Pistácie Pistácie komentáře u knih

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Bála jsem se, že mě to nechytne. Že, když je popisován ten samý děj jako u "Beznaděje", bude se vše opakovat. Bude to nudné a už se nezačtu. Ale spletla jsem se. Vše je tentokrát vyprávěno z pohledu Holdera. Bylo tam mnoho stejného. Ale i nové, jiné příběhy a scény, které se v druhé knize neobjevují. Chytlo mě to a jsem ráda, že jsem se počátkem nenechala odradit.

28.02.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Opravdu čtivý příběh, který vás vtáhne do děje a vy nemůžete přestat číst za žádnou cenu. Příběh, u kterého nemusíte přemýšlet, který vás unáší dál a dál. Já osobně jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Některé pasáže mi přišly přehnané a celkem nereálné, alespoň tolik zvratů a okamžiků v jednom lidském životě. Ale co já vím, mnoho lidí mohlo prožít i daleko víc a těžších okamžiků.
Pro mě skvělá kniha, která zabaví, chytne za srdce a se kterou prožijete mnoho chvil a napětí až do konce....

27.02.2015

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Mnoho postav a příběhů, které spolu nejdříve zdánlivě nesouvisí. To provádí četbu po více jak půl knihy. Musíte vydržet, snažit se zapamatovat, kdo je kdo, co kdo dělal a dělá a s kým v příbězích vystupuje. Až se dostanete za půlku, příběhy, fakt a hlavně souvislosti se začnou objevovat. Pro mě skvělá detektivka. Věděla jsem, že přijde velké rozuzlení, kterého jsem se na konci i dočkala. Šokující odhalení, případ, který by mě ani ve snu nenapadl. Mě osobně to bavilo. Propojování minulosti a přítomnosti skvělé. A když se dostáváte k rozuzlování, k tomu, že současnost a minulost před x desítkami, stovkami let spolu vlastně souvisí a ti lidé mají mnoho společného, začne vám to zapadat a baví vás to víc a vic :) těším se na další detektivky od této autorky.

20.02.2015 5 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Opravdu zajímavá kniha Karolíny Světlé. Mrzí mě, že to dopadlo tak smutně. Čekala jsem, že se to nakonec stočí jiným směrem. Tolik smutku na konci jsem nečekala.. i tak doporučuju, stojí za přečtení.

11.02.2015 4 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Knihu jsem dočetla. Ale nechtělo se mi. Ze začátku jsem si říkala, celkem dobré. Ale postupem čtení moje nálada klesala, naděje v lepší čtení upadala. Nebylo to takové, jak jsem čekala. Bylo to horší. Nebavilo mě to. Dojít ke konci jsem spíš samu sebe donutila.

08.02.2015 2 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

I po třetí knize O Hemingwayovi, jeho světě, životě, tvorbě a rodině, mě pořád nepřestává fascinovat, udivovat a štvát zároveň. Jeho život byl neskutečný, plný zvratů, dobrých, i zlých okamžiků... I když se mi jeho lidská stránka k ženám hnusí, tak stejně se mi jeho lidská stránka svým způsobem líbí, fascinuje mě a nepřestává mě bavit ani po tolika stovkách stránek knih.

04.02.2015 5 z 5

Příručka dámy v běhu Příručka dámy v běhu Ruth Field

Opravdu nevšední čtení. Kniha, která vše řekne bez příkras. Autorka si je sama vědoma, že je nejlepší vše říct na plnou pusu, jinak se člověk k ničemu nedokope. Je těžké se k něčemu přinutit, pokud k tomu máme odpor. Pokud víme, že si radši poležíme, než abychom se zvedli a šli běhat. Některé výrazy by mohly urazit, ale je lepší si to přiznat. Než člověku mazat med kolem pusy a říkat mu, že sám shodí jen tím, že občas udělá pár sedů lehů a sní pár kousků zeleniny. Tak to nefunguje, a autorka to moc dobře ví.
Rady ženské ze života. Rady běžkyně, matky, která nabrala kila během porodu. Možná je trochu zvláštní, že se zaměřuje skutečně jen na ženské pohlaví, mluví v ženském rodě. Aspoň nějakého muže čtenáře by to mohlo urazit. I muži chtějí změnu a začít běhat.
Knihu doporučuju jako skvělý nakopávač. Jako skvělý start když se rozhoduju běhat. Kniha vás přímo donutí vstát a jít.

