povi povi komentáře u knih

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Od S.Kinga mám přečtené téměř vše.V poslední době mi hlavou párkrát proletěla myšlenka,kdo se jednou,až Král nebude vydávat další knihy,stane mým dalším spisovatelem tohoto zvláštního žánru,pardon,zvláštních žánrů,které jsou tak neuvěřitelné,až jsou naprosto reálné a člověk vidí kanál s klaunem,věří v různé alternativní světy,v Temnou věž anebo že je možné se probudit s rohy a pohrávat si s lidmi...Bingo.Ten další spisovatel se našel a potatil se.Spadl mi velký kámen ze srdce ;-)

07.09.2022 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Starej dobrej King:-)Opět kousky dalších děl-IT,Temná věž,Tělo....Milované Ka:-)Moc se mi kniha líbila:-)

26.03.2020 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Tři roky mi ta kniha ležela v hlavě,tři roky jsem měla v živé paměti těch 276stran,které jsem tenkrát přečetla.Což znamenalo jediný-musím ji prostě přečíst celou.Postavy byly divný.Jejich styl uvažování,jejich činy,bylo to jen o sexu,kdo koho s kým podvede.Líbilo se mi prostředí,pěkně popsáno.Ale děj skákal tak divně dopředu,vždy se začala dějová linka a najednou už jsme byli někde jinde,aniž by předchozí bylo dokončeno.Ale budiž.Dalo se to.Ale trvalo to.Jednou ji přečtu znova:-)

05.02.2020 2 z 5

Bez hořkosti Bez hořkosti Kristina Tesková

Kniha je krátká,ale i tak vyjadřuje obrovskou bezmoc a zoufalství obyvatel,kteří vlastně "nikam nepatřili".Nebyli češi,nebyli němci...alespoň dle úsudku těch zvrchu.A nechutnosti,který páchali sousedi,do té doby kamarádi,hnus:-/Můžem nadávat na dnešní dobu jak chceme,ale díkybohu za to co teď máme.Jen pomyšlení na matky s malými dětmi,které zůstaly samy,bez domova,peněz,partnera,nevěda jak ty děti uživí...mi přináší pocit naprostého zoufalství.Žijeme si jako králové,važme si toho.

29.12.2019 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

K nekterym kniham musi clovek dozrat.Cetla jsem Dumu asi pred 8mi lety a bavil me jen ten konec.Tenkrat jsem mela pocit,ze to byla jedna velka nuda.Proto jsem cely ty roky odkladala znovuprecteni.A ted musim rict,ze jsem si uzivala nejvic ty neakcni casti knihy.Protoze to vsechno vedlo k tomu Kingovskemu zaveru.A znovu me to ujistilo,ze ne kazda kniha,ktera mi dnes pripada nudna a nezazivna me nebude bavit treba za pet let:-)

20.06.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nevím,jak to King dělá,ale věřím všemu,co se v jeho knihách děje.A proto mě tak děsí.Proto je pro mě King opravdu PAN spisovatel.Protože co my víme,kdy si z nás někdo nad náma udělá mravence?

13.05.2019 5 z 5

To To Stephen King

Tuhle knizku jsem poprve cetla ve 12ti letech,nebyla mou prvni Kingovkou,ale vryla se mi do hlavy nejvic.Uprimne-vryla se mi do hlavy nejvic ze vsech knih co jsem kdy cetla.Ted ji ctu asi poseste za zivot a jeste ji asi parkrat cist budu.Je to nejlip napsana kniha,jakou jsem kdy mela moznost cist a to ctu hodne a ruzne zanry.King dokazal v tehle knize rozvinout pribeh a charaktery postav neuveritelnym smerem,postav je tak akorat,clovek se v nich neztraci,kazda ma svuj osobity styl,za me osobne je nejlepsi Stan,skoda ze dostal i jako dite tak malo prostoru....Pribeh nenudi.Porad se neco deje.Dokonale je nahlednuti do mysli deti,postupem let,cim jsem starsi,dava mi pocit davno ztraceneho,vracim se do svych 11ti let,protoze jak roky plynou,zapominam jake to bylo a i kdyz jsem mela stesti a To nepotkala,vnimani sveta a dospelych bylo obdobne.Zasnu jak King dokazal dat v tehle knizce kazdemu prostor,postavy jsou dokonale rozvinute a vysperkovane.I kdyz ma knizka pres tisic stran,mam ji prectenou za par dni a pokazde kdyz ji ctu znova nachazim dalsi veci,ktere stoji za to.Strach,mraz po zadech,napeti,humor,nostalgie.To je To.Jako bych po Ladech behala s nimi.Jako bych zazivala to co oni.Ke knizce jsem se dostala pres film,ten se mi hodne libil,ale samozrejme,nema s knizkou nic moc spolecnyho a kdo knihu necetl,rekne si "prumernej horor".Ja se ji nemuzu nabazit.Jen teda treti vydani z roku 2007 ma par chyb,par zamen ve jmenech,ale cert to vem,jde o obsah.A ten je dokonaly.Pro me je tohle bible a vubec se mi nechce docitat.Nechce se mi ji odkladat.Kdyz se ponorim do hloubky sdeleni,mihne se mi hlavou,ze To je v kazdym z nas a ma ruzny podoby.Jen ty deti to umi videt tak jak to je.A dospeli pred Tim zaviraji oci.Protoze je to jednodussi.Protoze se to tak vyzaduje.Protoze v dospelosti uz se jezdi s certem o zavod z uplne jinych duvodu.Pritom se tam dole budeme stejne vsichni vznaset.Kdybych mohla,podekovala bych panu Kingovi osobne,za tuhle knizku.I za ty ostatni.Ne vsechny jsou vynikajici,ale ty vynikajici prevazuji.

