playada

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Dávám tři hvězdičky za to, že jsem to přečetla až do konce. Ale jinak - docela to bolelo. Tak nějak mi vadí záporák= hlupák. Opravdu jsou zločinci mamlasové, kteří se chovají jako Pat a Mat ? Nemyslím si. Musí být nutně vulgární a násilničtí ke svým komplicům a rodinným příslušníkům ? Já nevím, ale skutečný svět zločinu mi přijde sofistikovanější. Ke smůle obětí.

My proti vámMy proti vámFredrik Backman

Je to pěkné, ale dost těžké, řekla bych... Jako šachy. Různé figurky se pohybují po herním plánu a vy je musíte všechny sledovat. Jinak vám uteče něco důležitého a dostanete šach mat. Jako v mém případě. Nějak jsem se v té " koncovce " ztratila. Ale to je moje chyba. Nikoliv autorova.

ZubařZubařTim Sullivan

Já jsem si to užila. Autistický seržant mě bavil. Těším se na další díly s tímto roztomilým podivínem.

S pocitem vinyS pocitem vinyKeri Beevis

Je to spíše červená knihovna, než thriller. Milovníkům thrilleru bych to asi nedoporučila. Cílová skupina jsou podle mne slečny... Těm se to pravděpodobně bude líbit a z Jacka budou paf.

MedvědínMedvědínFredrik Backman

Autor vás nějakým záhadným způsobem donutí mít rád všechny lidi na světě. To umí málokdo.

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

My máme v domě taky pár pěkně protivnych, nesnesitelných, mrzouckych starych lidí. Ale, co se skrývá pod tou slupkou ? Po přečtení této knihy mám chuť znovu nalézt skryté osobnosti v těch anonymních šedých a věčně nakvašených bytostech.

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Asi bych to vubec nezařadila do kategorie " Knihy pro děti ". Myslím, že i pro dospěláka je to docela oříšek k rozlousknuti. Elsa je značně nestravitelné dítě. Ale vzhledem k tomu, že má patrně také "nějaký " syndrom, se to dá pochopit. Babi byla asi fajn, ale nemáme příliš příležitosti s ní pobýt, abychom si udělali vlastni usudek.. Říše fantazie je prima, ale nedokážu si do ní dosadit konkrétní osoby. V hodnocení jdu zlatou střední cestou. Nezavrhuji, ale ani nevelebim.

Nejdražší dceraNejdražší dceraElizabeth Little

Hlavni hrdinka mi byla sympatická, libily se mi její hlášky ala Phill Marlow. Jelikož to byla autorčina prvotina, musime odpustit i jistou naivitu. Spisovatelka ma v sobě zcela jistě potenciál.

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Já chci taky být Britt Marie.

Úniková hraÚniková hraMegan Goldin

Já mám ráda, když je pomsta sladká... Ale musí být alespoň trošku uvěřitelna. Což v tomto případě není ani trochu. Je to takový James Bond. Připadala jsem si autorkou lehce podvedená. Snad si nemyslela, že jí to zbastim ?

Klikatá cestaKlikatá cestaBrian Freeman

Kdo je Lombard ? ;-)

Ve vteřiněVe vteřiněSuzanne Redfearn

Já nevím. Mně to přišlo takové mravokárné.

Stupně vinyStupně vinyH.S. Chandler

Zajímavé. Neotřelé. Nezvyklé. Nápadité. Překvapující.

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Moje první kniha Patrika Hartla a hned pět hvězd. Bingo. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenalézám žádná negativa. Všechny postavy mě bavily a byli mi sympatické. Všem jsem držela palce, ať se z těch životních šlamastik nějak bez úhony vyškrábajį. Moc líbilo, děkuji autorovi.

Třetí polovičkaTřetí polovičkaCarola Lovering

Jako, dalo se to.. Když budete přeskakovat takovou tu omáčku okolo ( kniha by s přehledem mohla mít poloviční počet stránek ), tak to dáte. Mno. Tak tolik asi k tomuto počinu určitě nadějné spisovatelky.

