Rudé paprsky severního slunce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Česká žena Monika neví, co si dál počít se životem. Pak odjede s manželem, badatelem blíže nejmenovaného ústavu pro zkoumání totalitní minulosti, na několik měsíců do Jižní Koreje. Tam se bezhlavě zamiluje do muže, o němž ví jenom to, že v něm potkala svoji druhou polovinu. Zrovna tak dobře ví, že jejich veliká láska jednoho dne skončí, protože v obyčejném lidském světě nepřežije. Věčné štěstí a muže na celý život hledají i další hrdinky románu: paní Song, již manžel přiměl k útěku ze Severní Koreje, úspěšná česko-finská podnikatelka Kamila, která už nevěřila, že potká toho pravého, i tajemná slečna Lee. Která z nich nepřežije? Kruté paprsky severokorejské diktatury dopadají až do Soulu, do univerzitního kampusu, ztracených zákoutí i purpurového pokoje hodinového hotelu Ben Hur. Ale nejen tam. Ženy netuší, že jsou jen loutkami v podivné hře a jejich pohyby řídí neznámé vzdálené ruce. Nebo až příliš blízké? Kniha Rudé paprsky severního slunce je originálním spojením tklivého milostného příběhu a napínavé detektivky a čte se jedním dechem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220280/rude-paprsky-severniho-slunce-dXz-220280.jpg 3.629
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Hejkal
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Rudé paprsky severního slunce

Přidat komentář
jeníček
17.10.2020

Příjemné čtení na sobotní odpoledne, nenáročný,ale napínavý příběh vhodný k odpočinku.

Crimble
27.04.2020

Trošku moc postav, některé příběhy nedopovězené, někdy moc klišé. Ale pozornost to udrží, napětí tam je. Abych tak řekl - nebylo to špatné.


Dadulina
16.11.2019

pomezí romantického románu a detektivky mě zaujalo a bavilo

Jana283
02.03.2018

Knihy Markéty Hejkalové mám ráda. Tahle se mi líbila hodně - zajímavé charaktery, atraktivní exotické prostředí Koreji a tajných služeb, originální zápletka. Kdo očekává špionážní román bude zklamán. Je to spíše "tak trochu jiné čtení pro ženy", čímž knihu nechci v žádném případě degradovat do kategorie Večerů pod lampou. Všechmy hrdinky příběhu - Monika, Kamila, Li i Song jsou vtaženy do hry tajných služeba zároveň prožívají své lásky a mají svá tajemství, touhy i pochyby - tím budou ženským čtenářkám blízké.

monte
08.02.2018

Zajímavý příběh, ale žádné velké nadšení, bohužel.

veronika9143
14.06.2016

Kniha se mi líbila, dobře se četla a celkově mě zaujala, Jsem ráda, že i čeští autoři, umí napsat poutavý příběh, za mě doporučuji.

DariDerek
06.06.2016

Tohle se mi líbilo, jsem překvapená jak dokáže být složitý příběh lehce napsán a mou osobu pochopen. A pokud je tato věta složitá, lehce to popisuju v recenzi v záložkách :))

Pistácie
05.11.2015

Každá její kniha je jiná a přitom si jsou dost podobné, tím, jak autorka styl vyprávění a příběh, rozdělený na menší, popisuje a postupně čtenářům odkrývá. Její příběhy mě naprosto baví a pohltí pokaždé. I když už vám, jakým stylem píše. Neustále mě svým vyprávěním dokáže vtáhnout do děje, jako bych četla pokaždé její první knihu. Tahle autorka mě baví s každým dílem víc a víc.

1

Autor a jeho další knihy

Markéta Hejkalová
česká, 1960

všech 16 knih autora

Kniha Rudé paprsky severního slunce je v

Přečtených37x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených2x
Knihotéce6x
Chystám se číst8x