Sedmikostelí

Koupit

Podtitul: Gotický román z Prahy

O úkladných vraždách, spáchaných v sebeobraně, o detektivním pátrání, jež vedlo zpátky, o morálním pádu, který byl krásný, a o zvrácené lásce, jež byla čistá – tento příběh vypráví Sedmikostelí, existenciální gotický horror o městě ve městě nad Vltavou.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181130/sedmikosteli-181130.jpg 3.7646

Kniha Sedmikostelí

jarin58

Tahle kniha mě absolutně nechytla.

Lastodont

Trošku trvalo, než se začal odehrávat příběh. Příběh byl docela zajímavý, neměl jsem nutkání knížku odložit. Ale z konce jsem poněkud rozpačitý, ale možná jsem ho jen nepochopil a chyba tudíž je na mé straně. Nevím. Hastrman se mi líbil více.

LucieSedlak

Detektivní zápletka skrytá v gotickém románu. Musím uznat, že styl autora mě moc baví. Jeho popis Prahy, který se soustředí především na architekturu a historii budov, mě oslovil. Na pár chvil jsem se ocitla v Praze a spolu s hlavním hrdinou, Květoslavem, jsem procházela pražskými ulicemi a poodkryla tajemství kostelů. I přesto, že detektivky moc nečtu, tato mě nadchla. Po dlouhé době jsem se doopravdy bála, když jsem knihu četla před spaním.

SoukromyNosanek

Atmosféra super, ale kdyby bulímie fungovala tak, jak je tu popsaný, tak blije každá druhá.

amaenium

Mysteriózní Sedmikostelní v historické Praze, pomalu napadané novodobými stavbami, zástavbami a arogantními architekty s vraždami s tím související. Kniha se mi velmi líbila, nejsem zrovna příznivcem kostelů, gotického slohu ani historické architektury, nicméně tento román ve mne dokázal i přesto vzbudit zájem a tematické okruhy si více prostudovat. V polovině mi začalo docházet, kdo bude hlavním pachatelem, ale i tak jsem se na konci dočkala překvapivého rozuzlení. A epilog? Tohle jsem tedy rozhodně neočekávala, spíše jsem si myslela, že se hrdina bude držet toho, co zná… i když… to se vlastně stalo.

Alizon
14.12.2021

Hodně, ale opravdu hodně rozporuplné pocity. Atmosféra na jedničku. Lehce mystický příběh Vás vtáhne....ale po čase zůstane čtenář poněkud zmaten. Něco se mi na knize líbilo, začátek navnadil, konec spíše rozladil, přičemž celková myšlenka nebyla špatná. Další díla autora mě ale nelakají.

kitja
05.10.2021

Zatím to nejlepší, co jsem od Miloše Urbana četl a hned rozumím tomu, proč někdo říká, že jeho novější knihy jsou slabé. Podle mne nejsou, bavila mne i jednoduchá a přímočará “Závěrka”, jen prostě tohle je hodně jinde a dál.

Asi nejvíc mne na “Sedmikostelí” bavilo, jak tu je do děje zapojené město a jak tu ta Praha hraje vlastně hlavní roli. Ještě jsem se po přečtení nebyl na ten Karlák a Apolináře a Emauzy a okolí podívat, ale jsem si jist, že na ně teď budu koukat úplně jinejma očima. Ale díky tomu, že to v těch místech docela znám, všechno čtené se mi krásně odehrávalo před očima.

Krásná práce s fakty a historií, skvělá argumentace a logické chování postav a velmi dobře postupné odkrývání pointy celého příběhu, i když ji čtenář tuší, jistej si ničím není až do konce.

A taky krásná objevná práce s časovou osou. Prohození staré za nové a dobrá argumentace, proč to má být naopak.

Bylo o čem přemejšlet, bylo se čím bavit, bylo co objevovat a bylo čím bejt napnutej. Výtečná kombinace.

Crimble
29.09.2021

Mystická atmosféra na jedničku, jinak jsem z toho trochu zmaten. Příběh roztříštěný. Už jsem od Urbana četl lepší kusy.