pogmanka pogmanka komentáře u knih

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Krásná oddechovka, u které jsem se skvěle bavila. Četla se sama a já se těším, až se vrhnu na další příběh od této autorky.

12.11.2020 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Znovu návrat k oblíbené autorce a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Spíš naopak, tohle zase bude jeden z nejoblíbenějších dílů od autorky. Já prostě miluju Skotsko a tady to mělo krásnou atmosféru. Užila jsem si to, oblíbila si hlavní hrdiny a záviděla jim, jak krásně se jim tam sjížděla rodina, přátelé a spřízněné duše. Moc pěkné.

11.02.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Další kniha od autorky a já jsem stejně nadšená jako z dalších dvou dílů. Mají opravdu hezkou atmosféru, čtou se dobře a člověk prostě nemůže těm dvěma nefandit. Příběh jsem si moc užila a doufám, že autorka ještě někdy něco napíše.

22.01.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Knížka byla zase moc pěkná, poznávání nové země mělo atmosféru. Hrdiny jsem si oblíbila a přečteno bylo za chvilku. Přesto u mě zatím zůstává jako nejlepší díl z přečtených Cukrárna v Paříži. Uvidím, jak to bude dál.

08.06.2022 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Líbilo se mi prolnutí našeho světa a pohádkového světa a brzy jsem si oblíbila i postavy. Každopádně na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale jakmile se tak stalo, už jsem se nemohla odtrhnout a přála hrdinům, ať všechno dobře dopadne. Harper jsem si hodně oblíbila, ale i Rhena s Greyem. Všichni měli své kouzlo. Byla jsem zvědavá, jak to bude zakončeno, protože jsem věděla, že je i druhý díl a musím říct, že jsem spokojená. Je to takový konec, který mi přijde super. Jistě těším se na další díl, ale i takhle to dopadlo dobře.

08.09.2021 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Kniha se mi líbila, zase jsem pořád nevěděla, kdo to byl. Po každé stopě jsem myslela, že někdo jiný. Každopádně jsem dala o jednu hvězdičku méně, protože více se mi líbila kniha Deset malých černoušků.

15.12.2020 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hodně jsem o ní slyšela, přečetla spoustu recenzí, takže jsem se moc těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamala. Naopak to bylo osvěžující a linky dvou hrdinek byla skvělá volba. Obě hlavní hrdinky na mě působily sympaticky a typický český manžel mě nutil k úsměvu. Člověk v díle našel hodně věcí, které mohl zasadit do vlastního života, což na tom velmi oceňuju. Za mě rozhodně super knížka, budu se těšit na další počin autorky.

09.12.2020 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Od autorky jsem četla již dvě předchozí knihy a obě jsem si zamilovala. Osobně mám ráda spojení historie a současnosti, které v knihách Miriam Bláhová ztvárňuje. A ač by se mohl člověk bát, že po třetím propojení už se budou motivy opakovat, že to bude na stejné brdo, opak je pravdou. Naopak mi přijde, že autorka vykresluje každý příběh ještě lépe a osobitěji.

Mám ráda oba předchozí příběhy, ale tento považuju za nejlepší. Je vidět, že autorka se neustále zlepšuje a každý její příběh je propracovanější. Například linka v minulosti v tomto románu za mě byla nejsilnější a nejzajímavější. Nevím, jestli to bylo daným obdobím, ale opravdu mě chytila za srdce.

Na příbězích je vidět, že si autorka dělá podrobné rešerše a snaží se to napsat co nejrealističtěji. Je tomu přizpůsoben jazyk, oblečení, popsání samotné oblasti a tamních problémů. Prostě všechno, co se pojí s danou historickou oblastí.

Ale i linka ze současnosti má své kouzlo. Hrozně se mi líbil hlavní motiv, jak vlastně jedna událost spustila lavinu dalších událostí a odhalila, co všechno nefunguje a v zajetých kolejích to vlastně druhý ani nevnímá, protože se soustředí na tu jedinou svou „věc“. A odloučení někdy může hodně věcem pomoci.

Co se týká postav, tak ty jsem si oblíbila. Jak postavy z minulosti, tak i z přítomnosti. Hlavně v minulosti jsme se s hrdiny seznámili v pohnuté době a sledovali, jak válčí se svými osudy.

Také se mi líbil způsob, jak se obě linky propojovaly. Vždycky si říkám, jak to autorka tentokrát pojme a znovu nezklamala. Usušená mateřídouška a její vůně nás zanesla do jiných dob. A vůbec prostředí, ve kterém se to odehrávalo, na mě působilo malebným dojmem, stejně jako chaloupka, ve které jsme prožili čas jak v přítomnosti tak i v minulosti.

Za mě je to krásný příběh o síle a odvaze a o tom nebát se a bojovat o to, co je pro nás důležité. Všem milovníkům romantiky a historie moc doporučuju. Je to skvělý zážitek.

