pogmanka pogmanka komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moc pěkný romantický příběh, i když mě tolik nechytl jako jiná dílka od autorky, ale nebylo to špatné a po začtení mi to odsýpalo. Pak mi chvíli zase trvalo se začíst, ale konec byl super. Moc jsem jim přála, aby byli spolu. Těším se na další díl.

18.06.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tuto knížku jsem četla jako druhou a znovu jsem dostala krásný romantický příběh, zajímavé prostředí a úžasnou atmosféru. Jediné s čím mám problém zatím se všemi knížkami od autorkou jsou začátky, trvá mi než se začtu. Nyní jsem však věděla, že když to překonám dostanu krásný příběh a dostala jsem ho. Takže jen za začátek dávám o jednu hvězdičku méně a určitě si přečtu i další knížky, mají hrozně pěknou atmosféru, to se autorce daří vystihnout skvěle.

02.06.2022 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný příběh, který se četl neuvěřitelně lehce, ač zpracovává těžké téma a těžkou dobu, ale autorka si s tím skvěle poradila a člověk se úplně cítil, jako by tam v té době byl, za mě se k tomu přiblížila i samotným jazykem, jakým to bylo napsané. Promyšlený příběh o žití v těžké době o ztrátách i nadějích a také o komplikovanosti lásky. Moc pěkné. Těším se na další počiny autorky.

10.05.2022 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Do knížky jsem šla s malým očekáváním, ale mile mě překvapila, za mě to byl krásný příběh. Hnedka mě chytil a zamilovala jsem si oba hrdiny. Takový něžný, jemný příběh jedné lásky, která vznikla z nesnášenlivosti. A hlavní hrdinka knihomolka to prostě nešlo nezískat si moje srdce. Ke knížce se určitě někdy zase vrátím.

08.05.2022 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Knížka, kterou jsem měla už delší dobu, ale nějak jsem pořád oddalovala tu chvíli, kdy jsem se do toho vrhla a nyní nechápu proč. Proč jsem měla obavy. Za mě úžasně vymazlený fantasy svět, který si nešlo nezamilovat. Všechny příšerky z močálů mi přirostly k srdci a já musela ocenit, jak autorka protnula svět lidí se světem močálu. Zároveň také v příběhu věnuje prostor vážnému tématu, které podle mě pojala skvěle. Hrdinka si postupem času uvědomuje, co je důležité a co vlastně chce. Moc pěkné!

29.04.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Příběh slunečnice je krásnou knížkou, která propojuje dvě doby a dvě hrdinky skrze vyprávění jedné staré dámy. Už tohle propojení si mě získalo, ale také um, se kterým autorka vykreslila hlavní hrdinky a jejich postupné procitnutí a dospívání v mladé ženy. Každá v jiné době, ale obě hledající lásku. Líbilo se mi, jak grafické pojetí knihy, tak i přechod mezi jednotlivými kapitolami. Kdo má rád romantiku a historii a chce vidět dobu nejenom v hrůze nahánějících událostech, ale i v příbězích obyčejných lidí, tohle by se mu mohlo líbit.

21.04.2022 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Mám hrozně ráda tyto typy příběhů a musím říct, že jsem se trochu obávala, jaké to bude a víte, co? Musím říct, že to bylo naprosto super! Takhle návykové čtení jsem už dlouho nečetla a Maddoxe i Annu si prostě nešlo nezamilovat. Za mě tohle dílko bylo lepší i než některé knihy zahraničních autorů. Takže klobouk dolů před českou autorkou. Tohle bude jedna z mých oblíbených knížek. Jsem moc ráda, že jsem dala knížce šanci.

03.03.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Další knížka od autorky a zase žádné zklamání. Naopak je to tak ze života, že se v tom člověk může hodně vidět a vede to také hodně k zamyšlení, jestli některé věci nemáme podobně jako hlavní hrdinka. Děj odsýpal rychle, líbilo se mi proložení články na blogu a podstupné odstraňování kamarádek, které to nemohly být. Také bylo zajímavé vidět postupnou změnu hrdinky, jak se její úvahy změnily, i směr jejího vyšetřování a toho, na co je vlastně důležité se zaměřit. Moc pěkná oddechová knížka.

22.02.2022 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Moje druhá knížka od této autorky a musím říct, že se mi líbila ještě o něco víc než Nemusíš. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji za tři hodiny cestování. Většinu knihy mě až mrazilo, jak to bylo syrové a člověku se jen hnalo hlavou, jak by se zachoval v takové situaci on. Napjatě jsem očekávala konec, ale když jsem se ho dočkala, bylo mi to skoro líto, protože jsem se musela rozloučit s touhle úžasnou knížkou. Za mě krásná knížka, která vede k zamyšlení.

09.02.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Poprvé jsem od Nesba četla povídky. Předtím jsem měla čest jenom s jeho detektivkami a musím říct, že některé povídky se mi vážně moc líbily, ale některé byly slabší a tolik mě nebavily. Každopádně to byl příjemně strávený čas a já si od něj ráda přečtu něco dalšího. Nejvíc se mi líbila povídky Londýn a Přiznání. Londýn bych určila jako topku. Naopak Odpad, Fronta mě moc nezaujaly. Zbytek byl ne úplně nejlepší, ale rozhodně to bylo zajímavé.

