Pistácie Pistácie komentáře u knih

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Pořád nevím, co přesně si o knize myslet. Svým způsobem mě velmi zaujala. Četla se skvěle, měla rychlý a zajímavý spád. Líbilo se mi, jak se autorka nesnažila něco zaobalovat. Vše, co měla na srdci, řekla jasně a stručně. Nic nezaobalovala. Neužívala cenzuru, ale tvrdý jazyk sexu a vulgarity. Jen samotný akt nazývala TO. To mě trošku zmátlo a překvapilo.
Celkově na takový konkrétní příběh moc nevěřím. Aspoň co se týče druhé poloviny knihy. Ale sdílím názor, že po těžkém rodinném životě a ještě těžším rozchodu a ztrátě někoho blízkého, či blízkých, se člověk může ze dne za den změnit v mnoha ohledech. Stát se někým jiným. Koho by jeho okolí nepoznávalo. Za mě kniha s něčím, co se u nás moc nevidí. Palec nahoru.

26.09.2015 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Už dlouho jsem nečetla tak chytlavou knihu, od které jsem se pokaždé musela doslova odtrhnout. Ze začátku jsem se trošku nutila, ale pak se děj rozjel naplno a bylo těžké přestat číst. Člověk se musí víc soustředit na čtení. Příběhem nás provází spoustu postav a jmen. Ty je nutné si pamatovat po celou dobu. I tak doporučuji všem. Za mě jedna z nejlepších knížek, který se mi dostala do rukou. Je vidět, že současná česká próza má silné autory. Těším se, až poznám další z nich.

21.09.2015 5 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Úžasné čtení, bavilo mě stejně jako Šťastná kniha, ne-li víc. Některé fráze a popisované okamžiky mi přišly podobné, či stejné, jako z autorčiny prvotní knihy. Ale to mi nevadilo. Naopak mě to bavilo, a líbilo se mi, že už znám celkem autorčin životní příběh, že už jsem se s ní a její rodinkou seznámila v první knížce. Znám už její styl psaní, který mi není cizí. Naopak se v něm vidím.
Téměř vše vidím a prožívám navíc stejně. Až na ten "detail", že dosud nejsem matkou ani jednoho dítěte. Ale to mi nebrání v tom se ztotožňovat s její osobou a vidět se v mnohých životních nesnázích a humorných scénách :) moc mě její knihy baví, dodávají mi energii, elán a pocit v to, že nic není nemožné... ač je to sebehumornější a zdá se nám to neuskutečnitelné, dopadnout to může přeci jakkoliv.

13.09.2015 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Kniha s příběhem je opravdu zajímavá a čtivá. Já udělala jednu chybu a to, že jsem si nejprve pustila film, až potom jsem se vrhla na četbu. To mi dělá problémy. A pak vždy knihu srovnávám s filmem. Proto jsem se do knižního příběhu musela často nutit. Ale i tak mě bavil. A našlo se tam pár odlišností oproti filmové podobě.

28.08.2015 4 z 5

Samota Samota Natalio Grueso

Ze začátku jsem se do knihy spíše nutila. Nakonec mě ale přeci jen dostala. Druhou polovinou jsem doslova proplula. Hltala jsem každá slova a příběh si mě získal.

22.08.2015 4 z 5

Některé povídky mě chytily více, jiné méně. I tak si myslím, že Poe a jeho styl a vyprávění je neskutečné a jedinečné. Jeho příběhy a povídky jsou skvělé, někdy až hrozivé a tak reálné. Je to klasika, kterou by si měl přečíst každý.

30.07.2015 4 z 5

Dost zajímavý příběh, u kterého se mi při posledních stránkách neskutečně tajil dech. Neřadila bych ho k nejlepším, ale nelituji, že jsem měla možnost příběh objevit a přečíst do konce. Je to něco jiného, něco zvláštního a určitě i k zamyšlení.

19.07.2015 4 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

Příběh je to zajímavý, i když jsem se zpočátku do knihy musela spíše nutit. Pak jsem se začetla, lépe chápala odvíjející se příběh a začalo mě to bavit o něco více. Není to nic, nad čím byste si sedli na zadek, ale rozhodně to má něco do sebe. Konec je rozporuplný, a možná se nedozvíte takový konec, jaký byste čekali a představovali si.

09.07.2015 3 z 5

Rozepnutá Rozepnutá Nicki Reed

Přijde mi to jako zábavné, oddechové čtení. Reálné často tragikomické scénky bych ale řekla, že se pojí s dosti nereálnými vyústěními. Jen těžko si představuji, jak by takovéto milostné a příbuzenské vztahy dokázaly mezi lidmi fungovat. Lidé jen těžko odpouštějí a nedokáží žít a milovat tak, že by toto mohlo fungovat bez problémů. Alespoň já si to jen těžko mimo knihu umím představit. Ale jako zábavné čtení je to dostačující. Líbilo se mi to ..

27.06.2015 4 z 5

Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Sarai Walker

Příběh ze života o váze, dietách, posměšcích a krutosti některých lidí, jaký prožívá spousta žen, který se spojí s nečekaným, až šokujícím vyprávěním o bezpráví, o smrti, o násilnostech a šílenostech. Ženy je zažívají dnes a denně a mnohdy se to ani nezjistí, jaké zvrácenosti se dějí. Je to smutné, ale zároveň otevřené a pravdivé čtení. Jako bych četla něco pravdivého, co se doopravdy stalo....

