Levhartice

Za hrdinku románu Levhartice si spisovatelka Iva Pekárková, známá svými exotickými náměty, tentokrát vybrala průměrnou Češku něco přes čtyřicet, které se právě za dramatických okolností rozpadlo průměrné manželství. Milla však situaci řeší poněkud nezvykle: odjede do Anglie, kde se léčí z pocitu vlastní zbytečnosti v náručích mužů všemožných ras a národností. Proti všemu očekávání si ji jeden z milenců přivede do rodiny jako „mladší manželku“. Její nová rodina je z Afriky, ale jen tatínek se tam narodil. Millino nadšení pro neznámou kulturu nakazí i děti - malé černé Angličánky, kteří o Africe nevědí vůbec nic. Když i tuhle rodinu potká neštěstí, řeší je Milla zároveň s dětmi a spolumanželkou - tentokrát po africku. Kniha se způsobem v české literatuře unikátním dotýká fenoménu tak častého v dnešní moderní společnosti: čím dál tím víc lidí se nechá okouzlit cizími kulturami, zatímco pohrdá svou vlastní - ať už z dobrých, anebo špatných důvodů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177374/levhartice-177374.jpg 396

Kniha Levhartice

JancaMia

První půlka knihy je hodně živočišná, druhou půlku knihy píše život sám .

EmokeII.

Knížka ha se mi líbila. Sexu bylo v první části opravdu hodně. Jsem si říkala, že tohle přece nemůže vadit, ale opravdu ho bylo hodně. Ale až jsem dočetla do druhé půlky, začalo to mít děj, logiku, vysvětlení a všechno do sebe zapadalo. Super, přečetla jsem rychle, autorku mám ráda, tohle se mi od ní líbilo asi nejvíc.

knihovna1
12.08.2020

Kniha se mi líbila. Byla to má první kniha od Ivy Pekárkové, kterou znám jen z médií. Mile mě překvapil její styl psaní, který k autorce sedí. Vůbec mi v knize nevadila přemíra sexu a pro někoho vulgarismy. Hraničí až s pornem? Pro mě rozhodně ne. Jsou to
pocity, prožitky ztraumatizované zralé ženy, která objevuje Londýn a černošskou kulturu. Kniha byla pro mě zajímavá a otevřela mi nové dveře. Krátké kapitolky daly knize spád. Určitě si přečtu další knihu Pečená žebra.

VendulaB
14.04.2020

Knížka se mi hodnotí celkem těžce. V první části jsem byla hodně zklamaná - nedařilo se mi příliš začíst a neuvěřitelně zbytečná přemíra sexu mě odrazovala. V druhé části se příběh vyjasnil a knížku jsem dočetla vlastně s chutí. Nakonec bych řekla, že jde o docela příjemnou oddechovku, ale autorka to umí i líp.

bajana13
05.01.2020

Zajímavý příběh, dotýká se vážných životních témat, některé okamžiky jsou velmi silné a určitě mi zůstanou dlouho v paměti. Bohužel příběh je skryt pod vrstvou rozsáhlých popisů sexuálních zážitků, psaných syrovým až vulgárním jazykem - a to není zrovna můj šálek čaje. Přesto kniha stala za přečtení.

markéta783
28.11.2019

Na mě je ta kniha až příliš vulgární, snad to byl záměr autorky, ale nechápu proč. V reálu mi připadá autorka jako kultivovaná žena, tak nevím.

eliska8413
15.11.2018

Začátek knihy nijak nenadchnul. Snad až budu starší pochopím tu touhu ženy 40+ prozkoumat všechno a všechny.
Od přestěhování Mily zbytek knihy naopak zaujal poutavým čtením, ve kterém sama autorka přestala mít potřebu každou kapitolu zakončovat nebo aspoň "kořenit" pornografií.

malkina11
08.10.2018

To je tak, když máte živelnou a živočišnou náturu a doktor vám nařídí lehnout do postele...Nemohla jsem si vybrat lépe :-) Je to teda prasárna :-), ale z pelechu mě to jen tak nevyhnalo a jestě mě to opravdu bavilo :-)