Ranuncul

Dívka se sněhem ve vlasechDívka se sněhem ve vlasechNinni Schulman

Nějak moc me tato knížka nenadchla.

Dračí očiDračí očiStephen King

Nemůžu napsat, že to bylo špatné.Ale při čtení prvních asi 50 stránek jsem myslela, že nemám šanci to vůbec dočíst.

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Odpočinkova kniha, určitě se k ní ještě někdy vrátím.

Ledovce pod Jižním křížemLedovce pod Jižním křížemMiro Rozehnal

Docela zajímavý cestopis, bohužel několik desitek let starý, takže některé informace již nejsou aktuální .

19.11.2020

Paměť kostíPaměť kostíDiana Gabaldon

Prvni půlka knihy strašně nudná. Asi nejslabší díl.

13.11.2020

MarcoMarcoJussi Adler-Olsen

Kniha mě moc nebavila. Marcovi peripetie mě nezajímaly a bohužel tato část příběhu v knize převládala.

13.09.2020

Pět neděl v balónuPět neděl v balónuJules Verne

Jedna z těch slabších od J.Verna

02.08.2020

Tyrolské elegieTyrolské elegieKarel Havlíček Borovský

Doporučuji k přečtení. Super sranda.

27.07.2020

Aristokratka na koniAristokratka na koniEvžen Boček

Asi nejslabší díl

27.02.2020

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Podle mého názoru jedna ze slabších knížek z této série.

01.02.2020

Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékařeEgypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékařeMika Waltari

Dočetla jsem jenom proto,ze nemám ráda nedoctene knížky.Opravdu úmorné.

19.01.2020

Honba za meteorem / Doktor OxHonba za meteorem / Doktor OxJules Verne

Honba za meteorem je asi to nejslabší co jsem od J.Verna četla.Pravidelně jsem po každých třech stránkách nudou usínala.

18.01.2020

Úsměvy smutných mužůÚsměvy smutných mužůJosef Formánek

Bohužel v tomto případě byl mnohem lepší film než kniha.

18.01.2020

Vila na SadovéVila na SadovéRichard Sklář

Splacanina nejhoršího stupně..

24.04.2019odpad!

Stráže! Stráže!Stráže! Stráže!Terry Pratchett

Opět spoustu vtipných hlášek a popisů,ale mezi moje nejoblíbenější knížky autora patřit nebude.Četla jsem ještě lepší.

14.04.2019

HříšníkHříšníkAmanda Stevens

Ještě slabší díl než předchozí.

14.04.2019

Pouť oběšencůPouť oběšencůPavel Hrdlička

Výborně napsaná knížka,kterou jsem přečetla za jeden den. Vtipná,napínava a má spad.

04.03.2019

Do pekla na rychlém koniDo pekla na rychlém koniMark Lee Gardner

Knížka mě zase tak moc nenadchla,čekala jsem mnohem víc. Místy zbytečně preskakovala z jedne postavy na jinou ve snaze být co nejpodrobnejsi

24.02.2019

Nesmrtelná túra do CompostelyNesmrtelná túra do CompostelyJean-Christophe Rufin

Čekala jsem trochu víc.Občas v knize byly docela dobré myšlenky,ale celek mi přišel docela strohý.

06.02.2019

Lord John a Bratrstvo čepeleLord John a Bratrstvo čepeleDiana Gabaldon

Prvních asi padesát stránek otřesná nuda,později se děj trochu probral,ale i tak úplně zbytečných 540 stránek.Nevím jestli D.Gabaldon je placená podle počtu napsaných stránek,ale dost to tak vypadá.Doufám,že se mi podaří dalším knihám z této série vyhnout.

06.02.2019

Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl)Prahu rdousí strach (dvojkniha 1. a 2. díl)Jan Bauer

Knížka se velice pěkně četla.

05.01.2019

Římský popravčíŘímský popravčíRobert Fabbri

Tento díl se mi vůbec nelíbil.Musela jsem se nutit do čtení.

28.12.2018

SviňákSviňákIrvine Welsh

Prvně jsem viděla film,takže jsem věděla do čeho až do konce jdu a bylo to tak možná lepší,protože Bruce už jsem měla spjatou s konkrétní podobou.
Knížka je fakt super, i když někdy nevíte jestli máte zvracet,smát se nebo brečet.
A i když je Bruce obrovskej záporák,čím víc máte přečteno ,tím víc mu přejete dobrej konec.
A posledních pár stránek je fakt doják.
Až v mysli pro změnu zpracuji knížku,pustím si zase film,ale vím,že mezitím uplyne delší doba.Není to zrovna lehký téma.

03.09.2018

Doma lidé umírajíDoma lidé umírajíJarmila Loukotková

Mě se knížka nelíbila a to mám ráda knížky o starověkém Římě.Kromě toho,že byla depresivní,byla i strašně nudná.

27.08.2018

DeadwoodDeadwoodPete Dexter

Velice dobrá knížka,výborný černý humor a skvěle popsané scény.Člověk jako by některé scény viděl úplně před sebou :-).Třeba ta za bouřky v divadle...

26.07.2018

Vášnivý sprosťákVášnivý sprosťákChristina Lauren

Jako oddechovka docela dobré.Občas tam byly nějaké nesrovnalosti,např.prvně napsané že tři dny zpátky,pak včera.

25.07.2018

Alenka v kraji divů… a za zrcadlemAlenka v kraji divů… a za zrcadlemL. Carroll (pseudonym)

Kniha se mi moc nelíbila.První část ještě docela ušla,ale druhá byla totální kravina.
Autor musel užít opravdu kvalitní ,,matroš,,.

17.07.2018

Kámen a bolestKámen a bolestKarel Schulz

Nakonec to nebylo tak špatné jak se ze začátku zdálo,zejména druhá půlka knihy byla mnohem lepší.Škoda že se autor místo některých duchovních blábolů raději nevěnoval popisu tvorby Michelangelových děl,určitě by to bylo mnohem lepší čtení.

07.07.2018

Krvavý oheňKrvavý oheňJuraj Červenák

Pro mě nejslabší díl z trilogie.

19.03.2018

Zmrzlinové sedmé nebeZmrzlinové sedmé nebeAbby Clements

Oddechová knížka v rámci ČV 2018.Celkem předvídatelný děj.

12.03.2018