Ranuncul Ranuncul komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nemůžu jinak,než dát 5 hvězdiček.U některých scén jsem se smála až mi tekly slzy.
Velice dobře a svižně napsané a tak akorát dlouhé,aby některé vtípky nezačaly být otravné.Rozhodně to časem vidím na další díl.

08.03.2017 5 z 5

Rozhodně žádný zázrak.Několik vtipných myšlenek.Ale jako Kniha roku,to rozhodně ne.
Další číst nebudu.
Tomu chlapovi nevadí,že se vykreslil,jako idiot ,co ani nepozná nevyprané prádlo?

24.03.2016 1 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Opět super počtení a kromě zdlouhavého rozjezdu pátrání na začátku se nedá knize nic vytknout .
A samozřejmě super bonusem bylo,že se v knize kromě Barbariče objevil i kaprál Jaroš /má nejoblíbenější postava/ ,i když to měla být Barbaričova solovka.
,,A tak toho roku nedorazil na bílém koni svatý Martin,ale Bohdan Jaroš.'' :-)

02.10.2017 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nechápu tak vysoké hodnocení. Nelíbil se mi styl psaní.

12.02.2023 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příjemné překvapení. Občas jsem se i smála nahlas.

12.09.2021 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Odpočinkova kniha, určitě se k ní ještě někdy vrátím.

19.01.2021 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Perfektní knížka,výborně napsaná a nádherně ilustrovaná.

24.04.2016 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Perfektní knížka,výborně napsaná.Bohužel moc krátká.
Poslední dobou si ráda přečtu knížky na toto téma a vždy je člověk zděšený,jaké hrůzné činy byli lidé za války schopní dělat.A nejen Němci,ale potom i Češi.Koho toto téma zajímá doporučuji.

27.07.2017 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Bohužel málo rozvedený příběh z vesnice z minulosti,ale hodně z dnešní doby.Poněkud to ubralo na zajímavosti.Škoda.Téma mělo na víc.

26.07.2017 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Mě teda kniha vůbec neoslovila a měla jsem co dělat,abych ji vůbec dočetla.Jak už tady napsal někdo přede mnou-přeceňované dílo. A rozhodně nedám velké hodnocení jen kvůli tomu,že je to o Židovce,která nepřežila válku,když číst se to skoro nedá.

19.01.2017 1 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Vše rozečtené odhazuji v dáli a odcházím do knihkupectví pro tento díl.Nechápu jak jsem si mohla nevšimnout,že vyšel.

23.11.2015 5 z 5

Dračí carevna Dračí carevna Juraj Červenák

Nelíbila se mi tolik jako první díl,ve kterém bylo mnohem více vtipných momentů.Ale zase mě nadchlo zakomponování postavy Baby Jagy a dalších pohádkových postav.To bylo fakt super.
Po přečtení posledního dílu Bíla věž si myslím,že Dračí carevna měla být jako poslední.Měla začínat putováním za Babou Jagou a končit koncem Bílé věže.

27.03.2015 4 z 5

Dočetla jsem jenom proto,ze nemám ráda nedoctene knížky.Opravdu úmorné.

19.01.2020 2 z 5

Z Čech až na konec světa Z Čech až na konec světa Alois Jirásek

Další z knížek objevená ve staré knihovničce a další co splňovala Čtenářskou výzvu.Vtipně napsané a velice dobře se četlo.Pokud někdo hledá něco jednoduchého,třeba jako povinnou četbu do školy doporučuji.Samotnou mě příjemně překvapila.

27.02.2016 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Pár vtipných momentů,ale jako celek nic moc.V dnešní době docela tuctový.

12.10.2015 2 z 5

Dekameron 2 Dekameron 2 Giovanni Boccaccio

Ve své době asi veledílo,já jsem ji dočetla do půlky a dál mi přijde zbytečný pokračovat.
Žádná další zápletka než nevěra,popřípadně majetek.

03.10.2015 2 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Pro mě trochu zklamání,v ději nic nového,jen stále doprovázení kupeckých karavan.Nejlepším dílem byl zatím ten třetí.Snad se to v případném dalším díle někam posune.Příjemně překvapil Oldřich z Rožmberka.

13.07.2015 3 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Další z příjemných překvapení od tohoto autora.Začátek nic moc,ale od příchodu Tří bohatýrů na scénu,super.Jen si teď budu muset přecíst další díl,abych věděla jestli se podaří zachránit Volcha/má olíbená postava/.

23.02.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Kniha mě moc nebavila. Marcovi peripetie mě nezajímaly a bohužel tato část příběhu v knize převládala.

13.09.2020 2 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Výborně napsaná knížka,kterou jsem přečetla za jeden den. Vtipná,napínava a má spad.

04.03.2019 5 z 5