Pistácie Pistácie komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neskutečný příběh tak úžasně a naturalisticky popsaný, jakoby sama autorka sdělovala vlastní zážitky a vzpomínky. Jak se dokázala do postav a vyprávění pamětníků vcítit, je až neskutečné. Pro nás nepochopitelné a děsivé, co si museli lidé prožít. I tak má podle mě čtenář pocit, jakoby sám byl účastníkem děje. Hrůzostrašně popsané a přitom tak čtivé. Dokonale napsáno.

31.12.2015 5 z 5

Stoupání na horu Stoupání na horu Ernest Thompson Seton

Nádherná indiánská povídka k zasnění i zamyšlení doprovázená skvostnými ilustracemi Pavla Čecha.:)

30.12.2015 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Pro některé z nás jen těžko představitelné, jak žijí lidé z rozvrácených rodin, romské děti, adoptované děti, děti v dětském domově, jaké to je zažívat šikanu a podobně. Jsou to velmi křehká témata, o kterých bych řekla, že se moc v knihách nedočteme. Nebo já tolik knih aspoň neznám. Tohle je opravdu skvěle napsaná kniha, i když velmi smutná a tak opravdově napsaná. Někdy se mi až tají dech a chlupy mi vstávají hrůzou a šokem z toho, co musí některé děti zaživat. Je to smutné, ale je to realita některých dnešních rodin. Bohužel. Je mi z toho ouzko.

30.12.2015 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Jedním slovem wow. O této autorce jsem slýchala už dlouho. Sice jsem od ní četla jen tuto knihu, ale jsem z ní naprosto nadšená. Bavila mě od začátku do konce. Je to sice delší čtení, ale nevynechala bych ani jednu kapitolu. Jak se to mění celkem z nevinného příběhu o dětech a rodičích v celkem dramatickou zápletku. To mě nepřestalo bavit ani na vteřinu. Tolik jsem se těšila na rozuzlení všeho až mě mrzí, že už to skončilo. Těším se na další knihy této užasne spisovatelky.

27.12.2015 5 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Kniha je opravdu zábavná. Líbila se mi a četla dobře. Ale je to spíše oddechovka, relaxační kniha, od které by čtenář neměl moc čekat. Bavila mě, ale přišla mi až moc optimistická. Jakoby vše bylo perfektní a hlavní hrdinka, její přátelé, muž a rodina dokonalí. Ze začátku si hned přečtete konec a to vás může odradit. Nebo také navnadit. Ale po celou dobu se nedozvíte nic nového, šokujícího. Ale jako klidné čtení na večery je to dobré.

22.12.2015 3 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Za jediný den jedním dechem přečteno. Ze začátku jsem se musela trošku nakopnout a vzpomínat, co vše se vlastně odehrávalo v prvním díle. Pak jsem se do toho dostala a šlo to samo. Pokračování mě bavilo a doufám, že se dočkám i filmového zpracování tohoto dílu.

19.12.2015 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Další skvělá kniha od úžasného spisovatele. Bavi mě nejen jeho příběhy ale i to, jak je dokáže zasadit do skvělého prostředí a propojit s historií. Za mě opět boduje a baví mě čím dal víc.

17.12.2015 5 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Knihu jsem si poslechla jako audio knihu. Bylo to velmi zajímavé, relaxační i poučné vyprávění zároveň. Když to člověk poslouchá, hodně věcí už zná, pokud už přečetl Čtyři dohody. Ale i pátá dohoda je skvělá, zajímavá a v životě poučná. Měli bychom se zamyslet ne tolik nad chováním druhých, ale spíš sami nad svým vlastním.

14.12.2015 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Autor mě každým svým dílem utvrzuje jen v tom, že má víc než cenu číst další. Jeho osobitý styl a talent je nepopiratelný. Každá jeho mnoha je skvělá. A tahle není výjimkou. Jak jsem se prvních 20 stran rozkoukavala, tak mě pak dílo strhlo a už nepustilo.

10.12.2015 5 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Za detektivku bych to nepovažovala. Vidím v tom spíše humorné, oddechové, ale dost povedené čtení. Šabach má svůj úžasný, jedinečný styl, který mě prostě baví.

05.12.2015 4 z 5

Knížka mě nadchla. Není to žádná beletrie, ale pořádně a celkem podrobně popsané kroky, jak dobře a efektivně uklízet. Ano, i mě to připadalo zpočátku zvláštní. V Japonsku existuje profese, která navádí lidi, jak správně a efektivně uklízet vlastní domov. Když se nad tím člověk zamyslí, není to tak zcestné, naopak si myslím, že víc než dost lidí má s touto oblastí velké problémy.
Nemyslím si, že se někdy ve velkém budu řídit radami uklízet hned a vše, neuklízet po pokojích, ale po kategoriích. I tak mi kniha dala hodně. Přesvědčila mě o tom, že vlastním mnoho zbytečností a věcí, které mi už dávno nejsou k ničemu. Donutila mě přemýšlet a díky tomu jsem protřídila spoustu předmětů a zbytečností, které mi zabíraly místo.

