Dům u jezera

Dvacet let po své první návštěvě domu u jezera Groß Glienicke se Harding vrací a zjišťuje, že dům, který byl významně spjat s jeho rodinou, čeká demolice. Ujme se nelehkého úkolu jej zachránit a začne pátrat po osudu všech, kteří v něm žili či dům znali. Vytváří napínavý a neobvyklý příběh Berlína a celého Německa, zachycený na osudech jednoho domu v průběhu 20. století. Příběh pěti rodin a celého století německé historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344530/dum-u-jezera-Ltn-344530.jpg 4.412
Vydáno:, Bourdon

The House By The Lake (2015)

Kniha Dům u jezera

Smiragl

Vekice zajimava kniha, ve ktere se promitne cele dvacate stoleti.

Martina99
30.09.2018

Na začátku jsem se lekla, protože kniha je napsána ve stylu dokumentu, ale když jsem se zbavila pocitu, že slyším známý hlas v telce, tak kniha byla velmi čtivá a hodně zajímavá. Líbilo se mi, že popisuje osud domu a jeho obyvatel a ne jedné rodiny.

Nočnípták
22.07.2018

Dlouho trvalo, než jsem se do knihy pustila. Pořád ji předbíhaly jiné. Není to román a není to suchá literatura faktu. Je to moc pěkně zpracovaný příběh domu a autorových předků. Kniha má podtitul - Jeden dům, pět rodin a sto let německé historie. Protože jsou zde přehledně zapsány rodokmeny rodin, nemusíte se obávat, že se ztratíte v množství postav. Moc mne čtení bavilo.

OliP
09.06.2018

Kolem této knihy jsem hodnou chvíli chodila, než jsem se odhodlala ji koupit, protože jsem si nebyla jistá, jestli mě bude bavit. Nakonec jsem se odhodlala a nelituji. Kniha o historii domu, na pozadí které je vykresela historie Německa, byla velmi čtivá. Není to klasický román, ale to příběhu, navíc reálném, na poutavosti neubírá. Bylo to prostě zase něco jiného a bavilo mě to a az to je ta poslední pátá hvězda.

povi
01.06.2018

Tahle kniha mě totálně dostala.Nejdřív mě zarazilo,že to není román,žádné dialogy,nic.Ale tohle bylo nakonec to nejlepší.Autor bravurně mixoval příběhy rodin s politickou situací,nebylo to nudný,mělo to spád.Šestá hvězda by byla za rodokmen a mapy,to mám ráda,pomáhá mi to líp se orientovat v příběhu.Sto let německé historie.A ne jen její.Ono to defacto v Československu vypadalo obdobně,takže tak trochu i té naší.Životy rodin mě chytly za srdce.a panu Hardingovi patří obrovské uznání za to,kolik energie a času do tohoto "projektu" vložil.Velmi mě to obohatilo.

OnlyFour
14.02.2018

Príbeh, doplnený o historické fakty, sa mi páčil, autor získaný materiál premenil v čitateľnú formu, ktorá nenudila.

zuzad
24.11.2017

Kniha v sobě zajímavě spojuje příběh domku u jezera, který postavili autorovi předci a německé dějiny. Pokud máte rádi historii a dotýkají se vás i lidské příběhy, bude se vám knížka líbit tak, jako mě.

Thomas Harding

Thomas Harding