16.06.2015 5 z 5

Sladká nevděčnice Sladká nevděčnice Marcela Serrano

Tato autorka mě svými příběhy nepřestává překvapovat. Kniha "Deset žen" mě nadchla. A tohle je ještě o dva stupně výš. Hodnotím ji velmi kladně. Každý příběh je jiný, a přesto dost podobný. Zajímavý a čtivý. Baví mě čím dál víc. Těším se na další knihy, příběhy a povídky z prostředí Španělska, ze života žen.

14.06.2015 5 z 5

Pod vodou Pod vodou Juli Zeh

K této knize jsem se musela docela nutit. Příběh mě skoro nebavil. Bylo celkem složité se v něm i vyznat. kdyby mě nezajímal konec a celé rozuzlení, možná bych se jen horko těžko přemlouvala, abych se dostala na konec knihy. Děj mě vlastně chytnul až při posledních cca 30 stranách, kdy se něco málo rozhoupalo. Děj chytl zajímavý spád a rozuzlení. Do té doby pro mě celkem nudné, nečtivé. Možná jsem se jen nedokázala naladit na správnou vlnu, škoda.

10.06.2015 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Škoda, že jsem si před četbou neoživila příběh Alenky. Těžko se mi potom navazovalo. I tak si myslím, že je to dobrá oddechovka. Především pro ty, kdo máte před sebou zkoušky a další složité testy, je to vhodné na časté pauzy a vypnutí mezi učením. Příběh mě nadchnul. Celkem zajímavý. Pro nadšence a milovníky Alenky možná k nepřekousnutí to, jak Alenka pokračuje a jakým způsobem na ní autorka navázala. Mě osobně se líbí, když se autor nebojí a naváže na známý, populární příběh. Je to jiné, nevšední a zajímavé čtení. Je to něco jiného. Jen mě trošku zarážely chyby, které se v překladu a vůbec celém textu objevují. Nebylo jich zrovna malinko. Těžko říct, jestli šlo o rychlý překlad. I tak doporučuju....

05.06.2015 4 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Tahle kniha mě dostala. Ani bych to nečekala. Ale přečetla jsem jí téměř hned. Naprosto skvělé vystižení různých příběhů a zajímavých situací, které se točí kolem světa gayů a lesbiček, popsané dost zajímavým a chytlavým stylem. Rozhodně doufám, že se objeví i další knihy od tohoto autora.

24.05.2015 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Soukupová opět nezklamala. Další z jejích naprosto parádních knih. To, že jsou její knihy a příběhy lehce depresivní, mě nepřekvapilo ani tentokrát. Naopak, její příběhy jsou jasné, ze života. Každý se v nich může najít. V různých konkrétních postavách, příbězích a knihách, které píše. Mě osobně kniha nadchla. Autorka opět ukázala, že umí psát. Nenudila jsem se ani chvíli. Konec sice nenadchne, ale ani nezklame. Alespoň u mě to tak bylo. Celkově mám více než pozitivní dojem.

06.05.2015 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Možná, kdybych si zvolila nejprve knihu a až poté film, bavilo by mě to o něco málo víc. A nemusela bych v těch třech kamarádech nutně vidět televizní Partičku. I tak mě to celkem bavilo. Když to s rovnám s jinými Vieweghovými knihami, tak jedna z těch lepších knih. Dokonce bych řekla, že i více ze života. Mnoho lidí se může vidět v různých postavách.

25.04.2015 3 z 5

Cíl Cíl Eliyahu Moshe Goldratt

Konečně někdo pochopil, jak psát odborné knihy tak, aby to chápal i naprostý laik. Kniha o manažerování formou románu je opravdu zajímavá a poutavá. Snad první a možná i poslední odborná kniha, která mě bavila celá, od začátku až do konce :) a kde jsem nemusela přeskakovat různé pasáže ...

11.04.2015 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Jako předchozí dvě knihy, které se mi dostaly do rukou, i tahle je naprosto božská. Řekla bych, že nejlepší z těch, které jsem prozatím četla. Možná čtení pro děti, ale i já, jako dospělý čtenář, si vychutnávám každý příběh, každou stránku i slovo. Skvělé doprovodné ilustrace k tomu. I když je to krátké, hodně povedené a v každém příběhu vidím i trochu toho poučení, trochu toho, o čem třeba každý z nás sní, toho, co nás dospělé vrací do dětských let, na co z dětství rádi vzpomínáme. Tyhle knížky mě baví víc a víc :)

10.04.2015 5 z 5

Začni běhat Začni běhat Matt Roberts

Je to spíš kniha pro ty, kteří se běhu chtějí věnovat naplno a nejlépe xkrát týdně. Jsou zde plány od 5km a výš. Ale i tak mi kniha dala spoustu nového pohledu, názorů na běh a zajímavého čtení.

04.04.2015 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Ze začátku jsem se trochu bála. Na knihu jsem vlastně natrefila náhodou. Netušila jsem vůbec o jaký příběh jde. Po pár stranách mě to ale naprosto pohltilo. Dokonce mi to svým způsobem připomínalo seriál Under the dome, který mě také nakonec uchvátil. Kniha se čte sama. Odvíjí se zajímavý, opravdu nevšední příběh trojuhelníku lidí. Rozhodně překvapivé scény, i když je konec trošku předvídatelný. Za mě skvělé čtení.

21.03.2015 5 z 5