rajcatko rajcatko komentáře u knih

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kdo si koupil Mlčící fontány v domnění, že je to tlustá bichle, která mu dlouho vydrží, asi brzy pochopil, že to tak nebude. Kapitoly jsou krátké a téměř každá končí na vrchu druhé strany. Navíc je obohacena o autentické články a oficiální korespondenci. I tak byla kniha velmi čtivá. Právě styl psaní udělal této knize mamutí službu, protože romantická linka byla hodně plochá a prakticky zastíněná tajemstvím kolem ztracených dětí. A i když se příběh odráží od utajované reality, dalo se z toho vytřískat trochu víc. Bohužel, nevzbudila ve mně potřebné emoce a nepomohl tomu ani ,,šokující" závěr.

21.01.2021 2 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Tak to bylo hooodně kýčovitý. Hlavně ten konec.

26.11.2020 1 z 5

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Nic moc.

29.10.2020 1 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Jsem naprosto spokojená. Velice důstojné pokračování Kronik pozůstalých, možná dokonce o chloupek lepší. Okamžitě se vrhám na další díl!!!

23.10.2020 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

SPOILER!!!
S celou sérií jsem celkem spokojená a jsem moc ráda, že jsem se nakonec dokopala k přečtení. Jednu hvězdu ale ubírám, protože závěrečná bitva mi přišla ke všem těm přípravám celkem odfláknutá. Na druhou stranu, jinak to dopadnout ani nemohlo. Ale přesto bych uvítala propracovanější konec.

21.10.2020 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Hodně zajímavé pokračování. Mám celý vykreslený svět radši a radši. Hurá do dalšího dílu.

17.10.2020 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tohle je přesně to, co mě vytáhlo z krize. Díky bohu! Kniha se čte velmi dobře, příběh je zajímavý, postavy tak akorát. A co je u série důležité, vážně se těším na další díl!

17.10.2020 5 z 5

Rome Rome Jay Crownover

Po dočtení jsem si jen řekla ,,Dobrý, mám to za sebou a už nikdy víc".

12.10.2020 1 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Pod tuto knihu se velice ráda podepíšu! Vybrala jsem si jí z profesionální zvědavosti. Ano, jsem zdravotník a ano, vše, co se píše v knize je pravda. Protože se to děje všude. Opravdu mě překvapilo, jak pan doktor dokonale vystihnul atmosféru nemocnic i pozadí lékařské profese, jakožto všechny zážitky s pacienty. K životu patří smrt, prostě je to tak. Ani to deníkové zápisky neskrývají. A jsem za to ráda. Zdravotníci jsou taky jenom lidé a to by si měli ,,laici" konečně uvědomit. Snad jim k tomu dopomůže tento literární skvost.

12.10.2020 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Nemělo to děj. Celá kniha jen pitvá emoce. Neskutečná nuda.

08.10.2020 odpad!

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

A touto knihou se z mé oblíbené členky HumbookTeamu a nejlepší recenzentkou erotických románů stala..spisovatelka!!!
Děkuji pěkně :)

07.10.2020 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Pohádka pro hodně mladé čtenáře. Velmi jednoduchý styl psaní. Není to nic světoborného, ale jestli mají děcka začít se čtením, tohle je to pravé :)

04.10.2020 1 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Na recenzi této knihy slova opravdu nestačí! Nicméně se o to pokusím. Po předchozím díle jsem věděla, že to bude dobrý. Ale že to bude takhle dobrý, to jsem nečekala. Pravda, Emma byla občas zbytečně hodně emotivní, ale kvůli ní jsem to nečetla. Byla jsem zvědavá na Reva. A musím říct, že jeho příběh je prostě úžasný. A přidáním do konceptu Matthewa byl geniální tah! Jsem nadšená a knihu mohu jen a jen doporučit!

27.09.2020 5 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

Anotace slibuje boj s démony a na obálce je kluk s flaškou. Kniha je o pohledu do duše velmi mladého alkoholika. Ale žádný boj nečekejte. Během celého příběhu se Louis moc nesnaží. Prakticky jen chlastá a dělá jednu botu za druhou. Jeho priority jsou i na sedmnáctiletého dost podřadné. Alkoholiky fakt nesnáším, přesto jsem si k hlavnímu hrdinovi snažila najít cestu, neboť v jádru nebyl zlý. Ale bohužel. Jeho postava je neměnná, což je nuda. Kdyby došlo k aspoň nějaké katarzi, mělo by to trochu děj. Škoda, protože čtivé to rozhodně je.

27.09.2020 3 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Jack Reacher. S tímhle chlapem jsem už 11 let! Každý rok, od roku 2009, kdy jsme se poznali, běžím do knihkupectví a i kdyby na Tatranku nebylo, musím jeho příběh mít doma za každou cenu. Abych s ním prožívala jeho dobrodružství. Z nostalgie? Tradice? Síla zvyku? Nevím, ale prostě nechci přerušit takovou pouť. Ano, jeho příběhy jsou s každou knihou víc a víc bizardní. Tohle konkrétně byla řezničina jako prase, doslova pyramidy mrtvol. Ale něco tam pořád je. Něco, co všichni hledáme, na co čekáme, co milujeme. Kouzlo jeho osobnosti, jeho myšlenky, dialogy. Jak sám řekl, jednou možná prohraje. Já doufám, že ne. Protože i když se někdy té nereálnosti směji, zlomilo by mi to srdce!
A poznámka na závěr. Víte, že Spravedlnost je první kniha s všitou záložkou? :)

25.09.2020 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Jen výjimečně se erotický román dotýká vážného tématu, tady k tomu ale došlo, za což jsem neskutečně vděčná a dokonce jsou všechny situace hodně reálný. I přes to autorka dokázala napsat celkem vtipnou knihu. Ano, vtipnou, protože když si odmyslíme traumatické zážitky, tak jsem se vlastně dost bavila. Doporučuji.

24.09.2020 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tohle byla bomba!!!! Velice napínavé, krásné, úžasné, nedostává se mi negativních slov a co si budeme říkat, ten, kdo se dostal k poslední stránce prostě musí být nadšený!! Tohle určitě nikdo nečekal.

23.09.2020 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

První díl mě uchvátil, představení světa vadných, začínající romantická linka i scéna z cejchovacího sálu, to vše mě doslova pohltilo. Na druhý díl jsem se neskutečně těšila. Ale bohužel. Tato kniha byla jen o tom, jak někam hlavní hrdinka uteče, tam jí někdo pomůže a tak pořád dokola. Všechno za ní udělali jiní. Doslova v celé knize provedla jen pár telefonátů a měla jeden proslov. To bylo vše. Takže jsem poměrně zklamaná.

22.09.2020 1 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Celkem vtipná záležitost, ale hlubší smysl tam není. Opravdu čtení pro náctileté.

,,Myslím, že tu máme nějaké zavinovačky z BIO konopí".
,, Vážně?" Takže asi fakt existují rodiče, kteří chtějí své děti balit jako jointa.

,,Budeme se brát!"
,,Panebože, už nebudeme bastardi" poznamenám.
,, Ale no tak, vždycky budete naši bastardi."

14.09.2020 2 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Vtipné, odpočinkové čtení. Líbí se mi hra na ,,tři věci". Ovšem není to tak snadné, jak se zdá. Zkuste si to :)

10.09.2020 4 z 5