30.11.2015 3 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Kniha mě zpočátku úplně nenadchla. Až postupným čtením a prokousáváním se, jsem k příběhu přilnula. Bavil mě a jistým způsobem mu věřím. Ne všemu a ve všech směrech. Ale v určitých oblastech mě to bavilo právě proto, že věřím na strážné anděly a některé věci okolo. Něco mi přišlo přehnané a smyšlené. Záleží na každém konkrétním čtenáři. Nemyslím si, že je to kniha pro všechny. Na druhou stranu je to hodně odpočinkové čtení, které si myslím, dokáže vykouzlit klid na duši, pokud člověka zrovna prožívá těžké životní období.

27.11.2015 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Opravdu zajímavá kniha, která stojí za přečtení a hlubší zamyšlení o našich životech. O tom, jak existujeme, prožíváme spoustu věcí, jaké máme vztahy, jak se chováme k druhým, ale i k sobě samotným. Dost mě zasáhl samotný příběh autorky. Pokud je skutečně pravdivý, tak klobouk dolů před tím, co si prožila a přesto dokáže žít a psát tak moc pozitivně. Neskutečná síla.

20.11.2015 4 z 5

Kde se líbat v Praze? Kde se líbat v Praze? Martina Riebauerová

Člověk pořádně nepozná Prahu, dokud si nepřečte tuto knihu. Nabízí opravdu nevšední a zajímavý pohled na naše hlavní město. Popisuje různé tajemné, záhadné, zastrčené uličky a místa, kam by se šel podívat jen málokdo, kdo Prahu nezná tak dobře. Rozhodně mě to utvrdilo v tom, že je ještě víc míst, která chci poznávat a zkoumat, než jsem si doposud myslela. Těším se, až se vydám s knihou v ruce, po stopách. I když třeba sama, a nezakusím zákoutí, kde se skrývají a líbají páry. I tak má Praha co ukázat, a nabídnout víc, než jen hlavní, slavné památky a historická místa, nebo nebo naopak moderní budovy a obchoďáky. Je toho mnohem víc.

08.11.2015 4 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Skvělá, skvělá, skvělá. Autor jen dokazuje každou svou knihou, že jeho příběhy jsou čtivé, poutavé a nedá se od nich odtrhnout, ani na vteřinu. Knihu jsem doslova zhtla během pár dnů. Miluju jeho akční příběhy, plné napětí, neskutečných zvratů a nic netušících momentů, které se změní z vteřiny na vteřinu. Čtenáře neskutečně vtáhnou a nepustí. Na tohohle autora nedám dopustit. A tohle dílo mě znovu utvrdilo.!

08.11.2015 5 z 5

Rudé paprsky severního slunce Rudé paprsky severního slunce Markéta Hejkalová

Každá její kniha je jiná a přitom si jsou dost podobné, tím, jak autorka styl vyprávění a příběh, rozdělený na menší, popisuje a postupně čtenářům odkrývá. Její příběhy mě naprosto baví a pohltí pokaždé. I když už vám, jakým stylem píše. Neustále mě svým vyprávěním dokáže vtáhnout do děje, jako bych četla pokaždé její první knihu. Tahle autorka mě baví s každým dílem víc a víc.

05.11.2015 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Opravdu nevšední počtení. Miloš Urban má svůj osobitý styl psaní, který se nezapře. Měla jsem co dělat. abych se občas neztrácela a vše pochopila tak, jak bych měla. Ale i tak hodnotím dílo velmi kladně. Bavilo mě. Konečně jsem po delší době sáhla po něčem jiném, než je romantika a relaxační literatura. Autora a nejen toto dílo, ale třeba i "mrtvý holky" jsem četla a mohu jen doporučovat dál.

02.11.2015 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Příběh se mi líbil. Musela jsem si zvykat, že je vyprávěn z pohledu kočky, která se chová, jedná a myslí, skoro jako člověk. Ale nakonec jsem se přes tento bod přenesla a dočetla do konce. Je to spíše oddechové čtení. Nesmíte od toho čekat tolik. Spíše se uvolnit a nechat unášet četbou. Byly zde opravdu zajímavé a zamýšlení hodné pasáže. Ale považuji to hlavně za relaxační četbu :) ale moc povedenou.

23.10.2015 4 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Začátek mě hodně nakopl, půlka knihy se mi táhla a ke konci jsem se opět chytila a unášela vyprávěnými příběhy. Autorka a její styl je hodně zvláštní, dost osobitý. Nemusí sednout každému. Vytáčely mě akorát neustálé vyprávění a následné popírání pravdy. Nikdy jsem nevěděla, na čem jsem jako čtenář. Autorka nás má jako čtenáře zcela v hrsti. A neustálé narážky na vagínu, i tam, kde by to být nemuselo, a kde to ani logicky nevyusťuje, mě dost zarážely. Ale to je prostě autorčin styl. Mě osobně to celkově bavilo, ale znova bych to už nedala :) i tak se těším na další knihy. Určitě budou stejně potrhlé, ne-li víc.

17.10.2015 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ani nevím, která kniha od autorky se mi líbí víc. Obě si jsou dost podobné, mají stejný styl vyprávění a jednoduše mě nadchly. Čtení mě bavilo od začátku do konce, neustále, možná ke konci ještě daleko více. Není to jen vyprávění několika generací žen z jedné rodiny, kde hlavní hrdinkou je ta nejmladší z nich. Ale je to i skvělý příběh, který se odráží v minulosti a historii. Jak se vyvíjí příběh, mění se i historie, doby, klima, podmínky, válka a režimy. Zajímavé sledovat i tuhle linii naší, ne vždy veselé, historie.

03.10.2015 5 z 5