29.01.2015 4 z 5

52 změn 52 změn Leo Babauta

Tato kniha nutí člověka k zamyšlení. Hluboce se zamyslet nad sebou, svým životem. Nad tím, zda vše dělám tak, jak doopravdy chci. Zda neplýtvám časem nad zbytečnostmi, nad tím, co už se mi nevrátí. 52 změn je kniha, která skutečně ukáže, zda jsme takoví, jací bychom chtěli být a vše děláme s láskou, nebo protože musíme, že nás to nutí, nebo jsme na tom dokonce závislí ....

Uvědomila jsem si, kolik x hodin jsem strávila nad něčím, co mě ani nenaplňovalo a do života mi to nic nedalo... rozhodně stojí za přečtení. Hodně zajímavých rad a názorů na život !!!

25.01.2015 5 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Už jsem měla možnost přečíst si Paní Hemingwayovou od Naomi Wood. Získala jsem tak skvělý vhled do tvůrčího i osobního Ernestova života. Seznámit se s těmi, které si mohly říkat paní H. A ze všech mi stejně byla vždy nejsympatičtější právě Hadley, o které je skoro celá tato velmi povedená kniha. Téma, život a příběhy Hemingwaye a jeho rodiny mě baví čím dál víc. Těším se na další knihy....

28.12.2014 5 z 5

Další velmi zajímavé dílo. Jedná se především o sebrané povídky z jeho dosavadních sbírek. Mnoho z nich jsem již četla. I tak mě podruhé čtené povídky chytly a nepustily. Jeho povídkové příběhy se čtou sami. I když jsou některé veselé a druhé smutné, jeho styl psaní nadchne a já osobně mám pocit, že musím přečíst všechny jeho knihy :) Jednoduše mě jeho psaní baví.

18.12.2014 5 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Kniha se četla jedním dechem. Nádherně napsané příběhy jednoho muže, velikána a jeho čtyř osudových žen. I když konec velkého Hemingwaye na této zemi znám díky výuce ve škole, a vím, že to s ním nedopadlo zrovna nejlépe, i tak jsem četla plná očekávání od začátku až do konce.
Je to strhující příběh. Vyvolávalo to ve mě spoustu pocitů a dojmů. A Hemingwaye sem měla možnost poznat z jiných, nových stránek, než jen jako pana spisovatele, ale i jako manžela a obyčejného člověka se spoustou kladů i záporů.

10.12.2014 5 z 5

Ovládněte svůj metabolismus Ovládněte svůj metabolismus Jillian Michaels

Naprosto suprová kniha, která podává mnoho informací, o kterých jsem ani netušila. Je to psané převážně z pohledů Američanů, ale dost z toho sedí i na nás Čechy. Rozhodně stojí za přečtení a uvědomění si řady věcí o zdraví a životním stylu.
Některé pasáže už mi přišly sice přehnané. Podle Jillian je nezdravé doslova všechno a občas jsem si při čtení připadala, že bych vlastně skoro nic neměla. Spíš žít v igelitovém sáčku. Je jasné, že chemikálie, dezinfekční a úklidové přípravky, i makeup a další věci obsahují škodliviny. Ale nějak si to bez některých věcí v životě neumím představit. A kupovat bio makeup nebo bio mýdlo? No nevím. Spoustu super receptů, i když spíše opět zaměřeno na Američany a některé americké ingredience. Ale i tak hodně jídel se dá hravě udělat a inspirace a četba skvělá ;)))

08.12.2014 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Skvělá kniha. Člověk se dozví o sobě a svém životě spoustu zajímavých věcí, o kterých předtím ani nepřemýšlel. Je super si u této knihy posedět, začíst se, a zapřemýšlet, jak vlastně se svým životem nakládáme. Jestli svůj čas využíváme naplno a tak, jak bychom měli. Nebo zda spoustu času promrháme... Jak autor říká, je velmi těžké změnit své návyky. A je složité ze dne na den používat to, co on radí a doporučuje. Bojím se, že se během pár dnů/týdnů vrátím k původnímu stereotypu. Rozhodně to ale stojí za zkoušku a za přečtení. Nedočíst a vyprokrastinovat "Konec prokrastinace" bych se styděla :D

04.12.2014 5 z 5

Paulo Coelho: Zpověď poutníka Paulo Coelho: Zpověď poutníka Paulo Coelho

Zajímavé čtení. Na autora jsem mohla pohlédnout i z jiného, nového pohledu. Kniha mi o něm přinesla spoustu dosud neznámých informací a vyprávění. Některé jeho vyprávění je pro mě jen těžko uvěřitelné. Kolikrát by si člověk řekl, že je to jak z pohádky, že se to snad ani nemohlo odehrát. Ale co my víme ... Za mě skvělá kniha, plná neočekávaného. Plná zajímavých názorů na svět, na lidi, na magii, mystiku, a na život :)

27.11.2014 4 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Nádhera. Řekla bych, že každá autorova pohádka má svůj význam i životní poučení. :) Úžasně zpracované, jak příběh, tak ilustrace k tomu od samotného autora. Těším se na další příběhy a pohádky, které přečtu...