24.03.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zezacatku mi trochu trvalo se zacist,ale pak uz mel dej spad,jak tu je psano nize-inspirace Kingem je ocividna,naznaky ITa,Srdci v Atlantide,Rbitova zviratek a dalsich,ale nevadilo mi to,pribeh mel hlavu a patu a konec byl famozni,necekala jsem to.Super;-)

24.02.2019 5 z 5

Strašně se stydím,ale četla jsem to 3týdny a dostala se do půlky.Ta tam je čtivost a švih předchozích dílů,zčehož 1.díl je nepřekonatelný.Tady jsem se jen ztrácela v ústavách a švédských zákonech a vůbec se mi nechtělo pokračovat.Dělala jsem tisíc jiných věcí,jen abych nemusela číst a to se mi nestává.Jednou se k Miléniu vrátím,ale teď to nejde.Ani nebudu hodnotit,protože jsem v půlce skončila....

04.02.2019

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Moje laska uz od mych 8mi let...Stejne jako vsechny ostatni knihy od pana Herriota❤

21.12.2018 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Nádherná kniha....

05.12.2018 5 z 5

Josef Pepe Vojtek Josef Pepe Vojtek Dana Čermáková

Casti o Pepovi a KABATECH super,ale od pulky uz to bylo zbytecne preplacany muzikalama,zbytecny kecy a recenze jinych lidi a kolem Pepy uz to ani neslo,to me dost zklamalo,prece jen to mohlo byt vic o nem...Ale i tak-diky za tuhle knizku:-)

19.11.2018

Vražedná diagnóza Vražedná diagnóza Ingrid Hedström

Po dlouhé době severská krimi,kde mi byly hlavní postavy sympatický:-)I děj se mi líbil,dobře se to četlo:-)

24.08.2018 5 z 5

Marnotratný syn Marnotratný syn Danielle Steel

Peknej sladacek:-)Od ctvrtky knihy jsem vedela,jak to cely je a jak to dopadne,takove mile cteni v lete k vode:-)

06.08.2018 3 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Mozna tech negativ bylo moc,ale byly to negativa,ktery Gabina aktualne citila/citi.Dokazu se do ni vzit.Knizka je moc dobre napsana a preju ji,at uz je v psychicke pohode.

20.06.2018 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Krasna knizka:-)Jak uz bylo psano nize,mnohe z prvniho dilu vysvetlila a moc se mi libila.Ted si jdu znova precist prvni dil,i kdyz se mi libil,mnohdy jsem to nechapala a ted mam rozsirene obzory:-)

18.06.2018 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

S vypetim vsech sil jsem se dostala na stranku 190 a zjistila jsem,ze jsem pulku ani nevnimala a to se mi fakt nestava.Filmy mam docela rada,hlavne diky Jakobovu telu:-D,a na knizky jsem se tesila,rikali mi,ze jsou lepsi nez filmy,ale minimalne tenhle prvni dil byl pouze o "jejim zmatku v hlave","jeho divnych pohledech","svirajicim pocitu v zaludku"a tak jsem zjistila,ze jsem to sakrys mela cist v 15ti,ne ve 30ti,coz neznamena,ze si to jednou neprectu,snad jsou dalsi dily lepsi.Nehodotim to.Je to opravdu young adult cteni a ja uz moc young nejsu:-D

11.06.2018

Dům u jezera Dům u jezera Thomas Harding

Tahle kniha mě totálně dostala.Nejdřív mě zarazilo,že to není román,žádné dialogy,nic.Ale tohle bylo nakonec to nejlepší.Autor bravurně mixoval příběhy rodin s politickou situací,nebylo to nudný,mělo to spád.Šestá hvězda by byla za rodokmen a mapy,to mám ráda,pomáhá mi to líp se orientovat v příběhu.Sto let německé historie.A ne jen její.Ono to defacto v Československu vypadalo obdobně,takže tak trochu i té naší.Životy rodin mě chytly za srdce.a panu Hardingovi patří obrovské uznání za to,kolik energie a času do tohoto "projektu" vložil.Velmi mě to obohatilo.

01.06.2018 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Prostě klasika,King jak vyšitej,moc ráda jsem Salem přečetla znova,je jednou z nejlepších,klasických Kingových hororovek:-)Plnej počet

15.05.2018 5 z 5

Memento Memento Radek John

Autor skvěle zachytil myšlenkové pochody narkomanů.Zmatené,přelétavé,s jediným koncem-sehnat,píchnout,odpařit se.Šel mi mráz po zádech....A kolik peněz(i dnes)se vydá za lidi v léčebnách,kteří ani pomoc nechcou....

14.04.2018 5 z 5