Rudé paprsky severního slunce

Česká žena Monika neví, co si dál počít se životem. Pak odjede s manželem, badatelem blíže nejmenovaného ústavu pro zkoumání totalitní minulosti, na několik měsíců do Jižní Koreje. Tam se bezhlavě zamiluje do muže, o němž ví jenom to, že v něm potkala svoji druhou polovinu. Zrovna tak dobře ví, že jejich veliká láska jednoho dne skončí, protože v obyčejném lidském světě nepřežije. Věčné štěstí a muže na celý život hledají i další hrdinky románu: paní Song, již manžel přiměl k útěku ze Severní Koreje, úspěšná česko-finská podnikatelka Kamila, která už nevěřila, že potká toho pravého, i tajemná slečna Lee. Která z nich nepřežije? Kruté paprsky severokorejské diktatury dopadají až do Soulu, do univerzitního kampusu, ztracených zákoutí i purpurového pokoje hodinového hotelu Ben Hur. Ale nejen tam. Ženy netuší, že jsou jen loutkami v podivné hře a jejich pohyby řídí neznámé vzdálené ruce. Nebo až příliš blízké? Kniha Rudé paprsky severního slunce je originálním spojením tklivého milostného příběhu a napínavé detektivky a čte se jedním dechem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220280/rude-paprsky-severniho-slunce-dXz-220280.jpg 3.629
Romány, Literatura česká
Vydáno, Hejkal

Kniha Rudé paprsky severního slunce

jeníček
17.10.2020

Příjemné čtení na sobotní odpoledne, nenáročný,ale napínavý příběh vhodný k odpočinku.

Crimble
27.04.2020

Trošku moc postav, některé příběhy nedopovězené, někdy moc klišé. Ale pozornost to udrží, napětí tam je. Abych tak řekl - nebylo to špatné.

Dadulina
16.11.2019

pomezí romantického románu a detektivky mě zaujalo a bavilo

Jana283
02.03.2018

Knihy Markéty Hejkalové mám ráda. Tahle se mi líbila hodně - zajímavé charaktery, atraktivní exotické prostředí Koreji a tajných služeb, originální zápletka. Kdo očekává špionážní román bude zklamán. Je to spíše "tak trochu jiné čtení pro ženy", čímž knihu nechci v žádném případě degradovat do kategorie Večerů pod lampou. Všechmy hrdinky příběhu - Monika, Kamila, Li i Song jsou vtaženy do hry tajných služeba zároveň prožívají své lásky a mají svá tajemství, touhy i pochyby - tím budou ženským čtenářkám blízké.

monte
08.02.2018

Zajímavý příběh, ale žádné velké nadšení, bohužel.

veronika9143
14.06.2016

Kniha se mi líbila, dobře se četla a celkově mě zaujala, Jsem ráda, že i čeští autoři, umí napsat poutavý příběh, za mě doporučuji.

DariDerek
06.06.2016

Tohle se mi líbilo, jsem překvapená jak dokáže být složitý příběh lehce napsán a mou osobu pochopen. A pokud je tato věta složitá, lehce to popisuju v recenzi v záložkách :))

Pistácie
05.11.2015

Každá její kniha je jiná a přitom si jsou dost podobné, tím, jak autorka styl vyprávění a příběh, rozdělený na menší, popisuje a postupně čtenářům odkrývá. Její příběhy mě naprosto baví a pohltí pokaždé. I když už vám, jakým stylem píše. Neustále mě svým vyprávěním dokáže vtáhnout do děje, jako bych četla pokaždé její první knihu. Tahle autorka mě baví s každým dílem víc a víc.

Markéta Hejkalová
česká, 1960

všech 16 knih autora

Kniha Rudé paprsky severního slunce je v