23.11.2014 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Úžasné. Pohádky pro malé, i velké, já bych řekla. Krásná a celkem i poučná pohádka:) Umím si představit, jak bych jí četla svým dětem v budoucnu. Povedené, nejen příběhem, ale i textem doplněnými ilustracemi od samotného autora, které se neskutečně povedly :)))

23.11.2014 5 z 5

Kuře na švestkách Kuře na švestkách Marjane Satrapi

Tuto autorku i komiks jsem objevila úplnou náhodou. Netušila jsem o co jde. Jelikož mám obecně ráda komiksy, řekla jsem si, že to zkusím. Nenudila jsem se. Bylo to super. Hltala jsem naprosto každou stranu. Přečteno snad do půl hodiny. Neskutečně chytlavý příběh. Co vše se z tak nevinného, a přitom nezajímavého příběhu o zničením nástroji na počátku dá vyklubat... Bavilo mě to. Rozhodně si od autorky přečtu další díla. :)

22.11.2014 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Kniha v sobě skrývá opravdu skvělé, autentické čtení. Hovorový jazyk, dost často vojenský slang tomu dodává na věrohodnosti. Hodně se objevující popisky, vysvětlivky pod čarou vysvětlující nejrůznější vojenské názvy a zkratky jsou super.
Jediné, co mě moc nebavilo, byl začátek. Popisování toho, čím si autor musel projít. Co vše absolvoval a co studoval, než se skutečně dostal do Afghánistánu. Pro pochopení a nastínění toho, co voják absolvuje během výcviku je to super. Ale mnohdy mi některé pasáže přišly zdlouhavé a celkem by se povídání o jeho začátcích dalo zkrátit...
Druhé dvě kapitoly o misi a nemoci jsem hltala jedním dechem. Člověk si jen těžko dokáže představit, co ti vojáci prožívají, pokud tam není. Až v těchto situacích, kdy na člověka kdykoliv a kdekoliv může vletět kulka, či bomba, jsou ukázkou toho, jak se zachováme v krizových a životních okamžicích..
Nejvíce mě fascinovalo vyprávění o tom, jak letěli domů, a letce vítali na letišti jako hrdiny, kdežto tyto vojáky, kteří se brodili tím nejhorším, nechali sedět v letadle a museli vyčkat, až skončí ceremonie. To mě šokovalo. Ale taková je opravdu realita. To je skutečný život.
Jednoduše bych řekla, že to nastiňuje skvěle, jasně, a ten jazyk tomu dodává prostě šťávu. :)

22.11.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Je škoda, že to vyšlo až po 50 odstínech ... každý má teď tendenci srovnávání. Ono na jednu stranu si to je dost podobné. Ale nemyslím si, že by odstíny mohly nějak konkurovat. U ničeho jsem se dlouho tak neodreagovala, nepobavila a zároveň mě to tolik nevzrušovalo, nemyslela jsem u ničeho tolik na svého přítele jako tady. Bylo zde pár roztodivných a naivních scén, ale to se dá čekat téměř u každé knihy této tématiky. Za mě rozhodně skvělé čtení na odreagování. Do reality vztahů, chování na pracovišti a vztahy mezi šéfy a podřízenými to má asi daleko, ale proč ne ... na představivost a vzrušení to není špatné .... :)

08.11.2014 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Co dodat.! Naprosto strhující příběh, který musí chytit za srdce každého z nás. Od začátku až do konce jsem hltala každé slovo, každou větu. I když je celkem předvídatelný příběh i konec, nejde přestat číst. Možná první kniha, které mě dovedla až k slzám ... dosud jsem odolávala, ale teď už to nešlo se ubránit.
O filmu ani nemluvím. S kapesníkem u očí od začátku až do konce. Ale o to až tolik nejde. Měli bychom si hlavně uvědomit, co máme, že žijeme, máme před sebou budoucnost a snad se jí chytit a žít naplno, dokud můžeme :) a hlavně žít s těmi, které kolem sebe máme a které milujeme. Nesnažit se je odstrkávat. Později bychom toho mohli litovat.

01.11.2014 5 z 5