playada playada komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tak to byla citová masįrka. Kdo si chce poplakat, čtěte !!

30.05.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Autor vás nějakým záhadným způsobem donutí mít rád všechny lidi na světě. To umí málokdo.

08.06.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Ke konci uz hodne napinavy, napije se, nenapije.... Musela jsem knihu odkladat, rozdychat to, pokracovat ve cteni, opravdu adrenalin. To byly nervy !!

13.08.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

My máme v domě taky pár pěkně protivnych, nesnesitelných, mrzouckych starych lidí. Ale, co se skrývá pod tou slupkou ? Po přečtení této knihy mám chuť znovu nalézt skryté osobnosti v těch anonymních šedých a věčně nakvašených bytostech.

17.05.2022 5 z 5

Je to takové lyrické. Paní Jana mne bavila. Samozřejmě s některými názory nesouhlasím, ale to ničemu nevadí... Přečetla jsem to jedním dechem, což je vlastně nejvyšší hodnocení.

08.10.2021 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Vzdy mne bavi detektivky, kdy vam vrah dava napovedy, jak ho odtajnit. Stava se z toho hned neco jako honba za pokladem ( expresivne receno ). Podle vselijakych indicii se dopatrate vysledku.

18.08.2021 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Je to pěkné, ale dost těžké, řekla bych... Jako šachy. Různé figurky se pohybují po herním plánu a vy je musíte všechny sledovat. Jinak vám uteče něco důležitého a dostanete šach mat. Jako v mém případě. Nějak jsem se v té " koncovce " ztratila. Ale to je moje chyba. Nikoliv autorova.

23.07.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Život je pes a my jsme jeho patníky. Musíme tu svou káru táhnout dál. Co tě nezabije, to tě posílí.... Napadá mne ještě spousta citátů , kterými by se v kostce dal shrnout obsah této knihy.

19.09.2021 5 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Miluju příběhy o ztrátě paměti. O tom, jak se vám postupně vynořují vzpomínky. A ten zmatek kolem toho, jak nic nedává smysl. Jste snad blazen nebo co? Když se to všechno zabalí ještě do prostředí vřesoviště, kde je vše neustále zahaleno mlhou, tak to je vůbec pošušňáníčko. Mrtví ptáci, hadí lebky, to už je jenom taková třešnička na dortu. Tato kniha obsahuje všechny tyto ingredience. Takže, dobrou chuť!

23.05.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Někdo zde napsal, že to byl " masakr " a mně nezbývá, než souhlasit. Plný počet bodů za vykulený oči, když jsem se dozvěděla, kdo je strůjce dramatu...

19.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napínavé. Spousta dějových zvratů. Nutno přečíst předchozí knihy kvůli orientovaní se v postavách. Saga s Jonnou patří k sobě ! Kdy už to autoři pochopi ? My čtenáři už to chápeme dávno. Spokojenost, jenom už bych si prosila oprostit se od Jurkova odkazu. Stačilo.

29.11.2022 5 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Trochu mi to připomnělo film Total recal se Schwarcim... Takový divný pásmo, s dívnýma existencema a kde se daj sehnat všelijaký věcičky. Příběh hodně postavený na představivosti, asi se ani nebudu dívat na film, abych si to nepokazila.

29.09.2021 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Já dala čtyři, protože to bylo vtipně psaný a hlavní hrdinka byla roztomilá. Ale víceméně souhlasím s názory, že je to určeno pro náctileté... Je to červená knihovna plná naivních skutečností ( hodní mafiáni, bohatý se zamiluje do chudé a VEZME SI JI !! atd atd. ). Ale holky takhle nějak sní , a to je dobře.

09.04.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Bylo to čtivě napsané, ale hlavní hrdinka mi nějak nesedla.. Nevím proč, jsem nějaká předpojatá. Asi že jsem žena... Častěji mám výhrady k ženským postavám. To je ten problém.

02.10.2021 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Geniální. Jiný přívlastek nelze přiřadit. Jsem okouzlená. Nemám slov a spadla mi brada. Wow.

06.06.2021 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Akční scény, odborná připravenost, to vše hodnotím na výtečnou. Méně už jaksi prostředí prezidentů, senátorů, významných a ještě významnějších osobnostį. Připadalo mi to promiňte mi to- trochu vlezdoprdelkovsky. Abysme se ze všech těch mocných a nejmocnějších ještě nepokakali..

02.05.2021 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Nádhera. Krása. Moc děkuju.

15.02.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jestliže se jedná o kriminální sérii s inspektorkou, která se objeví v dalších dílech,tak se o ní v nebezpečných situacích nebojím. Protože dopředu vím, že to přežije... Takže se zde zcela vytrácí veškeré napětí. Prostě to nefunguje, jestli mi rozumíte.. Může mít všelijaké roubíky v puse, být svázaná různými provazy v nějakých temných mistnostech, se mnou to ani nehne.

23.02.2023 2 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Když si někdo aspoň trochu šikovný usmyslí, že vás zničí, tak se mu to pravděpodobně podaří. Pozměnit vaši digitální stopu není zřejmě zas až takový oříšek. Najednou zjistíte, že jste se podle policie pohyboval na místech, kde jste nikdy nebyl. Telefonoval jste lidem, o jejichž existenci jste nikdy neslyšel. Nakupoval jste v obchodech, které jste nikdy nenavštívil. Prohlížel jste internetové stránky, které byste nikdy dobrovolně neotevřel. Nevěříte, že je to možné ? Čtěte.

10.12.2022 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Wow ! To je propracovaný. Normálně mi spadla brada. Všechny ty robotický zákony a jak se vzájemně ovlivňují. Nemám slov. Je to dokonalý

06.06.2021 5 z 5