22.02.2024 5 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Tak to za mě byl skvělý díl. Obě postavy jsem si hned zamilovala a i Mayu. Moc se mi to líbilo, zase návrat do klidného městečka. Celá tahle série se mi moc líbila a určitě se k ní časem zase vrátím. Jsem ráda, že to autorka napsala. Děkuji za krásnou a milou sérii.

10.02.2024 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Druhá knížka od autorky a užila jsem si ji úplně stejně jako tu předchozí. Přesně takové komedie naprosto zbožňuju. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a přála jim, aby jim to dobře dopadlo. Těším se na další knížku od autorky.

14.01.2024 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Musím přiznat, že mi chvíli trvalo se začíst, ale jakmile se mi to povedlo, už jsem se nemohla odtrhnout a potřebovala jsem vědět, co se ještě pokazí. Postavy jsem si oblíbila a rozhodně si něco dalšího zase po čase od autora přečtu.

27.07.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Knížka od české autorky, která vás nenechá ani na chvíli vydechnout a vy čtete dál, abyste konečně přišli na to, co se stalo a jak se to stalo. Jak se jednotlivé osudy postav propojují. Příběh, od kterého se nedá odtrhnout, přečteno během dneška a ještě teď jsem z toho nadšená. Název je opravdu výstižný, protože se všechno propojilo přesně tak jak mělo. Moc doporučuju a těším se na další díla autorky.

01.10.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Naprosto úžasná knížka, když jsem začínala číst, něco takového jsem nečekala, ale mile překvapila. Bylo to pěkně pojaté téma rodiny, takové příběhy mám moc ráda. Mělo to hezké poslání a já všem hrdinům fandila, aby se otevřeli jeden druhému a dokázali všechno překonat.

28.05.2022 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Naprosto úžasná knížka a já lituju, že jsem na tuhle sérii přišla, až takhle dlouho. Má všechno, co mám ráda, super příběh, humor, zajímavé vychytávky, téma Bohů. Povedený počin, který jsem zhltla za den a půl. Hned se vrhám na další díl.

31.03.2022 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Ze začátku jsem se nemohla do knížky začít, ale brzy se mi to povedlo a už jsem četla bez zastavení a fandila hlavním hrdinům. Líbil se mi svět vyobrazený v knize, i postupná změna postav a odhalování některých věcí. Pěkná oddechovka, kterou jsem zhltla za dva dny.

07.02.2022 4 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Původně jsem si podle komentářů myslela, že mě druhý díl nebude tak bavit, ale byl to omyl. Musím říct, že se mi četl opravdu dobře a ač je pravda, že tam aspon ze začátku není takové akce, ale spíš politika, tak to mi na tom přišlo sympatické. V jiných knihách hnedka se všechno děje a ani se pořádně nedá čas, aby se to mohlo uskutečnit, ale u těchto knih to nehrozí. Člověk si na to musí počkat, ale i tak se nenudí. Za mě skvělé pokračování a těším se na třetí díl.

08.08.2021 5 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Musím říct, že knížka mě mile překvapila. Po dlouhé době knížka, která se hrozně pěkně četla a já chtěla číst dál a dál, abych věděla, co nám tam autorka dál připraví a ukáže. Oba hlavní hrdinové si mě během pár stránek získali. Obzvlášť Jay, který to neměl v životě jednoduché a stále byl dobrým člověkem. U Hanny se mi líbilo, jak se cestou s oběma motorkáři změnila, a začala být odhodlaná konečně dělat to co chce ona a ne ostatní. Konec se mi nakonec líbil, i když jsem si ho představovala jinak, ale ke knížce se hodil. Za mě skvělé počtení a rozhodně si příběh časem znovu přečtu. A pokud autorka vydá další knížku, dám jí zase šanci.

22.06.2021 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Sbírka povídek od českých autorů za mě byla velmi povedená. Už grafické zpracování mě dostalo a i jednotlivé povídky jsem četla nadšená. Nejvíc mě však dojala povídka Maršmeloun pro Ráchel, zatímco nejvíc jsem si vánoční atmosféru užila u Vánočního zločinu. Avšak také musím vyzdvihnout povídku Bezpečné místo, protože atmosféra této povídky byla opravdu mrazivá a skvěle zvládnutá. Avšak ze žádné povídky jsem nebyla zklamaná. Všechny povídky mi něco daly a já jsem si celou tuto vánoční knížku užila. Za mě povedený počin českých autorů.

13.01.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Za mě skvělý díl. Možná pro mě osobně zatím nejlepší, protože Isaac nepůsobil jako sebevědomý frajer, ale nejistý kluk a o to mi byl sympatičtější. Navíc jeho chování ke všem bylo hrozně pěkný, jak se staral o rodinu a jak změnil Sawyer. Za mě bomba. Těším se na další díl.

22.11.2020 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Druhý díl nebyl špatný, ale už mě nevzal tolik jako první. Nějak to nemělo to kouzlo, jako první. I tak jsem si ale hrdiny oblíbila a čekala na jejich štastný konec. Jen trochu méně než u prvního dílu.

30.03.2024 4 z 5