BubbleBubbleAnders de la Motte

Asi je to dobré, akorát, že to čtu zřejmě pozpátku... Začínám hrou 3 a to je asi trošku problém. Že jsem měla začít hrou 1... Malinko jsem se v příběhu ztrácela... Takže pro všechny, kteří se chystají knihu číst : ano, ale začněte pěkně od začátku !!

Jedna želva za druhouJedna želva za druhouJohn Green

K tomu lze dodat pouze jediné : chudák holka.

Rybí hry: Láska - Úspěch - KostlivciRybí hry: Láska - Úspěch - KostlivciEva Hauserová

Mně se to líbilo. Bála jsem se ekologického fanatismu, což se naštěstí nekonalo. Hrdince jsem moc fandila a příběh si vyloženě říká o pokračování.

31.12.2021

Deník malého poseroutkyDeník malého poseroutkyJ. Kinney (pseudonym)

Audio v podání pana Kopty prostě nemá chybu. Asi si to celé pustím ještě jednou... Jdu na to !

22.11.2021

Hledá se doprovod!Hledá se doprovod!Sophia Money-Coutts

Ja jsem se hodnekrat hlasite zasmala a toho si cením. Asi proto, že je mi padesát. Na tu dobu, kdy mi bylo třicet uz si ani nevzpominam. Hrdinka na mne pusobila neskutečně mladistvě, a to jsem potřebovala. Trochu toho osvěžení. A toho se mi dostalo. Za mne spokojenost.

16.11.2021

Nad propastí byla tmaNad propastí byla tmaAuður Ava Ólafsdóttir

Dávám pět hvězd, i když souhlasím se zdejším názorem, že kniha je plná klišé-patosu. Stále dokola líčení válečných hrůz, zabíjení a znásilňování už bylo na mne zkrátka moc. Já myslím, že válku si asi nikdo neidealizuje a celkem si umíme představit, co je to za peklo. Ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne s hlavní postavou, takže to pro mne byl napínavý příběh. A to se cení.

16.11.2021

MacechaMacechaClaire Seeber

Třičtvrtě knihy napínavé a výborné. Závěr s prominutím " děsný ". Nevím co se s autorkou v závěrečných fázích psaní stalo... Obávám se, že pointu vymyslel někdo jiný. Někdo bez talentu .

24.10.2021

Nenech to býtNenech to býtHarlan Coben

Tady mne to nějak minulo. Tesila jsem se , az bude konec.

12.10.2021

Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvýchSvůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvýchOlga Tokarczuk

Je to takové lyrické. Paní Jana mne bavila. Samozřejmě s některými názory nesouhlasím, ale to ničemu nevadí... Přečetla jsem to jedním dechem, což je vlastně nejvyšší hodnocení.

08.10.2021

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Bylo to čtivě napsané, ale hlavní hrdinka mi nějak nesedla.. Nevím proč, jsem nějaká předpojatá. Asi že jsem žena... Častěji mám výhrady k ženským postavám. To je ten problém.

02.10.2021

Zpověď nudné manželkyZpověď nudné manželkyMarie-Renée Lavoie

Bylo to takové hodně praštěné a ten konec nějak vyšel doztracena....

02.10.2021

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Konec mne nadchnul. Byla jsem docela naštvaná, jaká je hlavní hrdinka supermanka , ale tím koncem si u mne vylepšila reputaci.

29.09.2021

StalkerStalkerArkadij Strugackij

Trochu mi to připomnělo film Total recal se Schwarcim... Takový divný pásmo, s dívnýma existencema a kde se daj sehnat všelijaký věcičky. Příběh hodně postavený na představivosti, asi se ani nebudu dívat na film, abych si to nepokazila.

29.09.2021

Věci, na které nastal časVěci, na které nastal časPetra Soukupová

Život je pes a my jsme jeho patníky. Musíme tu svou káru táhnout dál. Co tě nezabije, to tě posílí.... Napadá mne ještě spousta citátů , kterými by se v kostce dal shrnout obsah této knihy.

19.09.2021

Devátý hrobDevátý hrobStefan Ahnhem

Ja jsem okouzlena vykreslenim kriminalistů. Mne zkratka vsichni hrozne bavej. I to, jak se v mnoha pripadech chovaji iracionalne , a tak trochu na palici. Zamilovala jsem si je vsechny !!

27.08.2021