Vybíjená

kniha od:


Koupit

Román ztvárňuje v rozsáhlém časovém oblouku pestré osudy několika spolužáků z gymnázia od dob jejich dospívání až na práh čtyřicítky. Znalci díla nejčtenějšího českého autora se tu opět setkají s dobře známou, melancholicky laděnou groteskou, tentokrát o přátelství, osudových láskách, alkoholu, kráse i ošklivosti, ale především o smutku, který se s přibývajícími léty vkrádá do životů stárnoucích hrdinů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15/big_vybijena-5Xn-15.jpg 3.5672
Žánr:
Romány, Literatura česká

Vydáno: , Petrov
Originální název:

Vybíjená, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (91)

Kniha Vybíjená

Lucek
21. listopadu

I v tomto případě film lepší než kniha.

novackovi
31. října

Příběhy spolužáků a perfektní vykreslení charakterů jednotlivých postav nadchlo. Možná je to tím, jak jsou někteří z nich (nejen charakterem,ale i osudem) podobni pár lidem, které velmi dobře znám. Vybíjenou přečtete na jeden zátah, to je zkrátka Michal Viewegh. Fakt dobrý.


Sasha001
31. srpna

V tom pro mě odpadu, který autor obvykle píše patří tato kniha mezi světlé výjimky. To si i musím říct, že když chce, tak i umí psát.

broskev28
11. srpna

Kdo umí, ten umí, nemůžu si pomoct.
Autor je zhruba stejný ročník, takže jeho Nápady laskavého čtenáře nebo Báječná léta pod psa jsem četla v době, kdy ho téměř nikdo neznal a rozhodně neuměl napsat jeho jméno. Už tehdy jsem obdivovala ten jazykový gejzír, tu spoustu nápadů a myšlenek, které ve svých knihách trousil jen tak, jakoby mimochodem.
Později, když jeho knihy byly zfilmovány, jeho manželství se postupně rozpadala a nakonec podobně dopadl i sám autor, jsem přestala sledovat jeho tvorbu. Na Vybíjenou jsem v naší knihovně (díky daru čtenářky) narazila až nyní. Opět výborná kniha, která (alespoň pro mne) pojmenovává dosud nepojmenované a usvědčuje nás všechny, minimálně z pubertální "samozřejmosti a nenucenosti".

"Každopádně ty víkendy představujou to nejhezčí, co sem v životě zažil. Zdá se vám to málo? A co by potom měli říkat Karel, Ruda nebo Irena? Kde je psáno, že každej houbař musí mít plnej košík?"

P.S. Film jsem neviděla a ani se o to nebudu pokoušet, soudě podle zdejších komentářů. Škoda; kniha má minimálně stejný potenciál jako Hartlova prvotina, která se právě chystá do kin.

MikeshCZ
29. července

Knihu jsem přečetl během pár večerů. Klidné a pohodové čtení. Párkrát jsem se upřímně z hluboka zasmál, ale kniha dokáže vtáhnout i do občas smutných příběhů některých postav.

ava.s
05. července

Odkládám, nedočteno, snažila jsem se, ale nešlo to...
Kniha mi přijde těžkopádná, nečte se dobře. Větná skladba i výběr některých slov zvláštní a nejde to omluvit ani překladem, obsah nezáživný. Po pár kapitolách jsem to vzdala. Pokud je toto jedna z autorových nejlepších knih, tak potěš koště.
Tohoto autora a jeho tvorbu asi nikdy nepochopím.

AnjuBlackCat
17.11.2020

"Nepřijde vám život někdy k neunesení těžký?"

S některými postavami, byť vedlejšími, jste si až nebezpečně blízcí. Až tak, že si říkáte jestli náhodou někdo nesledoval váš život pod mikroskopem a pak napsal knihu tomu takzvanému životu podobnou, kde měnil pouze detaily. Ale spíš ne, jen má asi spousta lidí podobné životy jako vy...

Šnek86
22.09.2020

Melancholická sonda do hořkosladkých osudů lidských figurek, spolužáků, kteří se snaží každý po svém vyrovnávat s tím, jak čas běží.V celku příjemné překvapení.

1