Porcelánový koník z Dynastie Tchang

Román švédské královny detektivek. Další případ inspektorky Ireny Hussové. Nikdo nezahlédl jeho pád tmavým listopadovým večerem. Tělo Richarda von Knechta se roztříštilo na mokré dlažbě. Záhy se ukáže, že nešlo o sebevraždu. Tento šedesátiletý přitažlivý muž patřil mezi největší boháče ve Švédsku a nejváženější muže v zemi. Vraždu okamžitě začne vyšetřovat tým göteborské policie v čele s komisařem Anderssonem a inspektorkou Irenou Hussovou. Byly motivem vraždy peníze, nenávist, nebo něco jiného?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5879/irena-hussova-porcelanovy-konik-z-d-yIs-5879.jpg 3.946

Irena Hussová 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto

Den krossade tanghästen, 1998

Kniha Porcelánový koník z Dynastie Tchang

rekon
12.08.2019

Další dobrá detektivka, Irena je inspektorka na svém místě, nenásilně se prolíná vyšetřování případu s jejím soukromým životem.

TeaPeter
27.03.2019

Trochu přeplácané různými nápady, ale přesto slušná detektivka.

pepa4081
21.08.2018

První detektivka ze série s Irenou Hussovou je jako většina dalších výborná. Je zde všechno to, co v dalších dílech. Irenina rodina, kolegové, potlučené tělo :-). Mohu jen doporučit.
Velmi uspokojivé.

bookcase
13.08.2018

Docela se mi to líbilo, bylo to sice trochu víc hutnější, co se týče propletených témat, ale jinak čtivé.

Awča
13.07.2018

Od autorky jsem již četla jednu z novějších (Revír), která se mi líbila. Porcelánový koník, první kniha této starší série, mi přišel těžkopádný, na můj vkus moc různých témat najednou (skinheads, sexismus), ne že by to bylo úplně špatné, ale tak nějak jsem si úplně nepočetla.

konicekbily
14.10.2017

Objevená nová švédská dvojice - autorka helene a hlavní hrdinka Irene - určitě stojí za sledování českého milovníka detektivek. Ji to napsáno stylem staré detektivní školy, hodně připomíná moji milovanou Agathu. Přečtu si celou sérii.

March
13.06.2017

Moje první kniha od autorky, občas zdlouhavé pasáže, ale takove severské wau to není

Puntíkatýhrnek
19.10.2016

Tohle je první knížka od autorky, kterou jsem četla..Taková trochu retro detektivka (stylem psaní)..Svým způsobem to není žádné strhující, ani napínavé čtení. Ale celkově na mě působí jako poctivě napsaná kniha. Trošku mi to připomíná Agathu Christie...Osobně mi tenhle styl psaní nevadí...mám ráda logické závěry, uvěřitelné motivy...a klasické motivy k vraždě jako jsou peníze, sex a mezilidské vztahy jsou prostě sázkou na jistotu... Takže mě ani moc nepřekvapuje vysoké hodnocení.

Případ Pelikán
Případ Pelikán
Opona: Poslední případ Hercula Poirota
Opona: Poslední případ Hercula Poirota
Hovor se smrtí
Hovor se smrtí
Zlámané kosti
Zlámané kosti

severská literatura severská krimi švédské detektivky švédská literatura

Helene Tursten
švédská, 1954