04.01.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Další série od této autorky a já jsem zase nadšená. Je pravda, že na začátku mi chvíli trvalo se začíst, ale jakmile se mi to povedlo zamilovala jsem si Ruby a držela jsem jí palce. Postupně jsem si oblíbila i další postavy a začala chápat jejich chování, i když James se často chová jak blbec, ale zase s takovým otcem, no co říct. Celkově se mi líbilo prostředí dané školy. Obálka na první pohled zaujme stejně jako ta na druhý díl. Na ten už se teď moc těším!

12.10.2021 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Mně se knížka moc líbila. Oblíbila jsem si hlavní postavy a čekala na jejich šťastný konec. Líbilo se mi i prostředí klubu a hlavně pošťuchování nejlepší kamarádky Andie. To bylo skvělý. Každopádně jsem nakonec jednu hvězdičku ubrala, protože v tomhle žánru znám i lepší knížky, ale rozhodně i tak to byla dobrá oddechovka.

09.10.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Předtím jsem od Nesba četla jenom detektivky, ale musím říct, že i tohle byla super kniha a četla se mi moc dobře. Ze začátku jsem tak nějak pořád nevěděla, co mě čeká, zvykala jsem si na jiný styl, ale musím říct, že se mi to vážně líbilo. Jak se vše postupně odkrývalo a ukazovalo se, co se dřív stalo a jak to bylo. Moc pěkné dílko!

05.10.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Tak i tenhle díl stál rozhodně za to. A musím říct, že zejména konec mě opravdu dostal. Jedno z nejlepších ukončení, co jsem zatím četla. Takže se už nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl. Líbí se mi, že to tady nespěje akorát k romantice, ale naopak je tam spousta intrik a o poznávání jak to ve světě víl chodí. Moc pěkné pokračování!

19.09.2021 5 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Moc pěkná knížka, sice jsem se hned nemohla začíst, a pak mě překvapilo, že vlastně z labyrintu se dostala hned na začátku, ale pak to začalo být lepší a lepší, přimotávaly se další a další věci a já byla zvědavá, kam se to vlastně dostaneme. Na prvotinu autorky je to podle mě hodně slušné, líbilo se mi prostředí, které na mě dýchalo tou správnou atmosférou a oblíbila jsem si hlavní hrdinku. Druse jsem si taky oblíbila, ale taky mi přišel občas jen taková loutka v příběhu, ocenila bych možná, kdyby i on se víc zapojil. Je pravda že celé mi to přišlo takové rychlé, ale zase to beru, že autorka nezabíhala do detailů a i takový styl je. Určitě si přečtu další knihy od autorky.

15.09.2021 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Podle obálky jsem si vůbec nebyla jistá, že se mi bude kniha líbit, ale musím říct, že to byla pořádná jízda. Sice někde jsem si říkala, že není žádná akce, že by už mohla být, ale na druhou stranu, zase to aspoň nebylo všechno naráz a vážně tam byl znát ten čas, který všechno připravovali. Každopádně poslední třetina byla jedna velká jízda a já se nemohla dočkat, jak to dopadne. Musím říct, že jsem si postavy stihla oblíbit a jsem zvědavá na další díly.

01.08.2021 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Skvělá romantická a humorná knížka. Takové mám nejraději. Musím přiznat, že začátek mě úplně okouzlil a řezala jsem se smíchy. Líbilo se mi, jak se oba hrdinové seznámili i jak se víc poznávali. Ale je pravda, že druhá třetina knihy mě už tak strašně nebavila, nebo spíš jsem se nesmála tak často jako na začátku, každopádně konec byl přesně jaký jsem chtěla. Takže spokojenost a těším se na další knížku v pořadí.

26.06.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Konec prvního dílu mě úplně dostal a já potřebovala znát, jak to dopadne. Jenže jsem musela počkat, až vyjde ekniha a včera jsem se konečně dostala a rovnou sjela i první díl, abych si to oživila a konečně to můžu uzavřít. Dostala jsem konec příběhu a užila si příběh Sage a Lucy. Musím přiznat, že tenhle díl byl slabší než ten první. Tady mi přišel vleklý začátek, chování Sage jsem v některých chvílích nechápala, a čekala jsem víc akce s Alanem. Ale i přes to, že se to rozjelo víc až později, kniha se četla nesmírně dobře a já ji přelouskala během jednoho dne. Zkrátka ač to bylo slabší potřebovala jsem ten díl k tomu, abych měla příběh kompletní, abych se dočkala toho vytouženého konce. Určitě se zase časem k téhle sérii vrátím.

13.05.2021 4 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Knížka se mi líbila, ale v porovnání s jinými knihami této autorky nebyla tak skvělá. Příběh jsem si však užila Poppy byla správně ukecaná a kapitán byl dokonalý gentleman. Příběh se četl pěkně. Bylo to takové nenáročné čtení, které jsem zhltla za jediný den.

10.05.2021 4 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Líbil se mi humor použitý v knížce, a zejména jsem si oblíbila starší hrdiny, kteří byli prostě skvělí. Je sice pravda, že na začátku jsem se nějakou dobu nemohla začíst, ale jako oddechovka na pár večerů, to bylo prima.

11.04.2021 3 z 5