Spravedlnost

Jack Reacher je bývalý vojenský policista, vycvičený, aby si všímal věcí. Sedí v autobuse Geyhound a pozoruje spícího staříka, kterému vykukuje z kapsy silná obálka s penězi. Staříka pozoruje i jiný pasažér… očividně natěšený, že zbohatne. Když se zloděj konečně odhodlá k činu, Reacher přispěchá na pomoc. Stařík je vděčný, ale odmítne doprovod domů. Je zranitelný, vyděšený a očividně vězí ve velkém, velkém maléru. V jiné části města bojují o nadvládu dva nemilosrdné gangy, ukrajinský a albánský. Mají staříka ve své moci? Bude Reacher nečinně přihlížet a dopustí, aby došlo k nejhoršímu? Nebo se mu podaří zvrátit situaci ve prospěch těch, kteří to nejvíce potřebují? „Žijeme v náhodném vesmíru,“ říká Reacher. „Jednou za uherský rok něco dobře dopadne.“ Reacherova přítomnost zvyšuje šance. To rozhodně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435172/big_spravedlnost-pTc-435172.jpg 4.1141

Jack Reacher 24.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

Blue Moon, 2019

Kniha Spravedlnost

Jara 56
21.12.2022

Přečetl jsem skoro všechny knihy od tohoto autora s Reacherem a tato je dle mého opravdu nejslabší, no není vždy posvícení a vše se mě nemusí líbit, ale fakt už to bylo akční až moc.

konicekbily
12.10.2022

Teď už konečně vím, že Reacher při jízdě busem po Státech pozoruje spolucestující a hned ví, kdo koho chce okrást. Ale určitě při svém dobrodiní nečekal, že se ocitne mezi dvěma mafiánskými klany. Chudáci jejich šéfové netušili, s kým budou mít tu čest. Potom je třeba číst s nadhledem, autor přehání ještě víc, než jsem čekal - a myslím si, že se jedná částečně o parodii. Skvělá pohádka pro dospělé!

Aliii
18.07.2022

Čtivé, akční (tentokrát až trochu moc), nechybí ani humor, i když děj je značně přehnaný a méně uvěřitelný.
Na druhou stranu Reachera nečtu jako dokumentární žánr, ale pro zábavu a v tomhle ohledu mi knížka naprosto vyhovovala a hltala jsem stránku za stránkou.

Merlin_CZ
08.06.2022

i když už to je trošku až moc (tak pořád je to pohádka pro dospělé že ....) četlo se to docela dobře, sice Reacher kosí gangstery, kteří vybíhají víceméně rovnou do rány, po desítkách a nikomu to nevadí, ale holt pořád je to fajn oddechové čtení.
Je fakt, že po 24dílech už se dost těžko vymýšlí zápletka co ještě nebyla, takže to beru.

Senza Jenka
11.03.2022

(+ SPOILER) Hrátky se jmény mi přišly trochu nedomyšlené. Zejména když staříka ixkrát viděli v baru, kde seděl lichvář - putykář byl koneckonců tentýž. A v zastavárně obzvášť.

Dojet Abbyiným autem - které už muselo být v hledáčku darebáků - až ke kamarádovi před barák, nechat ho tam stát - byť omezenou dobu - je pěkná ptákovina.

To že, se cítil na východě či západě od Center Street bezpečně před jednou, nebo druhou skupinou byla taky blbost, v tu dobu už věděl, že hranice není takhle striktní.

Proč sakra ty mobily nevypnuli, když se báli sledování?

Kromě toho tu máme další krásnou ženskou, která mu ochotně hupne do postele, navíc ji s sebou vláčí sem tam a někde asi cestou, se z ní stal pěkný drsoň. Ne moc uvěřitelně.

Tyhle knihy mě baví, i když autor se nijak netají jejich komercí. Po 23 knihách je také jistě těžší hledat nové a neotřelé zápletky, zejména když karty jsou rozdané poměrně jednoznačně. Možná je na vině i to, že od jistého dílu přibyl spoluautor. Ale po přečtení několika příběhů hned za sebou musím říct, že v některých ohledech to začne být trochu jednotvárné (dlouhé popisné pasáže, tupí a neschopní bouchači kosení jako růže na střelnici, nepochopitelně hloupé chyby...).

martin8550
07.02.2022

Špionážní žánr se proměnil v husté válečné drama. Reacher se svými pomocníky odstřeluje bandity po desítkách. Z vojáka se stává zároveň i soudce a za pomoci svých spolubojovníků pořádá samozvané soudy a popravy. Ze dobře čtivého škváru se stal škvár za hranou.

Lmslaver
19.01.2022

Bezejmenné americké město, příkoří na nevinných, osamělá žena a dva zločinecké gangy, to jsou ingredience stvořené přímo pro Reachera. Stránky letěly jedna za druhou, má to dynamiku, napětí a ta pohádka pro dospělé by se dala i vcelku přijmout, dokud Jack v akci likviduje gangstery pěstí i pistolí. Postupuje zdánlivě strategicky, analyzuje situace, ale bez štěstí a náhody by byl stejně dávno mrtvý. V posledním úseku knihy bohužel odhaluje velké protistátní spiknutí, na které nepřišli ani vládní zpravodajské služby. Tady se už mění pohádka ve sci-fi. Každopádně se mi Spravedlnost četla dobře, pobavila a zasloužené ji za to patří čtyři hvězdy.

MaLoMe
06.12.2021

Prečítal som všetkých predchádzajúcich 23 častí. Už pri 23. som to cítil, ale teraz som už o tom presvedčený. Najvyšší čas aby sa Jack usadil a v kľude si užil dôchodok. Sorry Lee, ale toto je už iba trápenie. Posledné knihy stratili spád, aj keď Jack stále dookola hovorí od dynamike, geometrii, trigonometrii. A aby mafiani hovorili jazykom absolventov Harwardu alebo Yale, to je fakt už paródia.