, tradičně souběžně sledujesoučasnost a minulost. Líbí se mi, jak je kniha zalidněná, detektiv není solitér ve vzduchoprázdnu, ale má rodinu, příbuzné, přátele s vlastními životními peripetiemi. Prostě normální lidé, žádní supermani.

rekon
22.01.2018

Opět skvělá kniha, vše, co má správná detektivka mít. Těším se další setkání s Erikou a Patrikem.

Lisa123
17.10.2017

Opět skvělé čtení. Kniha je plná zvratů a nečekaných událostí. Nejvíce jsem byla překvapená na konci při zjištění, kdo je Hans Olavsen. Jako obvykle se mi hodně líbily části z minulosti. Čtenář se díky nim může dozvědět i něco o 2. světové válce v severních zemích. Knihu od této autorky mohu znovu jen doporučit :)

mysterygirl
25.08.2017

Presne to,co ma kniha mit-chvilema jsem se smala, potom jsem.byla napnuta a chvilema mi ukapla slzicka

ArwenAragorn
03.08.2017

Po prvních padesáti stránkách jsem chtěla knížku odložit, ale to by byla chyba! Příběh mě pak chytl a už nepustil. Bylo to napínavé čtení,které dovede Eriku až k tajemství o své matce, po dlouhá léta pečlivě ukryté. Výborná kniha a mě mrzí, že všechny od autorky mám už přečteny.

Wargo
11.07.2017

Toto duo hrdinov mi je sympatické, Camilla je pani spisovateľka, a jej knihy sú na vrchole severskej literatúry. Som rád, že mám ešte zopár kníh pred sebou.

Merynkaw
29.06.2017

Pěkně psaná detektivka

Bláža9
21.06.2017

Kvůli velkému počtu postav jsem měla na začátku problém se do knihy začíst, ale postupně se mi tento styl psaní začal líbit...Navíc mám velmi ráda prolínání současnosti a minulosti. Příběh byl napínavý a moc se mi líbilo, že nešlo jen o klasickou detektivku, ale příběh Elsy tomu dodal to NĚCO navíc...Byla to první a určitě ne poslední kniha od této autorky :-)

triana
25.03.2017

Upřímně se divím, že mě ještě překvapuje, jak moc se mi líbí další a další knihy této autorky... Opět skvělý příběh, napínavý až do poslední - no možná předposlední stránky... Jsem moc ráda, že mě dalších několik dílů série o Erice a Patrikovi ještě čeká...