Vybíjená

Vybíjená https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15/bmid_vybijena-5Xn-15.jpg 4 761 98

Román ztvárňuje v rozsáhlém časovém oblouku pestré osudy několika spolužáků z gymnázia od dob jejich dospívání až na práh čtyřicítky. Znalci díla nejčtenějšího českého autora se tu opět setkají s dobře známou, melancholicky laděnou groteskou, tentokrát o přátelství, osudových láskách, alkoholu, kráse i ošklivosti, ale především o smutku, který se s přibývajícími léty vkrádá do životů stárnoucích hrdinů.... celý text

Romány Literatura česká
Vydáno: , Petrov

Vybíjená , 2004

M.Bo.
24.01.2020 5 z 5

Milé překvapení. Knížka se četla opravdu sama, stačilo pár jízd tramvají a bylo hotovo. Příběhy spolužáků se četli skvěle a byly uvěřitelné, což oceňuji.

PetiJelinkova
16.01.2020 3 z 5

Jako oddychovka dobrý :)

Marcelka-1
12.01.2020 2 z 5

Cetla jsem se zajmem, nebot to casove odpovida memu veku. Srovnavala jsem pribehy hrdinu se svymi spoluzaky, vzivala se do jejich zivotu a vracela se zpet v case, tak jako postavy knihy. Pravda, Vybijena je diametralne odlisna napr. od dila Bajecna leta pod psa.

martineden
02.01.2020 5 z 5

Vybíjená na mě zapůsobila, příběh spolužáků, kteří pomocí ironie chtějí zastavit čas. A vracejí se stále do doby střední školy. Ruku na srdce - kdo z nás si neidealizuje dobu, kdy chodil do škol a nevypráví dokola ty samé historky?

Nicolka77
05.09.2019 4 z 5

Musím říct, že se knížka hodně dobře četla. Bavila mne. Díky tomu, že jsem nejprve viděla filmové zpracování tak se mi i lépe představovali hlavní postavy. Jediné co bych vytkla je asi to,že jsem nevěděla jak ve filmu tak v knížce jak vlastně vypadá ta Zuzana, jak vypadá Ruda atd..to mě asi jako jediné na knize zklamalo.

Margeli
29.05.2019 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se začala, ale pak skvělý příběh.

Mysias
14.05.2019 1 z 5

Co říct... První kniha od autora, kterého všichni chválí. A mě se prostě nelíbila. Už je to nějakou dobu co jsem ji četla a díky ní se obávám sáhnout po některé další autorově knize. Mrzí mě to, tohle prostě nebyla dobrá volba. Kniha je smutná, taková až tragická, kam se jednotliví spolužáci dostali. No prostě ne.

jprst
10.05.2019 2 z 5

Autorem slušně odvedená řemeslná práce, ale nic víc. Dobré téma, které mohlo být daleko lépe využité a zpracované. Prostě průměr, spíše slabší, když není po ruce nic jiného ke čtení, tak se to dá i vydržet.

kanitsuj
21.03.2019 3 z 5

Příběh mne do dvou třetin románu bavil. Autor v něm popisoval vzpomínky několika bývalých spolužáků /rivalů v lásce ke krásné spolužačce/ na léta strávená ve škole. Občas nechyběla nějaká ironická poznámka či špetka černého humoru a kapitoly věnované vzpomínkám samotného autora se ještě daly snést. Bohužel, čím více spělo vyprávění ke konci, tím se původní laťka snižovala, až zůstala ležet při zemi. Komentáře autora už příliš tlačily na pilu, tak jak je pro Viewegha příznačné, a osudy postav vyšuměly do prázdna. Chápu záměr autora, ale k zapamatovatelnému mistrovskému dílu ho nedotáhl.

Emily82
11.01.2019 1 z 5

Kniha, která se dá přečíst za jediný den, ale obsahově nijak ohromující. Sice nenadchne, ale určitě dobré jako oddychovka na chvíle, kdy nechcete příliš zaměstnávat mozek složitými myšlenkami.

Renike
09.12.2018 1 z 5

S ničím mě neobohatnila ani neuchvátila ta kniha..jen přečetla kvůli roční výzvě

Zuziiik
23.11.2018 3 z 5

Taková oddechovka k zamyšlení.....četlo se to dobře

lima123
01.10.2018 4 z 5

Pre mňa víkendová oddychová knižka. No zanechala vo mne rôzne pocity, o ktorých človek musí zauvažovať. Kniha obsahuje príbehy spolužiakov z gymnázia, ktorí už ako štyridsiatnici hodnotia svoje životy a tiež spomínajú na stredoškolské časy. Knihu odporúčam.

Macicekh
19.09.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne..

Disinka
24.08.2018 2 z 5

Tak priznam se, ze tato kniha od Michala V. je pro me zklamanim :-( oproti bajecnym letum a ucastnikum byla toto pro me nuda... sice jsem cetla az do konce ale s kazdou strankou jsem ocekaval nejakou zapletku nebo neco legracniho - nic - a najednou konec...
Jak by rekla moje generace pred deseti lety - WTF? :-\

MortRainey
01.08.2018 4 z 5

Vedle Báječných let můj nejoblíbenější román od Viewegha. Film jsem neviděl, radši. Chci si uchovat svoji fantazii v napojení na svůj život spolu s knihou.

Baushka
27.07.2018 3 z 5

Příjemně plynoucí vyprávění, bez větší akce nebo zápletky. Nebylo to špatné, ale za měsíc na to nevzpomenu. Klady spatřuji v reálnosti událostí, která dává pocit, že čtete o svých bývalých spolužácích, kamarádech nebo alespoň o spolucestujícím v metru. Knížka je taky velmi upřímná, ukazuje utrpení, které všichni prožíváme, ať už patříme mezi krásné, ošklivé, stydlivé, homosexuálně orientované nebo asexuální. Je to vlastně jedno, protože život připraví utrpení všem, jen u nás ho vidíme lépe, než u ostatních. Ale to neznamená, že není. Zápory knížky jsou, jak už jsem psala, v chybějící akci, neexistujícím příběhu.

ddkk
06.07.2018 3 z 5

Magnesia Litera pro tuto knížku...no, vybírali čtenáři, tak proč ne. Báječná léta pod psa to nejsou, jakožto ani žádná další autorova kniha, alespoň zatím. Za tři.

pejty
02.07.2018 3 z 5

Je to moje první setkání s tímto autorem. Musím říct že umí psát, protože i když se příběh po celou dobu odehrává ve velmi poklidném tempu a vlastně se nic extra neděje, tak mě něco nutilo číst jednu stránku za druhou a já najednou byl na konci. Je pravda že mě knihy vyprávějící o lidských osudech a jejich dilematech nikdy moc nebavily. Ale tentokrát jsem prostě musel vědět jak to skončí.

Netopyr07
23.06.2018 4 z 5

Zopákla jsem si Vybíjenou. Taková oddechovka. Při tomto čtení (asi již třetím?) mi ovšem lezly na nervy pasáže, které vyprávěl "Autor". Přišly mi zbytečné. Jinak se vše čte hladce. Každopádně - na školní srazy nechodím :-) Minulost je minulost.