Spravedlnost

Jack Reacher je bývalý vojenský policista, vycvičený, aby si všímal věcí. Sedí v autobuse Geyhound a pozoruje spícího staříka, kterému vykukuje z kapsy silná obálka s penězi. Staříka pozoruje i jiný pasažér… očividně natěšený, že zbohatne. Když se zloděj konečně odhodlá k činu, Reacher přispěchá na pomoc. Stařík je vděčný, ale odmítne doprovod domů. Je zranitelný, vyděšený a očividně vězí ve velkém, velkém maléru. V jiné části města bojují o nadvládu dva nemilosrdné gangy, ukrajinský a albánský. Mají staříka ve své moci? Bude Reacher nečinně přihlížet a dopustí, aby došlo k nejhoršímu? Nebo se mu podaří zvrátit situaci ve prospěch těch, kteří to nejvíce potřebují? „Žijeme v náhodném vesmíru,“ říká Reacher. „Jednou za uherský rok něco dobře dopadne.“ Reacherova přítomnost zvyšuje šance. To rozhodně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435172/big_spravedlnost-pTc-435172.jpg 4.1111

Jack Reacher 24.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

Blue Moon, 2019

Kniha Spravedlnost

hanzmb

Jeden ze slabších dílů, asi už přichází únava. Na tyhle knihy nemá člověk kdoví jaké intelektuální nároky ale přece jen Reacher nebyl nikdy jen svaly. Pral se i zabíjel, ale vždy to mělo logické vyústění v příběhu. Tady se pak především v 2. části knihy dostává do pozice obyčejného popravčího. Ne, že bych se domníval, že na podobné spolky platí něco jiného než likvidace. Ale mělo by to mít příběh a zápletku, jako v případě Albánců. Ukrajinci už jsou jen šedá nuda. Navíc zcela nelogické chování jeho přátel, kteří se bez nějakého podstatnějšího zásahu stávají z obyčejných lidí tím samým.

ThomasRuhe

Kniha má obvyklé příběhové schéma. Reacher náhodou vystoupí z autobusu. Začne jednat v dobré víře, ovšem situace se rychle vyhrotí, on nepolevuje a pokračuje s vymáháním spravedlnosti až do úplného konce...
Starý dobrý Reacher, je nezastavitelný, každou situaci reacherovsky rozebírá a hodnotí, což mě vždy baví. Místy je akce trochu přehnaná, ale nad tím přivřu oko a dám Spravedlnosti 80%.

PetraBery

Oblíbený hrdina opět v akci, v krátkých úderných větách i kapitolách. Dva gangy v jednom městě a neohrožená ženská postava po boku. Jen těch mrtvol bylo v tomto díle na můj vkus až moc. O uvěřitelnosti ani nemluvím. Ale i tak jsem si to užila a těším se na další knihu.

3DD!3

Metodická likvidace gangů v nejmenovaném městě, pro pár dolarů navíc. Reacherova klasika, ale mám pocit že Childa už i trochu nudí. Některé věci jsou strašně rutinní a Spravedlnost už prostě nemá čím překvapit. Reálie jsou malinko jiné a potěší i naivní konec s převodem peněz - kéž by takhle jednoduše fungoval svět. Pohádka pro dospělé. Reacher dokázal být v minulosti mnohem kousavější.

Lumír23

Mno, jak to napsat? Když se babě nelíbí chlap, řekne že je sympatický. Takhle to u této knihy nejde. Je to jak sledovat válečný film a odhrnovat nábojnice od televize. Nebo si člověk hned vzpomene na Samotáře Alibabu a redukci mrtvých Cimrmanology... Zde by se redukce hodně hodila. A k tomu ještě Saturnin, který by mohl uvést příběh na pravou míru a prozradit, jak to bylo třeba původně zamýšleno, než megalomanie pohltila autora. Zbytečná kniha.

mi-380

A je tu zpátky v plné síle - ten obrovský skautík s dobrým srdcem a svérázným smyslem pro spravedlnost. Jako vždy se okamžitě bezhlavě vrhá do sebevražedné mise, ale my, kteří už se s Reacherem dobře známe, tušíme, že strachovat bychom se měli spíš o všechny gangstery ve městě. Albánské i Ukrajinské. Četba splňuje základní očekávané předpoklady: minimální pravděpodobnost zápletky, bezkonkurenční spád děje, příjemné pocity zadostiučinění.
85 % (zatím je nás jen 88 hodnotících s průměrem 82 %).

Kerberos

Child chtěl asi přitvrdit a tak je s Reachera místo ochránce spíš zabiják. Sám proti albánské a ukrajinské mafii ,takže trochu pohádka. Jen doufám ,že jestli to natočí tak nebude tohoto skoro dvoumetrového chlapa, horu svalů zase hrát Tom Cruise.

čef

Příště asi Reacher vymete všechno zlo v celé USA možná i v dalších zemích. V této knize mu k řádění musí stačit jen jedno město velké asi jako Plzeň, plné zločinců dvou cizineckých gangů. Jak to asi může pokračovat, vědí fandové tohoto hrdiny určitě přesně, ostatním to samozřejmě neprozradím. Báječná četba pro toho, kdo si potřebuje zvednout sebevědomí.